Galeriid

GALERII | Eesti esimene veganijaanipidu kulmineerus võimsa jaanilõkkega (139)

LISA KOMMENTAAR

Üks veganlane vähemalt 24. juuni 2018 20:11
suur india peldikukultuuri suur kusemeist er.
Lee 24. juuni 2018 13:26
Modereerija laseb läbi "ime vart" tüüpi kommentaarid, aga osutus, et inimeste eristamine selle ärgi, mida nad söövad, on varjatud vihakõne, on ära modereeritud.
aga selle eest 24. juuni 2018 08:05
saate te esimesse dimensiooni tagasi, sinna kust meid tapmise ja lihasöömise pärast välja visati
meie veganid peame aga siia teise vangladimensiooni tagasi sündima ja kaklema kolmandast põrgudimensioonist välja valitud parimatega
#jaantoo 23. juuni 2018 22:26
Ja mina lugesin pealkirjast esmapilgul, et Eesti esimene vagiinajaanipidu :)
ja mina 24. juuni 2018 01:07
lugesin just teist artiklit kus oli et rahvast oli mõnikümmend ja see üritus läks vastu peed.
Indrek2 23. juuni 2018 21:49
Tapsite vaeseid taimi ja põletasite mõned lisaks elusalt ja see on cool teie arvates.?!?!
Vanamees 23. juuni 2018 20:29
Why 23. juuni 2018 14:22
Hea 23. juuni 2018 15:36
No 23. juuni 2018 14:15
Johhaidii kui nõme üritus (piltidest piisas) Jõuluvana tule taevas appi.

villu 23. juuni 2018 12:02
selle asemel oli seal antsu,koksi,kanepit,seeni ja muud huvitavat kraami.
To villu 23. juuni 2018 15:37
Neid asju muidugi tavalistel jaanipäeva pidudel ei ole juidugi. Seal grillitakse vaid rahumeelselt vorsti ja rüübatakse kalja, eksole nii.
Aga 23. juuni 2018 10:59
miks teha järele vorsti, mis ei ole vorst?Kui oled vegan siis sa ju ei söö vorsti, saan aru, kui pole näiteks nõgeseid võtta siis lõikad kapsalehest nõgese kuju ja nimetad vegan nõgeseks.
To aga 23. juuni 2018 15:38
Mismõttes miks? Kus on öeldud, et vorst peab olema lihatoode? Vegan vorsti sissse saab panna erinevaid maitsvaid asju.
... 23. juuni 2018 18:31
Näiteks ELi määruses, meie "Eesti õigekeelsussõnaraamat" jne.
Kuule 23. juuni 2018 22:55
oblikapiinaja, vorst on ja oli lihatoode, mida asja on murunäksijatel vorstiga?
Flora 23. juuni 2018 10:47
Küll seal võis ikka võimas lihahimu olla!
Riivitud Porgand 23. juuni 2018 10:32
Olen vegan armastan väga lihaleiba.Lihast saab teha leiba ju.
teisene vegan 23. juuni 2018 11:19
Mina olen second hand vegan. Lammas sööb rohtu, mina söön lammast.
23. juuni 2018 12:43
Sind ennast söövad viha, kurjus, madal laup ja...tõugud. Ring saab täis"
23. juuni 2018 13:07
tõugud söövad sind täpselt samamoodi.
vihasele esmaveganile 12.43 23. juuni 2018 13:13
Ole tolerantsem. Teisene vegan viskas villast. Tegi nalja,noh. Rahune maha.
silmapilk 23. juuni 2018 10:28
Klge Õhtulehe moderaatorid-Uugud- oletan, et teile on koostatud programm miljonite märksõnadega, mis siis suunab neid sõnu sisaldavad kommentaarid nö modereerimisele. Edasi ilmselt peate te silma peale viskama, et kas ja mis on valesti ehk siis otsustate subjektiivselt. Esiteks tasuks koostööd teha programmi koostajatega, et need ilmselged vead parandaks. Teiseks peaksite ise läbima eri tasanditel intelligentsuse testidest alates kognitiivsete funktsioonide kontrolliga olemaks tõepoolest valmis tegema otsuseid, mis häid tavasid järgides ei solvaks kommenteerijaid.
pilgusilm 23. juuni 2018 11:17
Ära anna ÕL tegijatele üle nende vaimsete võimete käivaid ülesandeid.
??? 23. juuni 2018 09:57
Kas taolised üritused vajavad ikka erilist meediareklaami? Vanasõnagi ütleb, et igal l#llil on oma lõbu. Söögu aga terviseks, kui nad sedasi õigeks peavad. Aga ei maksa teisi hullutada.
Inimene on siiski segatoiduline olend ja mäletan, et bioloogias õpetati, et inimaju hoogsam areng algaski just puu otsast allatuleku ning puuvilja-menüüle ka maas saadavate loomsete organismide toidusedelisse lülitamisega, Mis tagas loomsete valkudeosakaalu osakaalu tõusu. Muuseas, ega ši.mpansid, ega pa.avianidki putukatest, tõukudest ega pisiloomadestki ära ei ütle, kui tolle vaid kätte saavad. Ning kui söödamaade pärast peetud karjadevahelisest võitluses mõni vastaspole noorloom või poeg kätte langeb, siis rebitakse see tükkideks ning süüakse nemadki ära. Ja ka meie oma kodused, armsad oravad on väga maiad linnumunade ning pesas olevate poegade peale.
Teiseks on ka inimeste elukohtadel ning kliimal oma tähtis osa. Kui troopikas võib kohalik vabalt ära elada ka banaanideest, melonites ja kookospähklitestki, siis näiteks eskimod sõid veel sajandi eest pehmelt väljendudes üsnagi mitteisuäratavad traani ehk halvasti lõhnavat hülgerasva. Sest põhjamaa kliima on teine, soojuskaod suured. Seal vajab inimene elus püsimiseks märgatavalt rohkem valke ja eriti palju kaloreid.
Lihatoiduline-tasakaalustamata 23. juuni 2018 10:13
Taimne valk ajab ka ilusti asja ära,siis on tõesti probleem kui need ka välja jäetakse.Aga üldiselt usun ma et veganid on teadlikumad sööjad kui lihasööjad.
Tiit 23. juuni 2018 10:33
On ammu kindlaks tehtud, et taimset valku omastab inimese organism väga vaevaliselt ja vähe, ennem jouab see laar välja minna kui valgud omastatakse.
Sama on ka taimsete omega3 rasvadega. Inimorganism omastab vaid loomseid, oieti kaladest saadavaid omega 3 rasvasid kiiremini kui taimseid. Inimorganism omastab vaid pikka molekulaarstruktuuriga valke, taimsed valgud ja omega3 rasvhapped on lühikese molekulaarstruktuuriga.
Inimese organism peab palju energiat tarvitama, et lühikestest molekulidest pikki valmistada. Mida on suuteline inimorganism omastama.
Ega muidu veganid kahe suupoolega toidulisandeid ei ogiks. need on ka loomse tooraive baasil tehtud.
Lihatoiduline-tasakaalustamata 23. juuni 2018 10:55
Kuskohast saaks lugeda absoluutse tõe toitumisekohta.Mulle tundub et selleks ajaks peaks olema juba inimesed oma arengutega nii kaugele jõudnud ,et saab kindel olla mida räägitakse.Ehk siis kõige tunnustatum toitumisnõuannete sait mis internetis olemas.Väga raske on olnud siiamaani jõuda kindlatele veendumustele kuna infot on palju ja mõni specialist suudab jälle kõigutada neid veendumusi.Ma olen kuulnud et olemas teatud süsivesikud mis kiirendavad valkude imendumist.näiteks viinamarja suhkur..Tähendab looduses on igale asjale lahendus keemia ja biokeemia vallas lihtsalt arengutega oldakse seal kus oldakse.
to 10:23 23. juuni 2018 11:09
Muidugi söövad kaasaja heaoluühiskondade inimesed liialt palju lihatooteid ja liialt tervislikku vähe taimset toitu. Selle vahekorra muutmine oleks kindlasti inimeste endi tervise huvides. Aga siiski. Loomsetest saaustest täiesti loobuda?
Ma võin küll aru saada veganite eetilistest vaadetest, kui nad keelduvad lihatooteid või ka kalu ja kalatooteid söömast, sest eks need produktid ole ju kõik saadud kelleltki teiselt elu ära võtmise hinnaga.
Aga mileks ei tohi süüa näiteks linnumune või piimatooteid? Piima, keefiri, jogurtid, kohupiima, juustu j.n.e.? Väga väärtuslikud ja inimorganismile hädavajalikud loomsed valgud, mille hankimiseks ei ole mitte keegi teine ju surema pidanud. Aga nende arvates ei tohi isegi mitte mettki süüa!! No tere talv! Millised eetilised vaated siis seda takistavad?
Aga kõige t0bedamad on vist küll mõned veganitest titeemad, kes ei taha oma lastele oma rinnapiimagi anda (mis on ometi lausa looduse enda poolt imikute toitmiseks loodudki ning selleks määratud), Vaid kes üritavad selle asemel hoopis mingeid kahtlased porgandipüreesid lapsele suhu toppida. See veenab mind lõplikult, et mingist tervislikust "teadlikust toitumisest" siin küll rääkida ei saa, vaid et tegu on mingi üsnagi pealetükkivalt reklaamitava ja agressiivse uue religiooniga, kapitaalse ajuloputusega.
To Tiit 23. juuni 2018 15:41
Asjad mis on ammu kindlaks tehtud, nende üle ei vaielda tavaliselt. Aeega ammu kindlaks tehtud võib öelda ka selle kohta, et teisel planeedil on elu sest seal on vett ja tingimused sobivad.
To 11:09 23. juuni 2018 15:42
Proovisid targana näida, aga kukkusid kommentaari viimases osas läbi. Iga asjaga on neid, kes on äärmustesse minejad, mõned kes söövad ainult liha ja annavad juba mõnekuusele titele vorsti, et kasvaks tugevaks. Imelik, kuskil üks vegan ei anna oma lapsele rinnapiima, sellepärast ongi veganlus agressiivne ja vale.
Kummaline jutt sul. 24. juuni 2018 09:35
Kui räägitakse mingitest väärnähtustest, siis tuuakse seejuues ikka ka äärmuslikest näitetest.
Ma arvan, et suurem EW ametnikke on korralikud inimesed, Aga kui kusagil tuleb jutt tuleb riigiametnikest, siis mainitakse ikka ärmatamist ning rollotamist. Kuigi see puudutab vaid väheseid.
Natsismi kuritegudest rääkides pasundatakse ikka koonduslaagritest, gaasikambritest ning krematióoriumitest, kuigi saksa rahva suurem osa ei teanud sellest mitte midagi. Neis tegutses vaid ehk nii 1% sakslastest.
Samuti ei ole vene rahvas tervikuna vastutav stalinistlike GULAG-i, küüditamiste või Katõni eest. Aga ikka räägitakse neist äärmuslikest näidetest.
Miks siis sinu atvates need veganid nii pühad ja puutumatud on, et nende puhul äärmuslikest näidetest rääkida ei tohi?
To 09:57 23. juuni 2018 15:39
Tuleb üks oma eelmise sajandi teadmiste ja uskumustega. Ei ole vaja neid lällamistega jaanipäevi ka promoda.
Ärge 23. juuni 2018 09:56
irisege, lubage inimesel olla see, kes ta olla soovib. Kui inimene ei taha olla kaasautor loomade tapmises, siis see on ju positiivne! Iga inimene areneb omas tempos ja sünnib Maale seni, kuni on ära õppinud kaastunde, halastuse, laskma teisel olla see, kes ta on, kui see teisi ei kahjusta jne.
Kõigile rõõmsat jaanipäeva!
23. juuni 2018 11:42
Inimene on bioloogiline olend, mitte luuludest toituv fantaasiaolend. Eriti haige on ette kujutada, et kui ma last normaalselt ei toida siis ta areneb kuidagi kiiremini või kuhugi kõrgemale. Taimetoit ei arenda kedagi, see on ainult vaimuhaigete luul, kelle aju ei saa normaalse mõtlemise toimimiseks vajalikke loomseid valke. Alguses võetakse need valgud muidugi lihastest, aga edaspidi tekib ikkagi psühhoos koos luuludega, et vot nüüd olengi kõrgemini arenenud. Kui see teile lõbupakub siis olgu pealegi, aga lapsi näljutada on kuritegu laste vastu.
To 11:42 23. juuni 2018 15:43
Jah, sinusugune ei saaks omale tõesti enam rohkema ajupotentsiaali kaotamist lubada. Jätka lihadieeti, isegi see pole sind kuigi aidanud.
15.43 24. juuni 2018 01:54
Oma vitsad peksavad, aga tulevikus, nii et kannata veel mõne aega
Ongi 23. juuni 2018 13:09
aga sellel jaaniõhtul oleks võinud pakkuda ka mitteveganitele midagi.Kui lähete veganile külla kas teile pakutakse lihatoitu või midagi?Kui aga mõni veganist sõbranna tuleb külla ,siis ikka sebitakse temale sobiv toit.
To Ongi 23. juuni 2018 15:45
Aga veganid ei söö seda. Lihatoite tarbivatel inimestel pole taimse toidu vastu midagi. Sa ei saa ikka asja põhimõttest üldse aru.
pontšik 23. juuni 2018 09:55
aga ikkagi igatsevad vorsti- vegantoit püütakse teha lihatoidu sarnane...aga tõsi ta on- pildil olevad kokad vajaksid küll lahjenduskuuri !
23. juuni 2018 11:44
See on elementaarne enesepettus ja muud ei midagi. Imiteeritakse loomsete toitude maitseid ja püütakse sellega organismi ära petta. Nagu magusaine söömine suhkru asemel.
To 11:44 23. juuni 2018 15:45
Suhkur polegi tervislik.
24. juuni 2018 01:52
Suhkur on peamine energiaallikas, muidu. Vegaanidel vist koolis käimine on vabatahlik

vegan 23. juuni 2018 09:45
Alates uuest aastast hakkavad veganid elama mitte majades vaid lautades. Sest loomad elavad lautades.
vast 23. juuni 2018 10:22
ikka rõukudes ja peenarde vahel!
To vegan 23. juuni 2018 15:46
Laut on seest ilusam paik kui seda on loomade tapamaja.
Tahaks aru saada.. 23. juuni 2018 09:32
Kui veganid teevad taimsest materjalist jaanitule siis nad ju põletavad oma toitu? Aga kui palju on maailmas nälga kannatavaid lapsi!
seeeest äkki 23. juuni 2018 09:26
grillisid tigusid ja konni lõkke all.Ka nii võib juhtuda.
Kahju, 23. juuni 2018 09:21
vihma pole olnud, muru vilets, mida need veganid siis näksivad.
Sasaul 23. juuni 2018 09:08
Mina,minu pere ja kõik sugulased on teise ringi veganid ja soovitan kõigile.Lehm sööb muru,meie grillime lehma!2in1!Head grillimist!
Pigem 23. juuni 2018 15:47
Ei sooviks selliste inimestega sarnaneda.
23. juuni 2018 09:08
päris kurb pidu siis kui õlut ja grillvorsti ei pakuta.ja mida see jõuluvana jaanitulel teeb?vaestel veeganitel suurest silo söömisest kõik pühad vist omavahel sassi läinud?
23. juuni 2018 08:59
lõkkes põletati rämpsu. vt.pilti.
Vegan 23. juuni 2018 14:48
Mitte rämpsu vaid rämpstoitu. Vineer ja mööbel on kindlalt rämpstoit.
sid 23. juuni 2018 08:56
Kas lõke oli samuti võlts nagu toitki?
Sasaul 23. juuni 2018 09:10
Eelmise aasta põhupakist!!

jõudu jaanilaupäevalistele, mis sest jaanipäevast 23. juuni 2018 08:40
Postimees Tervis: "Keha täielik taastumine suurest joomingust võib võtta lausa kuu aega"
matsu 23. juuni 2018 08:40
Kuidas vegan saab tervislikkust propageerida?
Vist samamoodi nagi alkohoolik, kes ütleb, et dessifitseerib ennast.
Triin 23. juuni 2018 09:22
Desinfitseerib on see sõna, mida soovisid kasutada. Õpi enne kirjutama, siis kommenteeri
matsu 23. juuni 2018 14:51
aga 23. juuni 2018 08:28
meil tuleb täna veganivaba jaanituli!
tomm 23. juuni 2018 21:31
ärge irisege nii palju 23. juuni 2018 07:53
tore, et alkoholivaba Jaanituli,ainult et Jaanipäev on täna.
matsu 23. juuni 2018 08:42
Täna on Võidupüha ja jaanilaupäev. Homme on Jaanipäev.
24. juuni 2018 14:16
tuld tehaksegi ju jaanilaupäeval
23. juuni 2018 07:34
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
tomm 23. juuni 2018 21:32
On. Kuulub puhastustulede alamliiki.
AUTOJUHT RAKVEREST VOLVOGA 23. juuni 2018 07:31
ega rakvere viineris ja keeduvorstis ei olegi muud kui soojajahu.sõõge julgelt
Maitea 23. juuni 2018 12:22
Külmajahust ei pidanud hästi välja tulema, ehk sellepärast?
linlane 23. juuni 2018 07:28
Aga tehke selgeks ,miks vegan ei tohi alkoholi tarbida ? Viin ja õlle ning vein ju tehtud puhtast viljast ,kartulist või marjadest ? Loomset ei ole ju mittemidagi ? Või on see varjatud kanepitarbimise reklaamimine ?
juku 23. juuni 2018 08:43
Kurnatud organism ei kannata lisa koormust.
FFW>> 23. juuni 2018 09:15
Alkohol on julm pärmibakterite ekspluateerimine.
Tuha Juhan 23. juuni 2018 07:15
Herbivoorid panid oma heinad põlema et karnivooride pidu pidada. Äge. Veel ägedam kui nad sõõlamiskübaraid kandes luuaseljas Blocksbergile oleks lennanud.

23. juuni 2018 07:10
Päris korras seal kõik ei ole. Mis rohelised arvavad, kui veganid ehitusprahti põletavad?
23. juuni 2018 09:19
nendelt võid kõike oodata, sest neil inimestel terve mõistus puudub.
tibu 23. juuni 2018 06:54
näib, et see veganihullus on üpris nakkav.
Kah 23. juuni 2018 06:51
mul "uudis". Hapukurgihooaeg, aga pinnatäiteks abik ikka.
vaataja 23. juuni 2018 06:40
Need inimesed piltidel ei näe küll loodusinimste moodi, pigem suured läbutajad, sest riided ei ole küll looduslikud.
yyy 23. juuni 2018 06:15
õhtuleht, võtke need jubedad liha reklaamid ära sealt piltide vahelt.
23. juuni 2018 07:02
Loe mõnda aiandus ajakirja, kui siin ei sobi.
yyy 23. juuni 2018 07:44
hea mõte, sina kindlasti loed huviga tapamajade ajakirju
to yyy 23. juuni 2018 12:26
Mis asjad need veel on? Ma pole sellist ajakirja ihusilmaga näinudki...
tips tops 23. juuni 2018 10:00
ma vaatasin ka neid ribide reklaame, einoh väga hästi sobivad murusööjate piltide vahele :)
U-blocki 23. juuni 2018 12:24
Ei ole 23. juuni 2018 06:10
Sellist asja nagu heategevus pole olemas! Päriselt ka, alati on andjal soov panused kordistada enda suunas.
aga 23. juuni 2018 05:14
ka Adolf Hitler oli vegan ...
Jah, 23. juuni 2018 06:21
ja Stalin oli tegelikult veel suurem vegan, aga ainult salaja. Sellele vaatamata jõudis rohkem kui Aadu. Noh ta alustas varem ka.
Tiit 23. juuni 2018 05:00
Mängivad veganeid ja ise ajavad loomsest toorainest valmistatud toidulisandeid sisse.

23. juuni 2018 03:57
Milleks veganile vorst???
Mang 23. juuni 2018 03:56
Kas nad käituvad voodis ka nagu rohusööjad või?
kang 23. juuni 2018 10:51
Jänes on kindlalt rohusööja ja kui jõudsalt paljuneb! Sellepärast ongi veganeid nii palju.
penskar 23. juuni 2018 02:21
...oot.oot,aga lõkkes tohib põletada ainult töötlemata puitu - selline seadus käis äsja igast meediakanalist läbi,kas veganid on väljapool seadusi ? Hallooo keskonnainspektorid, tõendid tervele eesti rahvale näha, kuis nüüd edasi ??!!
tomm 23. juuni 2018 01:39
Mida kuradit nad seal ahvivad liha grillimist, juurvili kõlbab kõik toorelt süüa.
23. juuni 2018 04:15
ma pole vegan, AGA... miks inimene maitsestab oma liha? miks ei süüa toorest liha.. verist ja värsket? miks ei süüa inimliha (flesh), aga süüakse liha (meat)? me oleme sinuga mõlemad mõrvarid. aga ma vähemalt tean seda. kas sina tead? või teed maha neid, kes üritavad? tore, et see pidu alkoholivaba oli. näod ja kõht ei ole paistes. iga naudingu eest tuleb maksta. ja need, kes naudivad alkot, maksavad oma tervisega. aga nad teavad seda nagunii.
ehh 23. juuni 2018 08:47
Toores liha on liiga vintske söömiseks. Ka paljud metsloomad panevad liha laagerdama enne, kui sööma hakkavad. Aga toores, veel soe ja aurav maks, just välja rebitud, on lausa delikatess. Üks mu lemmikutest.
Tomm täisvereline vegan 23. juuni 2018 08:58
Mine sa kah,ma ei tee kärbselegi liiga.
Tumeda maailma ajaloolane 23. juuni 2018 09:07
Teie ja mõrvar lubage ma naeran natuke.Eelmise sajandi alguspoole mafioosode kinga nööris on ka rohkem sisu kui teis.
juga 23. juuni 2018 01:21
Pildil paar tükki on aukus põskedega küll. Aga no näljastreik on juba vana nipp, ainult ma ei saa aru, mille vastu?
MTi 23. juuni 2018 01:05
Silmakirjalikkuse pidu ,ainult aru ma ei saa miks see äärmusrühmitus nimega veganid arvavad,et nende eluviis on see kõige õigem ja kõik peaksid samamoodi elama.Vaimsed terroristid ju tegelikult.
To 01:05 23. juuni 2018 04:02
Miks sa arvad,e t sinu eluviis kõige õigem on? Kuskil ei kästud sellele jaanipeole minna.
23. juuni 2018 07:03
To 07:03 23. juuni 2018 15:50
Pole isegi vegan. Võiks nagu lasta inimestel teha neid toiduvalikuid mis nad ise söövad. Näri ise maltsa, ajuhiiglane.
23. juuni 2018 18:43
mis on 23. juuni 2018 00:58
üldse soolane vesi vulkaanid

astraalid 23. juuni 2018 00:36
kavandavad maad väljaspool agruumi kui maad vaatate se on nagu usside poolt näritud leht
Eino Taruk 23. juuni 2018 00:29
Paljud " veganid" seisid hiljem 23. juuni 2018 00:20
Cirkel k bensukas ja nosisid hot dogi, vot sulle, nagu jeganid?
22. juuni 2018 23:44
See Oskari reklaam antud artikli juures on ehtne vegaanide mõnitamine
anonüümen ülbik 23. juuni 2018 09:18
No ikka veganid Oskari reklaami juures on mõnitamine
pragma 23. juuni 2018 10:49
pigem lootusetu üritus neid päästa..
Pilt 37 22. juuni 2018 23:43
Andres 23. juuni 2018 00:24
Kõhud tühjad. Näljane inimene on ikka morn ja kannab musta.
Sest... 23. juuni 2018 10:13
Tegemist JJ Street tantsukooli õpilaste ja treeneritega kes laagreid Liipa talus korraldavad. Pealkiri on eksitav. Galeriist jääb küll mulje, et jaanitulel olid enamusest selle tantsukooli õpilased. Artikkel on ehe reklaam talule, tantsukoolile ja riideid vaadates, ka tantsukooli juhi loodud riidepoele.
üuopoi 22. juuni 2018 23:39
Sellepärast tehaksegi üks päev varem selline üritus, et päris jaanipäevaks silmini viina ja kurguni liha saaks end täis toppida
Põõrispäeva maagiast 22. juuni 2018 23:54
Tegelikult õige päev ongi 21.06., sina tähistad Ristija Johannese sünnipäeva. 24. juuni valiti Johannese päevaks, et kustutada või omastada põlisrahvaste kesksuvepüha traditsioone.
23. juuni 2018 01:48
Pööripäev on ööpäev, millele langeb päikeseseisak ehk solstiitsium. Suvine pööripäev ehk suvine päikeseseisak on ööpäev iga aasta 20. või 21. juunil, mil on põhjapoolkeral pikim päev ja lühim öö, märkides suve algust. Päike asub siis seniidis põhjapöörijoone kohal. Pööripäev on olnud Päikese tsükli eriline hetk alates nooremast kiviajast, kuid seda hakati laialdasemalt tähistama iidse pagana festivalina, tuntud kui Jaanipäevana
gimi 22. juuni 2018 23:39
a latin girl cassa sad taga elada kahtlen
22. juuni 2018 23:33
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
Hm 23. juuni 2018 04:03
Pööripäeva tähistatakse isegi varem, rahvakombeekert võiks kalendriga tutvust teha.

vegan püromaan 22. juuni 2018 23:30
siiani kõik jaanituled taimsest materjalist tehtud. loomi pole minu teada põletatud.
milff 22. juuni 2018 23:28
Võiks olla veel Eesti esimene seksivaba jaanituli.
22. juuni 2018 23:47
Miks mitte, milles küssa, mina nt Jaaniööl seksiga tegeleda ei kavatse
Tiit 22. juuni 2018 23:21
Sõber saatis sealt pildi, kui närisid suitsuvorsti ja jõid jäägrit. Maru vegan küll.
Hm 23. juuni 2018 04:04
Vegan vorste on ka olemas ja päris suur valik isegi. Ega vegantoit ainult kapsas pole, sojavorsti tehakse näiteks.
rrr 23. juuni 2018 06:51
Ja mis selle pakasuhha mõte on? Et sööd midagi mis pole midagi, aga näeb välja nagu midagi? Kui ikka juurikaid närid ja seda kõigile kuulutad siis miks peab see juurikas välja nägema ja maitsema nagu liha?
Tauno 23. juuni 2018 10:39
Teeme sulle siis puust ja punasest selgeks.Veganitel pole liha maitse vastu midagi,vaid kuidas liha saadakse.
pragma 23. juuni 2018 10:46
soja kasvatab poistele ti.s.s.id..
Murtud müüt 23. juuni 2018 10:59
Trenni tuleb teha,ega mees polegi vedelemiseks loodud.
To rrr 23. juuni 2018 15:52
Enamikule veganitele liha siiski maitseb või on maitsenud. Eetilistel põhjustel seda ei tarbita, sai su väike aju selest aru nüüd?
tomm 23. juuni 2018 21:39
Minu eetikaga liha söömine vastuolus pole.
Ehk peaksid ka eetikat vahetama.
Kas 23. juuni 2018 21:46
te vegnid ka soja kahjulikkusest olete midagi kuulnud ? Ei? Head isu teile!
pragma 23. juuni 2018 22:28
soja sisaldab niinimetatud fütoöstrogeene, mis imiteerivad päris loomset östrogeeni, kuigi nad on hoopis erinevad ühendid..
see ajab keha östrogeeni retseptorid segadussse ja algab ebastabiilne tants östrogeenitasemega..
kui meesterahva keha arvab selle segaduse tõttu, et östrogeeni tase on liiga madal, siis hakkab ta rohkesti östrogeeni tootma.. tulemus on teadagi mis - ti.s.s.id..
sööge ikka soja.. rohkesti..
?? 22. juuni 2018 23:10
Hmm algul on öeldud, et tegemist on veganvaba jaanitulega, aga pärast kirjutatakse vegan vorstidest. Mõte jääb veits segaseks.
Mis sul segaseks jääb 23. juuni 2018 04:05
Vegan vorstid on tehtud näiteks sojast ja erinevatest vürtsidest.
FFW>> 23. juuni 2018 09:19
Rakvere viinerid samuti.
pragma 23. juuni 2018 10:45
palju õnne siis poistele, kes end östrogeeni silmini täis pugivad..
To 10:45 23. juuni 2018 15:53
Soja oli üks variant, ega kõik vorstid pole sojavorstid.
vegan- ja alkoholivaba 22. juuni 2018 23:10
Saan aru et ei olnud alkot ega veganeid.
huubert lahke 22. juuni 2018 23:08
Ega lapsed ei tohigi ju alkot lasta!