Foto: ARNO SAAR
Äripäev 20. juuni 2018 17:05
Möödunud aasta tarbijahindade võrdlusest selgub, et uutest, Ida-Euroopa liikmesriikidest on Eestist kõrgemad hinnad vaid Sloveenias.

Euroopa Liidu keskmisest moodustab Eesti hindade tase 79 protsenti, jäädes umbes samasse klassi valdavalt Lõuna-Euroopa riikidega, nagu Hispaania, Kreeka ja Portugal. Samal ajal on Eesti tarbimisel Euroopas vaesuselt kuues riik, kirjutab Äripäev. Ülejäänud Ida-Euroopa riikide hinnad jäävad pigem 60–70 protsendi vahemikku Euroopa keskmisest, välja arvatud Sloveenia, kus hinnad on isegi 85 protsendi kõrgusel keskmisest.
 

Eriti kallid on Eestis riided, tervenisti 15 protsenti kallimad kui Euroopas keskmiselt, kõrged on  ka toidukaupade (94%) ja alkoholi ning tubakatoodete hinnad (93%).

Refereeritud artikli täisteksti loe Äripäevast. 

Samal teemal

Kommentaarid  (17)

Sander 21. juuni 2018 12:24
"Eestis on Ida-Euroopa ühed kõrgemad hinnad"-mis tähendab, et meil on kõige ahnemad ärihaid. Vähemalt milleski oleme esirinnas.
!!! 21. juuni 2018 09:01
Ja seejuures ühed madalamad palgad ning pensionid, abirahadest rääkimata. Vaat sedasi jõuabki meie kaubandust omav eliit ise viie rikkaima riigi elatustaseme hulka. Nagu jäämäe tipp, mis on vee kohal., Samal ajal kui 90% mäest on allpool veepinda.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS