Eesti uudised

GALERII | Võidupüha paraad toimus esimest korda Tallinna lauluväljakul (100)

Ohtuleht.ee, 23. juuni 2018 11:13
Võidupüha paraad Lauluväljakul Foto: Robin Roots
Võidupüha paraad toimus Eesti juubeliaastal esimest korda Tallinna lauluväljakul. 

Lauluväljakul toimus nii võidupüha paraad kui ka Harjumaa XXIII Maakaitsepäev. Võidupüha paraad algas kell 11. Pärast paraadi, kell 12 algaval maakaitsepäeval, sai näha Kaitseliidu, Kaitseväe, Päästeameti ning Politsei- ja Piirivalveameti näituseid ning toimusid näidislahingud.

Samal teemal

Ühtlasi tähistati võidupüha paraadi ja maakaitsepäevaga Kaitseliidu 100. aastapäeva, mille puhul olid paraadi rivis kõik Kaitseliidu struktuuriüksused: naiskodukaitse, noored kotkad, kodutütred, Kaitseliidu kool, küberkaitseüksus ja kõik malevad. Kaitseliit oli paraadil esindatud kokku üle 1600 inimesega. Eesti üksustest olid rivis veel Politsei- ja Piirivalveameti rühm ning abipolitsei liputoimkond. Välisüksustest viibisid paraadil Taani, Läti, Leedu, USA, Poola ja Rootsi liputoimkonnad ning Soome ja Suurbritannia rühmad.

Maakaitsepäeva näitusel tutvustati elanikkonnale kaitsejõudude varustust, tehnikat ja riigi kaitsmiseks valmisolekut. Seekord oli lisaks tavapärasele Kaitseliidu ja kaitseväe tehnikale väljas vabadussõjaaegse soomusauto Estonia koopia koos meeskonnaga.

Maakaitsepäev kulmineerub traditsiooniliselt presidendi süüdatud Võidutule jagamise tseremooniaga Jüriöö pargis. Võidutuled jagatakse Harjumaa Omavalitsuste Liidu esimehe ja Tallinna linna esindaja poolt kõikidele 16 Harjumaa omavalitsusele ning kaheksale Tallinna linnaosale. Pidulikul tulejagamise tseremoonial rivistub üles Vahipataljoni auvahtkond ning mängib Kaitseväe orkester.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee