Maailm

Uuendatud kell 14.45

LÕUNA-KOREA KOHUS: koera tapmine toiduks on seadusevastane

Aadu Hiietamm, 21. juuni 2018 13:29

17 KOMMENTAARI

y
yonghyun/ 14. veebruar 2019 12:03
ma ise juba pea 2 aastat elan lõuna-Koreas ja siinsed toidud on lihtsalt imelised isegi siis kui koer on mu toituks olnud tulin eesti tagasi kuuks ajaks ja ausalt öelda ma siin väga midagi ei söönud kuna siin polnud minu jaoks ültse selliseid toite kuid ise elasin siin 2 aastat tagasi, imelik eks kuid paljud mu sõbrad on minuga eesti kaasa tulnud ja ytlevad et järgmine kord võtavad vist toitu kaasa on asju mida saame siin syya kuid seda vähe teie ärge tulge laimama minu toitu sest mina ei laima ka eeesti toitu me vähemalt yritasime teie toitu syya, te pole proovinudgi ja juba sõimate lic kahju
n
Nüüd siis võib / 24. juuni 2018 22:26
koera ainult elusast peast järada. Ha-ha-ha-ha-ha tr0pid.
u
urat/ 23. juuni 2018 10:36
Ma kunagi Telliskivis söin pelmeene . Orea restorantis .
j
Jääk Aru/ 22. juuni 2018 21:33
Et traditsioonidele vastavat toitu pruukida ja seadusega mitte vastuollu minna, tuleb hakata elusaid koeri sööma. Problemaatiline, sest nii võib ju koer vastu hammustada.
k
kontsentreeritud koer/ 22. juuni 2018 16:58
t
Tiit/ 22. juuni 2018 14:56
Ei usu, et selline keelamine mojub. Koreas on koeraliha rahvustoit ja inimese harjumusi on raske muuta.
e
Eino Taruk/ 22. juuni 2018 12:57
"Noorem põlvkond peab koera juba rohkem koduloomaks kui lihaloomaks"
Juts. Ja siis veel selline arenev "näpuvurri" trend nagu veganism on samuti peale tungimas. Usun, et järgmise dekaadi sees näeme lihale aktsiisi kehtestamist jmt. Siis hakkan kanu ja jäneseid kuuris kasvatama, ja sülitan kohtutele kes "näpuvurri" seadusi kõigi jaoks kehtestavad
d
diagnoos/ 21. juuni 2018 21:40
Otsene rassism loomade suhtes,kus armsa näoga loom saab eluõiguse,ning totaka näoga loom läheb hakklihamasinasse!

õ
õudukas/ 21. juuni 2018 18:30
meil õnneks ei keela keegi oma sibulamarinaadis krantsi või miisut jaaniõhtul šašlõkiks teha ja nahka panna. peotäis röstitud tirtse ka veel kõrvale. Taimetoitlastega on veel lihtsam- need saadad põõsasse einele- las närivad kibuvitsavarsi!
h
Himps/ 21. juuni 2018 17:57
Ometigi üks hea uudis.
Koer on inimese truu sõber.
Ja koeraliha sööjad ongi > < jätsin siia tühiku, sest
kui ma siia selle sõna kirjutan, mida arvan, siis nagunii arvamust ei avaldata.
Mõistusega inimene oskab sinna tühimiku asemele panna sõna, mis sobib.
k
kui/ 21. juuni 2018 17:00
Tõin kunagi ka selle väikse tõu: ilma karvastikuta ja tema hammustamine on nõrk, Eestisse, et propageerida ka meil sellist liha, mis on kalorivaene ja seetõttu tervislikum sealihast. Aga meil haigestus ta rebaselt saadud viirusesse, mis tekitab kasvajataolisi mügerikke ja propaganda jäi ära. Koerealasi nähtavasti harjutatakse selle seadusega tarbima teisi lihaliike, kui koera oma. Ma nägin nende juures, et ei põlatud isegi rohukonni ära - valgu puudust kehas tuleb ju kuidagi leevendada.
K
!!!/ 21. juuni 2018 16:17
Kas ko.erad pole Koreas ja Hiinas traditsiooniline toit? On muudki, mis meile kummaline käib. Hiinas süüakse näiteks ka ka.sse, ma,dusid, roh,utirtse, kilpkonni, igasuguseid tõ.uke ning putukaid. Ka va,rblaseid ja muid linde. Nimetatud elusolendid kuuluvad peale hiina nii mõnegi teise maa rahvuskööki.
Veidrusi kohtab Euroopaski. Prantslased söövad näiteks ka ko,nni. ti.gusid, austreid ning mitmesuguseid mo.lluskeid. Venemaal ja mujalgi lähevad näiteks tuvid praeks. norralased pistavad vaalaliha, eskimod aga mitteisuäratavat hülgerasva. Ka meie randlased on vanasti kajakamune pistnud. Aga jahimeestele maitses ka mä.gra ning ilveseliha. Ko.prad olid katoliku paastude ajal vist ainus lubatud lihatoit.
Samas sööme meie jällegi asju, mis nii mõnegi teis rahva hämmastuma paneb. Ve.ised, mida meie nii isuga sööme on hindude jaoks pühad loomad. Seega - pühaduseteots!. Aga se.a on nii moslemite kui ka juutide silmis söögikõlbmmatud, r00jased looma. Muuseas, nende lubatud ning kelatud loomade nimekirjad on üsna ühtelangeva. Keelatud on näiteks jä,nesed ning kü.ülikud. Aha samuti angerja, silmud, sägad, kalmaarid, haikalad j.n.e. (muuseas, haikalauimede suppi loetakse kristlaste hulgas hinnaliseks delikatessiks!
Aga meie veganid langevad minetusse isegi siis, kui lauale serveerida vaid piimasaadusi, mett, linnumune j.n.e. Lihatooderest ei maksa rääkidagi
No kelle toitumine siis see kõige õigem on ning kelle oma siis väär? Kes tohiks enda oma testele peale suruda või teiste roogi ära keelata? Et minul on õigus, teistel aga mitte!
k
Kommentaar./ 21. juuni 2018 15:35
Kunagi ei külasta riiki kus süüakse koeri või on kommunistlik kord.
O
#/ 21. juuni 2018 20:23
Omal ajal polaarekspeditsioonidel olidki veokoerad juba algselt ette toiduks planeeritud. algul sõideti välja mitme nartaga, mis olid varustuse ning toiduga koormatud. Kui koormd kergenesid, siis laaditi näiteks nelja narta koorem kolmele. Üks tühi narta jäeti maha, selle veokoerad aga lasti maha ning tarvitati toiduks. Mõne aja pärast juhtus seesama kolmanda narta ning selle veokoertega. Sellisel meetodil näiteks käis Norra polaaruurija Amundsen Antarktika lõunapoolusel ära. Humanist, inglane Scott seda teed ei läinud ning tema retk äparduski. Tema poolusel käinud rühm hukkus tagasuteel külma ning nälja kätte, kuna polnud enam ei toitu ega petrooleumi.
l
lapsemeelsele/ 21. juuni 2018 21:38
maailma ajaloos pole veel ühtegi riiki olnud,kus valitseks sisuline kommunism.Kui juhtiva partei nimi on kommunistlik,siis see ei tähenda,et riigikord oleks kommunistlik.
K
!/ 22. juuni 2018 08:24
Kõige kommunismi-sarnasem kord, see tähendab et eraomandusta ning vägivaldsem ühiskond, eksistiiris mõnda aega vaid Kambpdžas, Pol Pothi režiimi ajal
h
haloo/ 22. juuni 2018 14:12
kui rahvalt röövitakse tema vara ehk eraomandus,siis see ei tähenda kaugeltki kommunismi!Kas kontsentratsioonilaagrites valitses kommunism?Pol Poth sai raha ja ülesanded globalistlik satanistlikult pangandusmaffialt kabalistlikku ohverduse läbiviimiseks teostades sisulist genotsiidi.