25
fotot
KOHTUMINE TOOMEMÄEL: Külalised saabuvad president Kersti Kaljulaidi pidulikule õhtusöögile. (Aldo Luud)

Enne reede hilisõhtust tulevärgiga etendust, mis avab tudengite laulu- ja tantsupeo Gaudeamus, nautisid Eestit külastavad viie riigi presidendid pidulikku õhtusööki, mille Eesti president korraldas Tartu ülikooli ajaloo muuseumis Toomemäel.

Lisaks presidentidele ja neid saatvatele delegatsioonidele oli õhtusöögile kutsutud mõned lugupeetud kodanikud nii Tartust kui ka kaugemalt. Enne õhtusööki sai selgeks ka see, et Leedu president Dalia Grybauskaite, kes esialgse info järgi pidi õhtuks Tartusse jõudma, reedel Eestisse siiski ei jõua.

President Kaljulaidi kutsel saabusid Eesti Vabariigi sajanda aastapäeva tähistamisele Poola president, Islandi president, Gruusia president Giorgi Margvelašvili, Soome president ja Läti president Raimonds Vējonis. Leedu president Dalia Grybauskaitė jõuab Tartusse alles õhtuks.

Eesti Vabariigi sajanda aastapäeva pidustustele kutsus president Kaljulaid viie riigi presidendid: Sauli Niinistö Soomest, Andrzej Duda Poolast, Guðni Thorlacius Jóhannesson Islandist, Giorgi Margvelašvili Gruusiast ja Raimonds Vējonis Lätist.

Tartu linn tervitas külla tulnud presidente reedel kell üks Tartu Raekoja platsil, sellel järgnes käik Tartu Ülikooli aulasse, kus presidente võõrustas rektori kohusetäitja professor Tõnu Lehtsaar, Ahhaa teadusteaduskeskuse ja Eesti Rahva Muuseumi külastamine. Hilisõhtul osalevad presidendid üliõpilaste laulu- ja tantsupeo avatseremoonial Tartu südalinnas, laupäevaks jõuavad nad Tallinnasse võidupüha paraadile.

Jaga artiklit

18 kommentaari

E
Eks-takspeier  /   18:20, 24. juuni 2018
Loed neid uudiseid ja kohe tahad tööle minna, et riigile makse saaks maksta.
Ä
Ära kadus.  /   17:47, 24. juuni 2018
Küll on hea,et Eesti 1oo saab.Nüüd on meie kõrgemal seltskonnal põhjust terve aasta riigi kulul pidutseda. See presidendiks nimetatud naisterahvas sai küll tulusa ameti. Tuli, ei tea kust; on,ei tea kes;teeb ,ei tea mida ja läheb, ei tea kuhu,kui pidu läbi saab.Tavainimene tehku tööd (kui sedagi on) ja maksu makse,et äravalitutel oleks,mille eest trallitada. Aga arvata võib,et need trallid ükskord lõppevad.Pill pidi tulema pika ilu peale.

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis