Eesti uudised

Sundseisus suurürituste korraldajad hakkavad alles mõtlema, mis edasi saab

Festivalikorraldajate mure: Tallinn tõmbab juba jaanuarist ühekordse tarvitusega plasttopsidele kriipsu peale (47)

Maarit Stepanov, 20. juuni 2018 20:28
ÕHUST JA ARMASTUSEST PÜSTI EI PÜSI: Kui Euroopa komisjoni ettepanekud lähevad täide, ei saa suurüritustel kesvamärjukest ja hamburgerit enam plastmasstopsist ja -taldrikult. Võib juhtuda, et need serveeritakse sootuks korduvkasutatavast toobist ja taaskasutatud paberist pressitud hamburgeritaskust. Foto: Teet Malsroos
Euroopa komisjon on teinud ettepaneku keelustada kõik vaid ühel korral tarvitatavad  plastist tooted, millele on olemas keskkonnasõbralikumad alternatiivid. Tallinn on selles vallas Euroopast koguni sammu võrra ees, sest keelab ühekordsed joogitopsid avalikel üritustel juba järgmisest aastast.

Tallinna jäätmekavas aastateks 2017-2021 on kirjas, et tuleva aasta jaanuarist peavad avalike ürituste korraldajad vastutama selle eest, et ühekordsed nõud oleksid asendatud korduvkasutatavatega. Tallinna keskkonnaameti jäätmehoolde osakonna juhataja asendaja Eliis Kuus selgitab, et esialgu rakendatakse keeldu vaid ühekordsetele topsidele, sest neile on täna mõistlik alternatiiv (MTÜ Topsiring) ning taolisi teenusepakkujaid tuleb kindlasti juurde.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

31.06.2018
Väikelapse ema ei lastud klaaspurgis beebitoiduga folgile
04.06.2018
GALERII | Start antud - tänavune Õllesummer sai hoo sisse
15.05.2018
McDonald's loobub Inglismaal ja Iirimaal plastikkõrtest
11.05.2018
ÕL VIDEO JA FOTOD | Vaata, kui palju prügi toodab eestlane aastaga!