Eesti uudised

Kaja Kallas: Jüri Ratase valitsus on tselluloositehase eriplaneeringu menetlusega lollitanud nii rahvast kui ettevõtjaid (37)

Toimetas Annika Erg, 21. juuni 2018 18:33
Kaja KallasFoto: Teet Malsroos
Reformierakonna juht Kaja Kallas avaldas sotsiaalmeedias arvamust, et valitsus keeras tselluloositehase eriplaneeringu menetlusega käki kokku.

"Jüri Ratase valitsus on eriplaneeringu menetlusega korraliku käki kokku keeranud: lollitatud on nii kohalikke elanikke, keda algusest peale ei kaasatud ja lollitatud on ka ettevõtjaid, kellele anti lubadusi, mida ei oleks tohtinud anda," kirjutas Kallas Twitteris.

Valitsus otsustas täna lõpetada puidurafineerimistehase kavandamiseks mullu mais algatatud riigi eriplaneering.

Samal teemal

Peaminister Jüri Ratase sõnul takistab kohaliku kogukonna ja omavalitsuste vastuseis tehase eriplaneeringu elluviimist ning seda ilmestavad ka mitmed kohtuvaidlused.

"Olen korduvalt rõhutanud, et valitsus ei soovi juba eos nullida ettevõtjate initsiatiivi. Ettevõtted ja suured investeeringud loovad inimestele töökohti ja kasvatavad terve ühiskonna jõukust. Samas on selge, et kohaliku kogukonna arvamust arvesse võtmata tööstust rajada ei saa," ütles Ratas.

Riigihalduse ministri Janek Mäggi sõnul peeti tänasel nõupidamisel kõiki ajaolusid arvestades vajalikuks toetada riigi eriplaneeringu koostamise lõpetamist. Lõpetamise menetlust alustab rahandusministeerium. "Selle protsessi käigus suhtleme ettevõtjatega, et otsida võimalikke lahendusi," ütles Mäggi, kelle sõnul eeldab see ettevõtjate kokkuleppeid kohalike elanikega.

Riigi eriplaneeringu lõpetamise kohta teeb valitsus otsuse pärast lõpetamismenetlust, milleks praeguste hinnangute kohaselt võib kuluda mitu kuud.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee