Eesti uudised

Sügava puudega inimeste lähedased saavad juulist lisapuhkust  (3)

Toimetas Sille Võsaste, 21. juuni 2018 15:13
Pilt on illustreeriv.Foto: Mari Luud
Sotsiaalkindlustusameti andmetel on alatest 1. juulist võimalik kasutada kuni viis tööpäeva lisapuhkust tööl käivatel sügava puudega täisealise inimese hooldajatel.

Lisapuhkepäevi saab tööandjalt küsida siis, kui hooldatakse sügava puudega lähedast (õde, venda, poolõde, poolvenda, ema, isa, vanemat või vanavanemat, abikaasat või registreeritud elukaaslast). Samuti saavad puhkepäevi kasutada sügava puudega täisealise inimese eestkostjad või kohaliku omavalitsuse määratud ametlikud hooldajad.

Ühe hooldatava kohta on selleks õigustatud inimestel kasutada 5 lisapuhkepäeva ehk kui lisapuhkepäevi soovib kasutada mitu õigustatud inimest, tuleb neil omavahel kokku leppida, kes mitut päeva kasutab. Hoolduspuhkust võib kalendriaasta jooksul kasutada kas päevade kaupa või järjest.

Puhkusetasu arvestatakse lisapuhkepäevade eest alampalga määras, mis 2018. aastal on 23,62 eurot päevas ja tööandja saab selle maksimaalselt kolme kuu jooksul pärast puhkuse kasutamist sotsiaalkindlustusametilt tagasi taotleda.

Samal teemal

26.05.2018
Juulist saavad sügava puudega täisealiste hooldajad tasustatud lisapuhkepäevi
19.05.2018
Miks ma jään haigeks just siis, kui algas puhkus?
31.04.2018
Rasedus- ja sünnituspuhkusest saab tulevikus emapuhkus ning lapsendajapuhkus laieneb ka hoolduspere vanematele
06.02.2018
Juhtkiri | Hoolekanne on sama tähtis kui riigikaitse

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee