Maailm

BOIKOTT: Briti pubikett loobub Brexiti puhul Saksa õllest  (7)

Aadu Hiietamm, 20. juuni 2018 17:45
SORTIMENT MUUTUB: Wetherspooni pubi The Dragon Inn Birminghamis. 9. juulist ei saa sealt enam Saksa nisuõlut ja Prantsuse šampanjat. Foto: Vida Press
Suurbritannia üks suuremaid pubikette Wetherspoon teatas, et lõpetab Brexitiks valmistudes alates 9. juulist Saksa nisuõlu ja Prantsuse šampanja müügi, vahendab Welt Online. Wetherspoonil on Suurbritannias ligi 900 pubi ning selle keti omanikku Tim Martinit teatakse Euroopa Liidust lahkumise tulise pooldajana.  

Saksa nisuõlle Erdinger asemel hakkab Wetherspoon pakkuma kodumaist nisuõlut, nagu näiteks Thornbridge Versa Weisse Beer, mida pruulitaks Derbyshire'is. Prantsuse šampanja asendatakse Briti ja Austraalia vahuveiniga. 

Samal teemal

Esialgu ei ole teada, mis saab Wetherspooni pubides Itaalia Proseccost, mis on Briti naiste üks lemmikjooke. Küll aga saab pubidest ka tulevikus osta Rootsi firma Kopparbergi siidrit, sest firma on lubanud seda ka pärast Brexitit Suurbritannias toota.   

Wetherspooni omanik Tim Martin põhjendas eelseisvat Saksa nisuõlle ja Prantsuse šampanja boikotti sooviga juhtida tähelepanu Euroopa Liitu tolliuniooni protektsionistlikule iseloomule. Ta tõi näiteks, et Austraaliast, Uus-Meremaalt ja USAst imporditavatele veinidele on peale pandud kõrged importtollid ning seetõttu peavad britid kohalikes pubides maksma kõrgemat hinda.

Martini nägemuses peab Suurbritannia seetõttu koos Euroopa Liidust lahkumisega välja astuma ka tolliunioonist, et pääseda praegustest kõrgetest importtollidest. Ta rõhutas, et 93% maailmast ei kuulu Euroopa Liitu ning pärast tolliunioonist lahkumist alanevad ka sealt toodavate kaupade hinnad.

Martin rõhutas, et alates 9. juulist saavad kaks miljonit kundet, kes igal nädalal Wetherspooni pubisid külastavad, senisest hoopis parema pakkumise.

Briti tööstusringkonnad on seevastu hoiatanud, et lahkumine Euroopa Liidu tolliunioonist toob kaasa suured lisakulutused, sest just Euroopa Liidu liikmesriigid on Suurbritannia tähtsamad kaubanduspartnerid.   

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee