Eesti uudised

Päästeamet: kõige tuleohtlikumad kohad on Jõgeva- ja Ida-Virumaa (4)

Ohtuleht.ee, 22. juuni 2018 15:28
Metsapõleng Aegviidus juuni keskel.Foto: Alar Truu
Alates 23. juunist jäävad suure tuleohuga piirkondadeks Eestis vaid Jõgeva- ning Ida-Virumaa ning ülejäänud Eesti territooriumil kehtestatakse tuleohtlik aeg. Seega võib teatud piirkondades uuesti tuld teha.

Kui suure tuleohuga aeg tõi eelkõige kaasa lisapiirangud metsas- ja maastikul liikumisel, ehk keelatud oli metsas ja maastikul suitsetamine, grilliseadme kasutamine ja lõkke tegemine, siis tuleohtlikul ajal võib looduses tuld teha vaid selleks ettenähtud kohtades.

Samal teemal

Päästeameti ohutusjärelevalve osakonna juhataja Tagne Tähe sõnul lähtuti suure tuleohuga aja lõpetamisel muutunud ilmastikuoludest. „Tänu viimaste päevade vihmasadudele on suures osas Eestis suur tuleoht langenud ning seetõttu jäävad ainsateks suure tuleohuga piirkondadeks Eestis Jõgevamaa ning Ida-Virumaa,“ sõnas Tähe. Hoolimata olukorra muutusest tuletab Tähe meelde, et oluline on teha oma jaanilõket ohutult, pidades silmas peamisi tuleohutusnõudeid. „Lõkkease tuleb teha mittesüttivale pinnale ning lõket tohib teha vaid vaikse tuulega, kui tuul on aga liialt tugev, nagu näiteks täna, oleks mõistlik kaaluda, kas lõket üldse teha,“ lisas ta.

Ka väiksest maastikupõlengust võib saada hetkega ulatuslik ja traagiliste tagajärgedega põllu- või metsapõleng, mistõttu on äärmiselt oluline lõkke tegemisel nii metsas, maastikul kui koduaias järgida tuleohutusnõudeid:

·       Lõkkease tuleb teha mittesüttivale pinnale ning käepärast tuleb hoida esmased kustutusvahendid.

·       Lõket tohib teha vaid nõrga tuulega – kuni 5 m/s.

·       Lahtist tuld ei tohi jätta järelevalveta, lõkkel tuleb lasta lõpuni põleda, lõkkejäägid kustutada veega või summutada liivaga.

·       Metsas liikujatel on lõkke tegemisel ja grillimisel soovitav kasutada riigimetsa majandamise keskuse lõkkekohti, mille asukohad on leitavad internetilehelt www.rmk.ee. Infot avalike lõkkekohtade ja grillimisplatside kohta saab ka kohalikest omavalitsustest.

Täpsemat infot ohutuks grillimiseks ja lõkke tegemiseks saad küsida päästeala infotelefonilt 1524. Ühtlasi tuletab Päästeamet tuletab meelde, et kulupõletamine on Eestis keelatud aastaringselt.

Samal teemal

22.05.2018
Kaitsevägi kinkis jaanideks sajale Eesti külale lõkkematerjali
21.05.2018
Seisukoht | Jalgpall või jaanituli?