Eesti uudised

GALERII | Võidupüha paraad toimus esimest korda Tallinna lauluväljakul (100)

Ohtuleht.ee, 23. juuni 2018, 11:13
Võidupüha paraad Lauluväljakul  Robin Roots
Võidupüha paraad toimus Eesti juubeliaastal esimest korda Tallinna lauluväljakul. 

Lauluväljakul toimus nii võidupüha paraad kui ka Harjumaa XXIII Maakaitsepäev. Võidupüha paraad algas kell 11. Pärast paraadi, kell 12 algaval maakaitsepäeval, sai näha Kaitseliidu, Kaitseväe, Päästeameti ning Politsei- ja Piirivalveameti näituseid ning toimusid näidislahingud.

Samal teemal

Ühtlasi tähistati võidupüha paraadi ja maakaitsepäevaga Kaitseliidu 100. aastapäeva, mille puhul olid paraadi rivis kõik Kaitseliidu struktuuriüksused: naiskodukaitse, noored kotkad, kodutütred, Kaitseliidu kool, küberkaitseüksus ja kõik malevad. Kaitseliit oli paraadil esindatud kokku üle 1600 inimesega. Eesti üksustest olid rivis veel Politsei- ja Piirivalveameti rühm ning abipolitsei liputoimkond. Välisüksustest viibisid paraadil Taani, Läti, Leedu, USA, Poola ja Rootsi liputoimkonnad ning Soome ja Suurbritannia rühmad.

Maakaitsepäeva näitusel tutvustati elanikkonnale kaitsejõudude varustust, tehnikat ja riigi kaitsmiseks valmisolekut. Seekord oli lisaks tavapärasele Kaitseliidu ja kaitseväe tehnikale väljas vabadussõjaaegse soomusauto Estonia koopia koos meeskonnaga.

Maakaitsepäev kulmineerub traditsiooniliselt presidendi süüdatud Võidutule jagamise tseremooniaga Jüriöö pargis. Võidutuled jagatakse Harjumaa Omavalitsuste Liidu esimehe ja Tallinna linna esindaja poolt kõikidele 16 Harjumaa omavalitsusele ning kaheksale Tallinna linnaosale. Pidulikul tulejagamise tseremoonial rivistub üles Vahipataljoni auvahtkond ning mängib Kaitseväe orkester.

100 KOMMENTAARI

p
piilu 25. juuni 2018, 11:20
kahju neist presidentidest, poliitikutest.Nad on ahelais ja sunnitakse tegema oma rahvale paha.
t
Tim 25. juuni 2018, 10:04
Vaadake te vasakäärmuslased siin kes te sõimate,solvate ja mõnitate EKRE-t t eie aega hakkab lõppema kuna Euroopa hakkab ärkama ja teie ideoloogia hakkab lõppema.ELAGU NORMAALSUS.
Loe kõiki (100)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee