Eesti uudised

VALITSUS OTSUSTAS: asume tselluloositehase eriplaneeringut lõpetama (34)

Marvel Riik, 22. juuni 2018 00:14
Valitsuse esindajad andmas aru kabinetiistungis toimunust.Foto: Marvel Riik

Valitsus otsustas neljapäevasel kabinetiistungil alustada ettevalmistustega, et lõpetada  Tartumaale planeeritava puidurafineerimistehase eriplaneering. Peaminister Jüri Ratase sõnul on asjaolud tehase ümber kujunenud selliseks, mis takistavad planeeringu elluviimist ja seetõttu on valitsus otsustanud planeeringu lõpetada.  

Tema sõnul takistab kohaliku kogukonna ja omavalitsuste vastuseis tehase eriplaneeringu elluviimist ning seda ilmestavad ka mitu kohtuvaidlust.

„Olen korduvalt rõhutanud, et valitsus ei soovi juba eos nullida ettevõtjate initsiatiivi. Ettevõtted ja suured investeeringud loovad inimestele töökohti ja kasvatavad ühiskonna jõukust. Samas on selge, et kohaliku kogukonna arvamust arvesse võtmata tööstust rajada ei saa,“ ütles Ratas. Ta rõhutas, et valitsus ei soovi takistada ettevõtlust, kuid arvestada tuleb ka keskkonna ja kohaliku rahva arvamusega.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

31.10.2018
„Käpiknukk“ Janek Mäggi elu kohutavaim koosolek: raevunud metsakaitsja šokeeris nii ministrit kui kogenud riigiametnikke
30.08.2018
Tselluloositehase eriplaneeringu lõpetamise korraldus valmib lähinädalatel
21.06.2018
Kaja Kallas: Jüri Ratase valitsus on tselluloositehase eriplaneeringu menetlusega lollitanud nii rahvast kui ettevõtjaid

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee