45
fotot
Võidupüha paraad Lauluväljakul (Robin Roots)

Võidupüha paraad toimus Eesti juubeliaastal esimest korda Tallinna lauluväljakul. 

Lauluväljakul toimus nii võidupüha paraad kui ka Harjumaa XXIII Maakaitsepäev. Võidupüha paraad algas kell 11. Pärast paraadi, kell 12 algaval maakaitsepäeval, sai näha Kaitseliidu, Kaitseväe, Päästeameti ning Politsei- ja Piirivalveameti näituseid ning toimusid näidislahingud.

Ühtlasi tähistati võidupüha paraadi ja maakaitsepäevaga Kaitseliidu 100. aastapäeva, mille puhul olid paraadi rivis kõik Kaitseliidu struktuuriüksused: naiskodukaitse, noored kotkad, kodutütred, Kaitseliidu kool, küberkaitseüksus ja kõik malevad. Kaitseliit oli paraadil esindatud kokku üle 1600 inimesega. Eesti üksustest olid rivis veel Politsei- ja Piirivalveameti rühm ning abipolitsei liputoimkond. Välisüksustest viibisid paraadil Taani, Läti, Leedu, USA, Poola ja Rootsi liputoimkonnad ning Soome ja Suurbritannia rühmad.

Maakaitsepäeva näitusel tutvustati elanikkonnale kaitsejõudude varustust, tehnikat ja riigi kaitsmiseks valmisolekut. Seekord oli lisaks tavapärasele Kaitseliidu ja kaitseväe tehnikale väljas vabadussõjaaegse soomusauto Estonia koopia koos meeskonnaga.

Maakaitsepäev kulmineerub traditsiooniliselt presidendi süüdatud Võidutule jagamise tseremooniaga Jüriöö pargis. Võidutuled jagatakse Harjumaa Omavalitsuste Liidu esimehe ja Tallinna linna esindaja poolt kõikidele 16 Harjumaa omavalitsusele ning kaheksale Tallinna linnaosale. Pidulikul tulejagamise tseremoonial rivistub üles Vahipataljoni auvahtkond ning mängib Kaitseväe orkester.

Jaga artiklit

100 kommentaari

P
piilu  /   11:20, 25. juuni 2018
kahju neist presidentidest, poliitikutest.Nad on ahelais ja sunnitakse tegema oma rahvale paha.
T
Tim  /   10:04, 25. juuni 2018
Vaadake te vasakäärmuslased siin kes te sõimate,solvate ja mõnitate EKRE-t t eie aega hakkab lõppema kuna Euroopa hakkab ärkama ja teie ideoloogia hakkab lõppema.ELAGU NORMAALSUS.

Päevatoimetaja

Silja Ratt
Telefon 51993733
silja.ratt@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis