Eesti uudised

Naist rünnanud koera perenaine: Riho rebis end lahti ja tormas minema, ei aidanud isegi šokirihma elektrilöök! (61)

LISA KOMMENTAAR

pauka 21. juuni 2018 19:59
see mutike ei tohiks koera pidada ja üldse ei tohiks ükski ühismajades ja avalikes kohtades oma lojustega olla. Kui ei oska koera pidada ja rihma ning suukorvi kasutada, siis tuleb loom ära võtta ja omanikule suur trahv kaela määrata. Siis ehk võtaksid need elukate pidajad ükskord aru pähe, kui asi hakkab rahakoti peale käima.
Helen 21. juuni 2018 17:54
Vaene koer, kes sellised karmusi peab kannatama. Lihtsalt seetõttu, et vanainimesel puudub arusaam peremeheks olemisest. :(
Toomas Greenfeldt 21. juuni 2018 15:19
Riho koera nimi ja inimese nimi.
Olen 21. juuni 2018 14:45
Olen paar korda selle koeraga välisukse juures kohtunud, seda küll aasta või kaks tagasi. Juba siis oli näha, et muti jõud koerast üle ei käi ja koer käitus väga agressiivselt. Suukorvi ei mäleta näinud olevat, kui oleks suukorv olnud, siis ma ei oleks ilmselt targu kaugemal oodanud, millal mutt koeraga turvaliselt oma korteris on, et minna samas trepikojas elava tuttava juurde.
Kurb, et nüüd pidi inimene pureda saama ja varem polnud võimalik koerale uut peremeest otsida.
Tuttava sõnul oli ta eelmine koer varjupaigast pärit, uut suurt koera keelduti talle varjupaigast andmast, mutt käis ja tõi soovitud koera siis kusagilt mujalt.
Taat 21. juuni 2018 13:47
Tore tädi 21. juuni 2018 13:18
Et kedagi ründavale koerale laskis veel kõrgepingesärtsu ka!? Milleks? See teeb enamuse koeri sellises olukorras veelgi sõgedamaks!
Selline kaelarihm on koera õpetamiseks, mitte igapäevaseks kasutamiseks ja ka treeningul saab seda kasutada vaid väga arukas ja oskaja treener, mitte suva tegelane. Tädi koeral oli see siis nagu igapäevaselt kasutuses?
Pole sel juhul just arukas tegu...
Maie 21. juuni 2018 13:08
naine 21. juuni 2018 12:45
Vanemale inimesele rahulik koer, nt taks.

nüüd 21. juuni 2018 12:25
ilmselt tuleb koer Riho selle tädi käest ära võtta enne kui mingi traagilisemate tagajärgedega õnnetus juhtub. Tõenäoliselt tajub Riho väikest elektrisutsakat kui päästikule vajutamist, et mine ja pure keda saad. Igatahes äärmiselt vastutustundetu.
Himps 21. juuni 2018 12:23
Vahutage pealegi, kes koerte vastu kurjad on.
Teate, koer ei ründa mitte kunagi ja mitte kedagi lihtsalt niisama ründamise pärast.
Kui koera õrritada või koera suunas vihast nõretavat vihkamist saata, siis koer tabab selle viha ära ja ka vastavalt asub ennast ja oma perenaist/peremeest/kodu kaitsma.
Eelkõige vajavad koerad tähelepanu, armastust. palju liikumist.
Ja seda elektrishoki rihma proovigu need inimesed ise enda peal.
Ilma igasuguse elektririhmata on koer ka sõnakuulelik, kui sa vaid seletad koerale rahulikult. Ja ära roni oma koeraga sinna, kus jälgid koertevihkajad laiutavad. Proovi jalutada koeraga kohtades, kus pole nii palju lollakaid vihkajaid.
no tule taevas appi (ka koeraomanik) 21. juuni 2018 12:36
lollakad vihkajad??!!
võiks enne veidi mõelda ka kui kribama hakata
samahästi annab öelda, et valesti kasvatatud koer
see on küll õige , et koer igale poole jalutama
21. juuni 2018 19:55
sa oled sama lo...ll kui su koer. Koer võib isegi veidi targem olla, aga öeldakse, et koer muutub oma peremehe sarnaseks.
Arvamus 21. juuni 2018 11:46
Kui palju meil on vaja veel selliseid lugusid lugeda, et hakkaks mingisugune kontroll selle üle, mis vanuses inimestele milliseid koeri võetakse?
Jah, me kõik arvame, et oleme surematud ja eriti meie vanaemad ja vanaisad ja sellel põhjusel võetaksegi neile noori, suurte kutsikaid, kellest jõud ja mõistus üle ei käi?
Ja pärast, kui vanavanemad läinud on mõne aasta jooksul, siis saavad nendest koertest üldiselt varjupaikade ja vabatahtlike probleem "näe, vanaema suri ära, meie koera endale võtta ei saa" ja ongi kõik.
Ma olen alles noor selle proua kõrval, 30+, võtsin ka suure koera, väga sai läbi mõedud, et kas ma jõuan ja oskan selle koeraga ümber käia ja isegi mina ei jõua, kui koer otsustab minna, aga mida mõtleb vanainimese aru, kui omale 40 kg kaaluva hundikoera võtab? Pole siis ime, et öeldakse, et vanainimesed lähevad peast lasteks:(
Räim 21. juuni 2018 11:20
Käed eemale Rihost ! Riho on tubli poiss !!!
iseenesest peaks 21. juuni 2018 10:54
asi olema lihtne. inimest ründav koer tuleb kohe magama panna. Üksi vabandus ega asjaolu ei peaks lugema. Seal see mutike nüüd on oma koeraga - iga päev käivad jalutamas - iga päev on keegi ohus.
koerad 21. juuni 2018 10:53
Koertekoolis õpetatakse samuti hundikoeri ründama. Nii olen kuulnud koerteomanikel, kes käivad koertega koolis. Kas selline õpetamine on ikka õige? Hundikoer ja teised suuremad koerad, kes käivad trennis ei tohiks põõrata tähelepanu kassidele, inimestele ja teiste koertele. Selline peaks olema õige õpetamine. Loomulikult on suur koer memmele liiast aga, kui koer käib väljas suukorviga, kuidas ta sai siis inimest pureda? See küsimus jääb õhku rippuma. Koer ei lähe naljalt kedagi ründama, kui koer ei ole haiget saanud, hästi hoitud ja hoolitsetud. Minu koera lõi üks mees jalaga (väike koer) ja peale seda, kui me jalutama läheme ja näeb meeste jalgu muutub ta arglikuks ja hakkab urisema ja surub ennast vastu minu jalga. Teiste jalgade vastu ta huvi ei tunne. Mida ma pean tegema, kui piisas ühest inimesest, et koer kardab, et mehe jalg taas teda lööb?
vanem inimene 21. juuni 2018 13:24
See, mida õpetatakse politsei ja piirivalve koertele, ei ole võrdväärne, mdia õpetatakse tavalistele .
ohh 21. juuni 2018 10:40
tõenäoline põhjus miks see koer agressiivne on ongi ilmselt selle elektririhma vale kasutamine.
ma pakun et see vanamutt säristab koera siis kui piss pähe kargab mitte nii et koer seostaks särakat oma enda käitumisega. see ei ole taser et annan pätile šoki, see on treenimise abivahend ja särakas on pigem nõrk kui tugev.
Tallinn 21. juuni 2018 10:01
Tallinnas peab olema kehtestatud koera või lemmiklooma maks! Linn rajab maksumaksjate raha eest koerte - kasside jalutusväljakuid, koristab nende väljaheiteid jne.

Ka koeraomanik. 21. juuni 2018 09:48
Arusaadav et eakal proual on vaja seltsi aga Saksa lambakoer ei ole ôige koer üksikule vanainimesele. Süüdimatu oli koera kasvataja kes selle koera vanaprouale üldse andis. Selleks et need koerad konstruktiivsed oleksid on vaja nendega kas kôvasti koolitada vôi siis u 6 kilomeetrit päevas jalutada. Suukorv peas on sama nagu inimesel kes pikalt puuris istunud käeraudadega jalutama lasta. Ridade vahelt saab lugeda et olukorras kus koer ei aktsepteeri prouat karjajuhina on ta vôtnud endale juhipositsiooni sealt tulevate riskidega. Kui see pere kiiresti elukorralduses muutuseid ei tee siis hæsti see lugu ei lôppe. Ning siin koeral süüd ei ole, inimliku lolluse pärast kannatab nii loom kui tema ohvrid.
ega 21. juuni 2018 18:24
tegija pole kunagi süüdi, põhjuse leiab alati.
rp 21. juuni 2018 09:11
Millega on põhjendatav, et üks vana, vaene ja nõder inimene peab väikeses korteris sellist suurt koera pidama? Suur, tugev ja iseloomuga koer ei paiguta nõrka inimest oma hierarhias just kuigi kõrgele.
Meesõiguslane 21. juuni 2018 09:03
Seda naiste vastast vägivalda ei oleks olnud kui Rihole poleks haisvat sokki kaela seotud! Iga Riho läheks marru kui tal sokk kaela riputatakse!
Riis 21. juuni 2018 09:01
Restoran Riisi omaniku koeral ka kaelas šokirihm, et ei nutaks kodus, tal ebamugav niigi, väljas ei käida, süüa ei anta( et ei kakaks) ka juua.Naabrid ei oska kaitsta looma julma perenaise eest.
vanem inimene 21. juuni 2018 08:54
Korista too elektrišoki kolakas kohe koera kaelast ära, esiteks paigaldad sa talle selle õrnalt ja see ei mõju mingil juhul. Või keerab koer selle ise lõua alla ja jälle see ei mõju. Igal juhul on selline asjakene koerale liiast. Koer on kahjuks ohtlik või närvidega pole kõik ok ja kiiresti liikuvatele inimestele , lastele sh võib koer olla ohtlik. Loom on vaja viia koeretekooli ja seda peab tegema mõni noor sugulane, kellel jõudu ja keda koer ei hammusta.
sarvedega eesel 21. juuni 2018 08:53
Vanur ja selline koer võrdub kuueaastase lapsega autoroolis.Minu eakas ema ja mina jalutame aeg ajalt ka oma taksiga Vilde tee kandis ja kui minu kutsa või ema kallale peaks selline vanuri fantaasia kargama,siis lahendan teema manuaalselt ja kohtul ka kangekaelsetele mõistuse poolkeradesse istutamisest vaba päev.
21. juuni 2018 08:30
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
Kes 22. juuni 2018 12:10
sa ise oled. Kui Valnerit poleks, oleks mõttetut surma ja piina palju rohkem. Mida siia selle teate peale ka ei kirjutataks, ei muuda see midagi: on inimesed, kes armastvad ja kaitsevad elu ja on inimesed, kes ise midagi ei tee, aga virisevad ja õpetavad teisi, kuidas teha, ilma et asja üldse tunneksid.
.... 21. juuni 2018 08:01
noor koer, kellel kasutatakse ilmselt täiesti arutult elektrišokikaelust, tuleks loomaarstidel väga põhjalikult üle vaadata. Poleks üllatav, et loomal on tervisega omajagu probleeme ja liigesed-lihased valusad. Sellise asja peale veel elektrilööki anda - arusaadav, et sellele lõpuks ei reageerita! See vahend ei ole tavainimese kasutamiseks, seda ei tohiks kasutada ka enamus meie koolitajatest! Ja enamus ei kasutagi... Tõenäoliselt oli antud rünnaku juures mitu väga halba asja kokku sattunud ja enamust neist oleks keraomanik saanud vältida, kui tal oleks keegi targem nõu andmas olnud! Alustades sellest, kuidas niisugune šokiasjandus tavakoeraomanikule üldse sai sattuda!
21. juuni 2018 09:55
Internetipoed täis igasugu loomapiinamise seadmeid.
Vastik 21. juuni 2018 10:38

lugeja 21. juuni 2018 06:29
lugedes neid kommentaare, siis hakkab minul ka halb selliste kõrval elada. Koer on ju näost näha,et rahulik ja healoomuline.
!!! 21. juuni 2018 03:57
Suukorv peaks peas olema KÕIGIL "meie pere sõbralikel liikmetel", kui nood tänavale jalutama viiakse. Kui suukorv on mõlemal, oleks vastastikune, aga ka inimese puremine välistatud. ja ka koer tuleks muretseda sellise, kellest enda ka jõud üle käib. Mitte aga mõni koletu "Baskerville koer"
pane omale ka 21. juuni 2018 11:18
Kutsu 21. juuni 2018 00:46
Mul on ka ilge elukas linnas, hundi ja rotika segu, kohutav murdja. Kuid, kui käime jalutamas tiigi ääres siis murdja elukas läheb ise laste ja tiigi vahele, liputab sabajuppi ja on hoolas, et keegi veele liiga lähedale ei läheks, samuti kipub väikeste laste ja lõkke vahele minema. Koera pole kunagi löödud ja on armastusega kasvatatud ja ka õpetatud.
Aare 20. juuni 2018 23:59
Minu koer pole aastaid rihma otsas olnud .pole vaja muud kui törts armastust oma loomade vastu,siis kui ise mentaalselt korras,siis ka loomad. Loomadel vaja konkreetset jujti
aarele 21. juuni 2018 06:24
see on õige, kuid tihti inimedef, kes kora lährduses ise provotseerivad ja õrritavad.Kõoge vastikumad on lärmakad lapsed, sest isegi rahulikule koerale ei meeldi,kui lapsed röögivad ja nügivad
21. juuni 2018 15:51
Minu koer ei salli lapsi ja joodikuid. Lapsed torgivad teda aia vahelt toigastega, emmed vaatavad seda "andekust" hardunult pealt.
Taas modereeritavad 20. juuni 2018 23:57
Koeral suukorv peas, rihma otsas ja ikka sööb inimese ära
21. juuni 2018 09:12
Minu koer saab ka edumeelselt oma suukorvi ise ära.
21. juuni 2018 09:51
Muidugi saab, kui taksile panna kauka suukorv.
Kuidas 20. juuni 2018 23:56
See koer siis ründas? Suukorv oli peas, rihma otsas kinni? Tean, peres oli kaukaaslane. Murdus oma pere liikmeid ja lõpuks sai suu veriseks ka võhivõõra inimese kallal puredes. Kaukaaslane ( koer) on ju aretatud huntide murdmiseks. Ju siis Tallinn täis lambakarju ja hundikarju
rumalad 21. juuni 2018 11:21
ei tohikski kaukaaslast omale võtta, tõsised koeratõud jäägu ikka oskajate pidada
Miks 20. juuni 2018 23:49
On vaja linnas elajat pidada.vanasti oli taludes suured murdjad, kui metsavennad talu lakas või saunas magasid.
kommentaarid kaovad 20. juuni 2018 23:36
kui suunatakse modereerimisele, tehke siis ülevaatus ja avaldage, miks te siis ei avalda ? sin ei saa isegi soome keeles kirjutada , siis pole reeglistik

ei saa aru 20. juuni 2018 23:29
suukorv oli peas ja koer oli rihma otsas aga naisterahvas lamas maas ja verisena ning koeraomanik karjus appi - midagi ei klapi.
Koeraomanikule pange see sokivõru ja andke voolu vahetpidamata , siis kaob see loomaarmastajate hoidmine ära. See tüüp koeri pildi järgi on , milline jälituseks kasutatakse ja lähebki tigedaks korteris pidades, sest on tööpeni ja koolitust vajav. EV pole siiani määratud, milliseid penisid ei tohi pidada !
Kutsa 20. juuni 2018 23:02
Inimesed ka ründavad teisi inimesi, kas nad pannakse magama?
Kutsale 21. juuni 2018 14:37
Just! Väga tabavalt öeldud. Inimene on hullem,kui loom! Ja ründamises ise süüdi!
Paul Padrun 20. juuni 2018 22:49
Loom on loom, metsainstinkte pole temast veel välja saadud. Vabalt võib suvaline "pai kutsu" muutuda elajaks, kelle ainus eesmärk on tapmine.
gruuvik 20. juuni 2018 22:46
Pahatihti ongi nii,et omanike jõud ei käi koera omast üle. Vanus pole oluline-on igasugu tibinaid ja väikseid lapsi koos suurte koertega! reeglina on teises käes telefon ja ümbritseva jaoks lihtsalt pole ju silmi!
jusss 20. juuni 2018 22:36
Ja miks ründaja veel elus on? Ega see viimaseks jää, kui vere maite suus.
20. juuni 2018 23:04
Ründaja sai ise pureda. Loe lugu uuest läbi.
21. juuni 2018 14:35
Juss sul endal on veremaitse suus! Ega sellepärast koera veel magama ei pea panema!
MGM 20. juuni 2018 22:28
Täna ründab see koer võõraid, homme on omade kallala... Igalühel ei pea lemmiklooma olema

raudmees 20. juuni 2018 22:20
Mammi luiskab nii et suu suitseb
20. juuni 2018 22:45
Vabandust tean seda naist väga hästi see on tema teine hundikoer esimene oli võrratu ei olnud kuri teise kohta ei oska ütelda kas on koolis käinud.
20. juuni 2018 22:02
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
to / 20. juuni 2018 22:36
Pole see inimene midagi nii olulist. Varsti 8 miljardit meid. Harvendamine oleks ülimalt oluline. Sinust alustame.
20. juuni 2018 23:06
Koer ei rünnanud inimest. Ründaja sai ise pureda.
armas perenaine, 20. juuni 2018 22:01
palun vaadata oma passi ja tuletada meelde oma vanus ja vastavalt sellele võtta omale sobiv koeratõug, keda oled võimeline pidama.
21. juuni 2018 09:43
Ühelt poolt õigus, et eakas inimene jääb juba suure koeraga hätta aga teisalt- kui koer oma kümme aastat tagasi võetud sai, oli memm ka krapsakam ja sinisilmsem.
ee 21. juuni 2018 14:56
....Et siis siuke 60-70 aastane on veel sinisilmne nooruk, et andestatav selline (läbi)mõtlematus?
juhmakas 20. juuni 2018 21:57
Minu kutsu ei ründa ega hammusta.