Galeriid

GALERII | Leedu rahvamuusikud ja –lauljad tõid ERMi täissaali 

Aigi Viira, Aldo Luud, 23. juuni 2018, 20:16
Leedukate kontsert Eesti Rahva Muuseumis.  Aldo Luud
„Seda ei juhtu iga päev, et Eesti Rahva Muuseumis esineb korraga 250 Leedu rahvamuusikut, -lauljat ja –tantsijat,“ mõõtis muusik Toomas Lunge täna pärastlõunal pika pilguga ERMis lavale kogunenud leedulasi.

Tõsi, kui Leedu koorid ja rahvakunstiansamblid oma lavaletulekut alustasid, näis, et see rongkäik ei lõpe kunagi. Samal moel ei tahtnud kuidagiviisi lõppeda publiku juurdevool sillaalale, kus leedulased üles astusid.

Samal teemal

Leedu-huvilisi, sülelastest väärikas eas daamide-härradeni, kogunes sedavõrd ohtralt, et istekohad said otsa hirmkiiresti. Gaudeamuse ja Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva auks antud eriline kontsert oli särtsu täis. Samavõrd oli see kontsert aga lüüriline.

See, kuidas leedulased näiteks sireli õitsemisest laulsid, oli kordi helgem kui eestlastel loo „Sireli, kas mul õnne“ puhul. „Eks leedulaste koorilaul ongi eestlaste omast erinev – tuntavalt lüürilisem,“ leidis Tartu ülikooli leedu keele ja kultuuri lektor Tiina Kattel. „

Teisalt on nad lõunapoolsema rahvana eestlastest särtsakamad, vaadakem või nende rahvariideid. “ Särtsu oli leedulaste etteastetes tõepoolest sedavõrd palju, et publik püüti hoobilt pihku ning Lungegi, kes kontserti konfereeris, ilmus teadustama reipal tantsusammul.

Kava, mille leedulased ERMis ette kandsid, keskendus kõige olulisematele isamaalistele väärtustele: rahvuslik identiteet, pere, töö ja isamaa-armastus. Teiste pillide seas kõlasid kannel, roopasun ja paaniflööt. Ning mõistagi parmupill.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee