Eesti uudised

Sundseisus suurürituste korraldajad hakkavad alles mõtlema, mis edasi saab

Festivalikorraldajate mure: Tallinn tõmbab juba jaanuarist ühekordse tarvitusega plasttopsidele kriipsu peale (47)

Maarit Stepanov, 20. juuni 2018, 20:28
ÕHUST JA ARMASTUSEST PÜSTI EI PÜSI: Kui Euroopa komisjoni ettepanekud lähevad täide, ei saa suurüritustel kesvamärjukest ja hamburgerit enam plastmasstopsist ja -taldrikult. Võib juhtuda, et need serveeritakse sootuks korduvkasutatavast toobist ja taaskasutatud paberist pressitud hamburgeritaskust. Foto: Teet Malsroos
Euroopa komisjon on teinud ettepaneku keelustada kõik vaid ühel korral tarvitatavad  plastist tooted, millele on olemas keskkonnasõbralikumad alternatiivid. Tallinn on selles vallas Euroopast koguni sammu võrra ees, sest keelab ühekordsed joogitopsid avalikel üritustel juba järgmisest aastast.

Tallinna jäätmekavas aastateks 2017-2021 on kirjas, et tuleva aasta jaanuarist peavad avalike ürituste korraldajad vastutama selle eest, et ühekordsed nõud oleksid asendatud korduvkasutatavatega. Tallinna keskkonnaameti jäätmehoolde osakonna juhataja asendaja Eliis Kuus selgitab, et esialgu rakendatakse keeldu vaid ühekordsetele topsidele, sest neile on täna mõistlik alternatiiv (MTÜ Topsiring) ning taolisi teenusepakkujaid tuleb kindlasti juurde.

Kõigi Õhtulehes ilmunud artiklite täismahus lugemiseks vajuta:

Samal teemal

31. juuli 2018, 11:51
Väikelapse ema ei lastud klaaspurgis beebitoiduga folgile
4. juuli 2018, 20:26
GALERII | Start antud - tänavune Õllesummer sai hoo sisse
15. juuni 2018, 09:37
McDonald's loobub Inglismaal ja Iirimaal plastikkõrtest
11. juuni 2018, 09:30
ÕL VIDEO JA FOTOD | Vaata, kui palju prügi toodab eestlane aastaga!

47 KOMMENTAARI

k
kapo 23. juuni 2018, 12:11
Me tegeleme pisiasjadega,näiteks vaadake ise kui suurtes plastikpurkides on meil apteekides rohud,kuid tabletikesi ainult selle purgi põhjas ja sellis...
(loe edasi)
a
aafrikast 22. juuni 2018, 08:36
enamus euroopa katkine elektroonikaprügi veetakse aafrikasse,ime pole, et nad siia tulevad.Me,valged oleme seda aafrikat ikka korralikult türanniseerinud.Vältige Nestle tooteid ja ärge uskuge,et Gates suur aafrikasöber on.
Loe kõiki (47)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee