Eesti uudised

ÜLEKAALULISED LAPSED TERVISELAAGRIS: soola on vähe, aga kõhule see meeldib!

Maarit Stepanov, 21. juuni 2018 22:21

11 KOMMENTAARI

b
Brigitta/ 30. juuli 2018 17:59
Veelgi viisakam on öelda "täissale"
l
Lapsel on ikka mingi ainevahetushäire, kui lausa pekki hakkab tulema./ 23. juuni 2018 14:16
Kõigepealt peaksid arstid tegema põhjalikud uuringud: diabeet, kilpnäärme alatalitlus on ka lastel.
Lisaks on paljudel toidutalumatusi, organism eu saa puuduliku menüü tõttu kõiki aineid – vitamiine, mineraalaineid ja aminohappeid.
Päris palju esineb ka rauavaegust, aga kas arstid teevad organismi RAUA uuringuid – vaadatakse, et hemoglobiin on korras ja kogu lugu. See aga ei näita rauapuudust. Aga laps väsib kergelt ja muudki hädad tulevad kimbutama.
Vanemate vaesus pole ka põhjus – kapsas, porgan, peet ja kondine lihatükk lihaleeme saamiseks ei peaks kellelegi üle jõu käima. Peale riputada JODEERITUD soola, et toit päris maitsetu poleks.
Paksukesi viimase piirini jooksma ajada seal laagris – no see on ehk liig. Pigem võtta ette pikemaid matku või midagi sellist.
q
Qwert/ 22. juuni 2018 13:40
Tuleb olla tähelepanelik, et lapsed üle ka ei pingutaks. Süda peaks ikka vastu.
m
marge/ 22. juuni 2018 12:04
Seda tabelit vaadates on enamus nädala ajaga ikka ainult paarsada grammi kaotanud.. Kuidagi vähe.
s
Soolavabad toidud/ 23. juuni 2018 14:24
Lapsed ju rääkisid, et toidud on ilma maitseta, järelikult pole soola või see on viidud miinimumini. Vesi tuleb kudedest välja lihtsalt. Inimesel on ikka soola ka vaja, et reguleerida vee hulka kudedes, säilitada happetasakaalu organismis, normaalseerida verd, vererõhku ning närvi- ja lihasfunktsioone.
s
si/ 22. juuni 2018 10:16
Jõudu ja vastupidavust lastele, kindlasti häid tulemusi
e
Endine väga paks/ 22. juuni 2018 08:50
Need laagrid on rohkem vist äriettevõtted, mis peavad korraldajatele vaid kasumit tootma kui inimest aitama. Oli see nüüd 90-lõpus või 2000 algul, siis kui mõned soovitasid seda mullegi - paastulaagrid olid siis uusasja ja väga popid. Võtsingi ühendust. Küsiti kui vana, Pikkust, kaalu j.n.e. Ja vastus oli eitav ning katgooriline. Et ei mingit tulekut. E meie ei taha sinusugused mitte mingit tegemist teha, et sinul on TÕEPOOLEST midagi tervisega viga ja meie ei taha endale mingit vastutust ega riski võtta.
Seega olid nood laagrid ilmselt mõeldud vaid tervetele prouakestele, kes igatsesid lihtsalt rannahooajaks nii 5 kilo maha võtta.
p
22. juuni 2018 10:40
Paast on mõeldud organismi puhastamiseks, seda ei tohigi väga suure ülekaaluga naljalt ette võtta. See siin on konkreetselt kaalulaager.
h
Häbi eelkõnelejad/ 22. juuni 2018 08:00
mida te hakkate siin kohe halvustama. See et lapsed on paksud on suures osas siiski täiskasvanute tegemata "töö". Kogu ühiskond on tasakaalust väljas.
m
Miks sina teisi halvustad?/ 23. juuni 2018 14:40
Mul on naabriteks pere kahe tütrega. Mees on pilbas, naine haiglaslikult ”suur”, nii 165 pikk, mitte rasvas, aga suur tagapool ja reie ümbermõõt on ikka vapustav. Ise on kena ja energiat täis.
Ema käib vahel külas, on täpselt samasugune, käib kepiga ja on pensionil juba ammu, pensioniiga pole kätte jõudnud. Mina küsinud pole, mis tervisega on, ilmselt mingi geneetiline häire.
Nüüd vaatan lapsi, kui nad meie majast mööda jalutavad – vanem on kiitsakas ja noorem trullakas. Vanusevahe mingi paar aastat. Ise mõtlen, kas noorem ka emalt pärinud oma geenid …
j
Joss/ 22. juuni 2018 07:41
Kihnlane on peenetundeline,ta ei solva sõnadega;rasvane,paks,lötakas j.n.e.Vaid ütleb õrnalt RAMMUS.