Eesti uudised

Alkoholitootjate liit tunnistab: tootjad müüvad Lätti alkoholi olulise allahindlusega

Ärileht, 21. juuni 2018 17:24

64 KOMMENTAARI

n
nonii/ 26. juuni 2018 06:09
see on siis ametlik kartelli kokkulepe, mitte aktsiisis pole küsimus
e
ekstaole/ 23. juuni 2018 13:08
välismaine tootja surub turu põlvili ja teeb siis hindadega, mis tahab. Kasumi kandib aga välja. Alkaššid aga õnnejunnis.
p
pildil/ 22. juuni 2018 18:50
n
nh/ 22. juuni 2018 17:02
omal ajal jäid putkad suurematele kaubanduskeskustele ette, kuna olid kauplustele tõsiseks konkurendiks oma käibega- kõik putkad likvideeriti vastavalt seadusele mitte tänavapildi parandamiseks, vaid kauplusteomanike soovile. Alkoholi aktiisiktsiisi võib olla seotud lihtlabaselt Läti alkoholi turu varasemast ettevalmistusest ja on seotud ikka sellesamusegi vene naftatransiidi langusega!
Sigadused materiaalsete vahendite kokkuahmimiseks toimuvad ikka kõrgemas ešelonis-tava inimene, kes 2 pudelit rohkem ostab, on aga juba pätt ja salakaubavedaja
ü
ülla ülla/ 22. juuni 2018 16:15
nii see piirikaubandus käibki, kusjuures omal ajal kui põdrad laevade ja busside kaupa kadakas käisid, siis seal müüdavad voimix ja koff olid soomest siia müüdud lisaks veel eksporditoetusega.
kusjuures arusaamatuks jäi, miks laevafirmad ennast reklaamisid, nagunii tuldi siis juustu-vorsti ja alko järele, laev oli paratamatus
o
Ohtu / 22. juuni 2018 13:34
Ivari lubas alkoholiga panna Lätti suunduvad autod käima. Kohalik tooraine ja saab toetust ka.
a
arvamus/ 22. juuni 2018 11:30
Heroiini tarbimise vähendamiseks alandame heroiini hinda?
Alkoholi tarbimise vähendamises alandame alkoholi hinda?
Kokaiini tarbimise vähendamises alandame kokaiini hinda?
Tubaka tarbimise vähendamises alandame tubaka hinda?
Fentanüüli tarbimise vähendamises alandame fentanüüli hinda?
Suhkru tarbimise vähendamises alandame suhkru hinda?
Valge hiinlase tarbimise vähendamises alandame valge hiinlase hinda?
Kas nii kallid loogikud?
q
Qwert/ 22. juuni 2018 13:45
Selle kommentaari kohta tuleb tahestahtmatult meelde üks venelaste ütlus, mis eesti keeli kõlaks, et sõrme ei tasuks m... segamini ajada. Muud midagi.
r
RS2/ 23. juuni 2018 06:29
Kas riik siis väänas ka he.roiini, kok.aiini, fenta.nüüli, ja valge hiinlasele aktsiisi? Ülekaalulise vähendamiseks tõstame toiduhinda kaks korda? Kas sul IoIIpeal üldse mingit loogikat on? P/S Kui tuleb suhkrumaks , eks siis saab aastavaru suhkurt ja möödaminnes ka lastele limpse ja muud kaua säilitatavad, nagu moosid Lätist tooma hakata. ;)
r
reku/ 22. juuni 2018 08:49
Siit õppetund. Lapsed ministriteks ei sobi.
t
to reku/ 22. juuni 2018 13:15
Tootjad kulutavad reklaamile raha, et suurendada müüki, saada suuremat tulu. Tootjad müüvad naaberriiki kaupa allahindlusega, et sundida siinset valitsust aktsiise vähendama. Siis tootja suurendab müüki, saab suuremat tulu. Seda kõike toetab võimas meediakampaania. Lihtsalt teadmiseks.
q
Qwert/ 22. juuni 2018 13:47
Tootjat huvitab ainult kasumi teenimine. Kõik muu su jutus oli pulli k...

o
Ossinovski ebaõnnestunud alkopoliitika/ 22. juuni 2018 07:51
Raha läheb Läti ja alkoholi tarbimine Eestis kasvab. Lisaks kõrvalmõjud. Aga ega koolis seda lapsministrile ei õpetatud.
a
22. juuni 2018 09:27
Aga Kadrikene koos ratasega röömsad,kui naabrite majandus öitseb
t
to ossinovski/ 22. juuni 2018 12:08
pigem madalam ja rumalam mass joob end surnuks, või ei jõua pensionini. seega tegelikult kiitus ossinovskile. looduslik valik ja kvaliteetsemad inimesed jäävad ellu
q
Qwert/ 22. juuni 2018 13:51
Ainult, et see nö madalam ja rumalam mass jätab miljoneid eurosid Lätti, meile aga lisab kulutusi meditsiinisfääri. Loogilisem oleks ju jätta needsamused eurod ka Eestisse, aga mitte võõrsile kui tahab ravi saada.
j
jama/ 22. juuni 2018 19:38
Väikesed õlled peale väsitavat töönädalat heade sõprade keskel ei pane veel kedagi ennast surnuks jooma. Joodikul pole rahagi, et suuri koguseid Lätist tuua, need on ikka tavalised inimesed, kes toovad suuri koguseid, et oleks pikaks ajaks võtta. Inimesed peavad suuri juubeleid ja pulmi, miks peaksid nad ostma kallist alkoholi, kui on võimalik osta odavalt.. Paistab, et oleme ikka väga jõukad, et saame nii palju naabreid aidata.
r
RS2 to to ossinovski/ 23. juuni 2018 06:32
Miks siis oss madalama ja rumalama massi eest ei hoolitse ja "trijnoj" pole aktsiiside abil kallimate odekoIonnide sekka tõstetud?
o
Ohtu / 22. juuni 2018 06:44
Eestis ei ole niipalju õlut tarvis. Müüge Lätti!
m
masendav/ 21. juuni 2018 23:21
Piinlik tunnistada, aga olin nädal tagasi piiri ääres komandeeringus - mõtlesin, et oma silm on kuningas. Masendav tõuklemine ja järjekord, aga kuna üks kassa tehti lisaks lahti, siis ei jätnud käru vedelema, vaid ostsin tagasihoidlikult 24x0,5 mingit saksa õlut olematu hinnaga.
Mõtlesin, et kestab jaanipeävani - muidugi mitte!
Kui neil päevil levisid fotod metsa alla viidud taarast, siis mina viisin harjumusest taara ikka taarapunkti.
Mingil hetkel hakkasin mõtlema, et Lätis ma enda arust taara eest ei masknud, aga automaat võttis kõik vastu - st kuskil on mingi räige viga.
Tuletist ei teinud, aga tootjad valetavad ikka armutult - tõenäoliselt petavad ka taara osas!
a
Ansip IV / 22. juuni 2018 09:30
Kas nüüd kõik saksa tootjad kuid mõned teevad partii kogu Baltikumi jaoks ja purkide on nii Eesti kui Leedu maksumärgid. Lätis pole panti üldse ning sealt ostes saab niimoodi 2.40 kohvri hinnast veel tagasi. Faxe kohver tuli üksvahe sel kombel 4 euroga kätte. Eesti pandipakend muidugi Ruigas kuid seda reformarite pesa pole vaja kuulata.
a
Aktsiisid/ 21. juuni 2018 22:39
2004. Arvo Antropovi lahkumise järel AS-i Rakvere Piiritustehas juhatajaks valitud Arno Kangur räägib:
Kust vilja saate?
Praegu on tulnud kõik Eestist, aga vaatame ka Läti poole.
...
Kes ostavad piiritust?
Välispartneriteks on juba üle kolme aasta kaks Läti ettevõtet, kes võtavad suuri koguseid - Latvijas Balzams ja Jaunalko. Ühe merekonteineri, 25 000 liitrit oleme sügisel traditsiooniliselt müünud ka Iisraeli viinatootjale Magol Alcoholic Beverages. Iisraeli müüvad oma kaupu vähesed tootjad, aga kontakt tekkis Eestist pärit juutide kaudu, kellel on ka Rakvere juuri.
Bacardile müüb Onistar Türi viina, mis on meie piiritusest tehtud. Kuuldavasti saavutas see maitseomaduste poolest koha maailma kümne parema hulgas.
...
Kes on teie konkurendid?
Piiritust saab Venemaalt või Ukrainast Euroopa Liitu sisse osta, makstes sisendtollimaksu umbes kolm krooni liitrist, millega koos hind tuleks umbes sama, kui Eestis tootes. Aga on üks riikide grupp, LOMA riigid, kus Euroopa Liidu sisendtollimaks on 0% - toetatakse vanu asumaid ja vaeseid riike.
Sinna kuuluvad näiteks Botswana, Kongo, Kamerun, Etioopia, Guinea, Keenia, Mosambiik ja nii edasi. Sealt saab osta piiritust, mille hind on näiteks 25 eurosenti liiter ja kui vahendaja paneb teise 25 juurde, siis on hind 50 eurosenti ehk alla 8 krooni liiter. See on eetika küsimus, kas sellega pestakse laboriklaase või tehakse sellest viina ja kelle toodanguna seda müüakse.
...
Valitsus tahab tõsta kange alkoholi aktsiisi 15 protsendi võrra. Mida see piiritusetehasele tähendab?
Oodata on alkoholimüügi vähenemist, alati on tagasilööke olnud - viimane aktsiisitõus 1990-ndate lõpul andis aasta
aega tunda. Sel juhul me peame lihtsalt otsima uusi turgusid ja müüma rohkem Lätti, sest üsna tõenäoliselt Läti aktsiisi ei tõsta ja eestlased hakkavad käima Lätis viina ostmas nagu soomlased siin.
Ja et Läti viinadest üsna suur osa tehakse meie piiritusest, siis mis seal ikka, viime piirituse Lätti ja sealt tuleb see viinana tagasi.
https://virumaateataja.postimees.ee/2264693/paevaintervjuu-rakvere-piiritus-on-kangeim
a
Ants/ 21. juuni 2018 22:39
Nii on kōikide kaupadega kogu aja olnud, ega tootjariik ei saa hinda dikteerida, vaid ikka see riik, kes sult ostab ja mūūb. Tahad mūūa, pead hinnad alla laskma selle riigi hindade tasemele, kus see mūūki lāheb, kui ei sobi jāāb āri āra.
a
ab/ 21. juuni 2018 21:46
a1tuhandeds olid vashepeal siidrid tk maad odavamad kui lätis, ikka 8 euri eest kohver samas lätiis 14 sama kaup, asi ikka kauplemises!
l
läheps ja õbibs/ 21. juuni 2018 22:03
a
ab/ 21. juuni 2018 23:57
l
loogika lonkab/ 21. juuni 2018 21:38
kui tootjad müüksid Eestis ka madalamate hindadega kauplustele, siis oleks Lätis ostjaid vähem. Selliselt tehakse lihtsalt selleks, et püüda näidata, et valitsus on süüdi ja valitsuse kukutamiseks, tegelikult kättemaksusk ja vale mulje tekitamiseks
t
Teeline/ 21. juuni 2018 21:55
Ja sa tõesti usud, et eesti kaupmees langetaks hind?
e
eks vist jah/ 21. juuni 2018 23:07
kõigepealt meie kaupmehele müüakse kallimalt ja see tahab rohkem vahelt saada kui lätlane ja kuna tootjad tegid suurt kisa, et riik tõstis tohutult aktsiisi, siis selle kisa varjus on kaupmehel mugav hinda tõsta
m
Meie kaupmees/ 22. juuni 2018 04:00
müüks kallimalt kui Lätis ka siis, kui kauba tasuta kätte saaks. Borjomile on aastaga kolmandiku otsa keevitanud, nii 10 sendi kaupa iga paari kuu tagant. Sellele ka aktsiis peale pandud või? Lätis oli hind eile täpselt sama mis aasta tagasi.
k
Kodumaine/ 22. juuni 2018 15:17
Need kolm kaupmeest Läti piiril ongi eesti omad. Neil poode ka Tallinnas, sadamas näiteks. Kuidas saab väita, et sama kaupmees on pealinna sadamas ahne ja Lätis ei ole?
r
RS2 to Meie kaupmees/ 23. juuni 2018 06:41
No kui kohalik kaupmees alko müümisega enam ei teeni, siis äri pinnapeal hoidmiseks tuleb muu kauba hinda tõsta. See ju elementaarne. Siia lisa veel kõrgema kütuse aktsiisi seega kallima kütuse ja transpordi, võrreldes Lätiga.
v
Vaatleja/ 22. juuni 2018 09:08
Tootjatel vaja toodangust iga hinna eest lahti saada. Selliks kõlbab iga nipp ! Ka kellamine, et Lätist saate odavamalt. Ja konjunktuuriinstituut kui tootjate peost sööv töövahend sobib igati alkoholiteema pildil hoidmiseks. See, kuhu laekuvad maksud ei huvita Eesti alkoholitootjaid. Huvitab vaid see, et joomine/tarbimine ei väheneks!!!
k
kaupmees/ 22. juuni 2018 18:06
jälle peab oma kasumi kätte saama, millest makstakse ka kassapidajate palgad, maksud riigile jne. Kui Eesti inimene enam siit massiliselt ei osta, siis tulebki hinda tõsta, et endine raha kätte saada. Asi pole ahnuses, vaid majandusseadustes.
r
RS2 loogika just nimelt ei lonka/ 23. juuni 2018 06:38
Õeldi ju, et piiriäärsed poed suudavad müüja samal ajal rohkem kui Selveri kett. Seega saavad suurema alenusega ka kaupa. SEE ON LOOGIKA.
M
„Kui üks piiripood suudab müüa rohkem kui terve Selveri kett Eestis kokku, siis jah, ta saab olulise allahindluse,“ / 21. juuni 2018 21:25
Mille arvelt see allahindlus tehakse?
Hinnas sisalduva õhu arvelt?
o
osta kah hulgi/ 21. juuni 2018 21:43
Kõikjal maailmas saab ostja koguse kasvades soodsama hinna. Mine telli tehasest leiba saad kah koguse pealt parema hinna. Isegi tavapood teeb pakkumisi "osta kolm, maksa kahe eest".
m
Millisel aadressil/ 21. juuni 2018 22:01
m
muhv/ 21. juuni 2018 22:20
selline pood asub Valmieras,DEPO nimeks ...enamus kaupa ostad 3 maksad 2 eest!
m
21. juuni 2018 22:33
Mis "tavapood" see Depo ikka on
m
muhv/ 21. juuni 2018 23:12
oled DEPOs käinud ?seal on kõike leivast alates ja kasvõi korstnaga lõpetades,eestlased toovad ka kärutäitega puitbriketti
v
21. juuni 2018 22:10
vaata oleks terve eesti peale ainult üks viinapood, saaksid nad tootjatelt kah palju parema sisseostuhinna.
järelikult on neid poekesi eestisse liiga palju tehtud! :DD
r
rrr/ 21. juuni 2018 22:28
Allahindlus tehakse mahu arvelt. Ma ise tegelen teatud toodete tootmisega - tuli minu juurde klient sooviga saada üks minu toode, tegin valmis ja küsisin 800€, klient sai esimese toote kätte ja oli rahul, maksis nõutud summa, aga ütles kohe, et vajab täpselt samasuguseid veel 32 tükki ja on nõus maksma 600€ tükist. Nii see äri käibki.
8
800 euros/ 22. juuni 2018 05:34
On kui palju "õhku"? Pool?
t
teenitaksegi/ 22. juuni 2018 18:09
käibe pealt, mitte üksikute kõrge hinna pealt, teatud kulud on ikka ju kindlad.

e
ehk/ 21. juuni 2018 21:14
Siis lätis alkot ostmas käies, tuleb pool raha ikkagi eestisse ju?
Siis kui ma käin seal ostmas, siis ma olen ainult 50% reetur.
v
21. juuni 2018 21:12
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
p
paljastuhnur/ 21. juuni 2018 21:26
Kuule, elektritsaabtasuta vana lammas, veega sõitmine ei õnnestunud, et nüüd vaja paukgaasi kasutada?
k
Küss kohe / 21. juuni 2018 21:37
otsa: miks te reklaami ei modereeri? Vastust ka paluks.
n
nii kaubanduses käibki/ 21. juuni 2018 20:39
Ega tootjad süüdi ole, et suurimaid koguseid ostavad Läti poed. Lisaks nõutakse tootjatelt Eestis müüdavalt pakendiringluse tasu.
Eesti riik on tekitanud turul sisuliselt monopoli ja mõned veel imestavad.
j
Jaan/ 21. juuni 2018 20:32
Ja muidugi on ka selles Ossinovski süüdi...
s
See/ 21. juuni 2018 21:39
vennike ju sedasi omale nime teha üritas...
n
Nojah/ 21. juuni 2018 20:28
Aga sellised hinnaläbirääkimised ja erinevad hulgihinnad tootjatelt edasimüüjatele on kapitalistliku majandusmudeli põhitunnus?! Kas artikli autor seda varem ei teadnud, et nüüd nagu suurt uudist ajalehes teada annab?!
v
Vanamees/ 21. juuni 2018 20:27
j
Jah./ 21. juuni 2018 20:21
Täiesti normaalne äri- ja turuloogika ju. Kahju, et valitsus sellest aru ei saa.
n
Normaalne/ 21. juuni 2018 20:25
m
21. juuni 2018 20:14
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
k
Kas/ 21. juuni 2018 21:40
narks oleks parem mõte?
i
Irw/ 21. juuni 2018 22:35
Ja muud alternatiivi polegi?

j
Juku/ 21. juuni 2018 17:51
Juut teenib ju läbimüügilt miljonilisi kasumeid
a
Aga üks teine/ 21. juuni 2018 20:01
juut nii IoII, et ei saa sellest siiamaani aru.
t
tema ka/ 21. juuni 2018 20:21
Ma arvan, et see teine juut tegelikult teenib ka.
a
Arvad või?/ 21. juuni 2018 20:34
Vaevalt, kui ta midagi teeniks siis poleks poliitikas vaid äris nagu papa. Elab ainult poliitiku (korralikust)palgast ja papa armust.;)
t
teenib, teenib/ 21. juuni 2018 20:59
Läbi papa teenibki. Papa äriplaan ja antud korraldus.
m
marks/ 21. juuni 2018 21:13
Piiritaha müise käivet ei lisandu , seega riik jälle millestki ilma OH _ JAH.
i
Ilmselt sul õigus./ 21. juuni 2018 21:21
Oma peaga ta vaevalt oleks nii kaugele jõudnud.