Eesti uudised

VALITSUS OTSUSTAS: asume tselluloositehase eriplaneeringut lõpetama (164)

Ohtuleht.ee, 21. juuni 2018 12:13
Foto: Mobiilifoto / Marvel Riik
Valitsus otsustas täna, et alustab ettevalmistusi Tartu lähedale planeeritava puidurafineerimistehase eriplaneeringu lõpetamiseks. 

Peaminister Jüri Ratas teatas pressikonverentsil, et valitsus ei soovi takistada ettevõtlust, kuid sealjuures tuleb jälgida ka keskkonda puudutavat ja kohaliku kogukonna arvamust.  

Samal teemal

Ratase sõnul takistab kohaliku kogukonna ja omavalitsuste vastuseis tehase eriplaneeringu elluviimist ning seda ilmestavad ka mitmed kohtuvaidlused. "Olen korduvalt rõhutanud, et valitsus ei soovi juba eos nullida ettevõtjate initsiatiivi. Ettevõtted ja suured investeeringud loovad inimestele töökohti ja kasvatavad terve ühiskonna jõukust. Samas on selge, et kohaliku kogukonna arvamust arvesse võtmata tööstust rajada ei saa," ütles ta.

Sellest tulenevalt otsustas valitsus, et asub tselluloositehase eriplaneeringut lõpetama. Otsuse  riigi eriplaneeringu lõpetamise kohta teeb valitsus pärast lõpetamismenetlust.

Riigihalduse minister Janek Mäggi lisas, et valitsus leidis pika arutelu käigus, et sellisel kujul edasi minna ei saa. "See tähendab, et rahandusministeerium valmistab ette põhjendused ja kuulab ära ettevõtjad. See võtab paar-kolm kuud ja siis saab selle eriplaneeringu lõpetada."

Mäggi rõhutas, et otsus eriplaneering lõpetada ei tähenda, et valitsus ei soovi, et tehas üldse Eestisse ei tuleks, vaid otsus oli seotud konkreetse eriplaneeringuga.

Lõpetamise menetlust alustab rahandusministeerium. "Selle protsessi käigus suhtleme ettevõtjatega, et otsida võimalikke lahendusi," ütles Mäggi, kelle sõnul eeldab see ettevõtjate kokkuleppeid kohalike elanikega.

Riigi eriplaneeringu lõpetamise kohta teeb valitsus otsuse pärast lõpetamismenetlust, milleks praeguste hinnangute kohaselt võib kuluda mitu kuud.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee