Krimi

Jaanipidudel juhtus nii mõndagi: sõber tulistas sõpra õhkpüssiga jalga (6)

Toimetas Maarit Stepanov, 24. juuni 2018, 15:32
Õhkpüss. Foto on illustratiivne.Foto: Aldo Luud
Politseikolonelleitnant Marti Magnuse sõnul oli 23. juuni tänavu võrdlemisi rahulik, kuigi väljakutseid oli tavapärasest rohkem. Politseinikel tuli tegeleda joobes alaealistega, kaklejatega ning kahel juhul pidid politseid lahendama olukordi, kus olid mängus õhkrelvad.

"Sarnaselt eelmistele aastatele said enamik inimesi peo ilma meieta peetud. Kuid paraku on neid, kes ei oska pidupäeva nautida," ütles Magnus. "Üle Eesti tabati 61 alkoholi tarvitanud juhti ning lisaks kolm narkojoobes kahtlusega roolikeerajat. Peale puhmiste kontrolliti eile ja üleeile alla 300 jaanitule ning avastati ligikaudu 30 alkoholi tarvitanud alaealist."

Samal teemal

Magnus lisas, et teatati ka kaklustest ja perevägivallast. "Mitmel juhul muutus purjus elukaaslane agressiivseks ning kas ähvardas või lõi partnerit. Oli kaklusi peopaikades. Kurb, et osa inimesi ei oska alkoholi pruukida ning muutuvad juues agressiivseks. Kui keegi näeb kaklust või kuuleb korteris läbi seina mürglit, siis tuleks helistada 112," lausus politseinik.

Laupäeva jooksul juhtus seitse inimkannatanuga liiklusõnnetust. "Kahel juhul on kahtlus, et juht võis olla alkoholi tarvitanud. Kui rooli istudes on ikka väikene kahtlus kainuse osas, siis tuleks sõit edasi lükata või otsida kaine sõber. Nii täna kui ka homme viime läbi juhtide kainusekontrolle ning seda kõikjal Eestis."

Politseile anti teada ka kahest vahejuhtumist õhkrelvaga. Magnuse sõnul ärvardas ühel juhul üks peoline teist. "Teisel juhul tarvitati koos alkoholi ning hakati märki laskma, kuid toimus juhulask mehe reide ning ta toimetati haiglasse. Tuletan meelde, et mistahes relv ja alkohol ei käi kokku. Sellise käitumise tagajärjed võivad olla väga tõsised."

Magnus avaldas lootust, et inimesed naudivad tänast pidupäeva rahulikult ja mõistlikult. "Operatiivteenistused on küll valmis appi tõttama, kuid parim pidu peetakse meieta."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee