Eesti uudised

Kiisler: tselluloositehase vastased valasid bensiini tulle (5)

Äripäev, 21. juuni 2018 10:55
Foto: Teet Malsroos
Täna arutab valitsus, kas tselluloositehase rajamise eriplaneering peatatakse või ei. IRLi liikmest keskkonnaminister Siim Kiisler usub, et sõltumata tänasest otsusest on kahjustav mõju majanduskeskkonnale juba tekitatud.

„Kui mitu kohalikku omavalitsust ütleb selgelt välja, et meil pole seda investeeringut vaja ja me ei taha seda näha, siis eks see ongi see sõnum,“ ütles Kiisler Äripäeva hommikuprogrammile antud intervjuus.
 
Kiisler möönas, et suur vastasseis tehasele on üllatanud paljusid, sest kui eriplaneering möödunud aasta maikuus – rohkem kui aasta tagasi – algatati, siis ei olnud mitu kuud sellist vastuseisu kuskilt näha. 
 

"Kuid huvitav on just see, et kohalike omavalitsuste valimiste ajal, mil see teema peaks just aktuaalne olema, tehase rajamine probleem ei olnud. Siin on teadlikult puid alla pandud ja bensiini tulle kallatud," rääkis Kiisler ning lisas, et  konkurentidele oleks sellise tehase tekkimine Eesti pinnale majanduslikult ebasoodne. 

Refereeritud artikli täisteksti loe Äripäevast. 

Samal teemal

21.05.2018
Kaja Kallas: Jüri Ratase valitsus on tselluloositehase eriplaneeringu menetlusega lollitanud nii rahvast kui ettevõtjaid
21.05.2018
Seeder: puidurafineerimistehase eriplaneeringu lõpetamine Tartu lähedal on õige otsus
21.05.2018
Reinsalu: valitsus jõuab otsusele, et tselluloositehase eriplaneering tuleb lõpetada
21.05.2018
Yana Toom: usun, et Ida-Viru inimesed tselluloositehase vastu ei protestiks