Eesti uudised

FOTO | Reformarist riigikogulane kattis end Venemaa lipuvärvidega ja käis neile kaasa elamas (84)

Liis Vaksmann, Marvel Riik, 20. juuni 2018 16:19
Foto: Facebook
Riigikogu liige ja Reformierakonna nimekirjas figureeriv Deniss Boroditš väisas eile Venemaal toimuvat jalgpalli maailmameistrivõistlusi, näidates oma sotsiaalmeedia kontol ilmekalt, millise meeskonna poolt oli.

Eile toimus lahing Venemaa ja Egiptuse vahel, mille Venemaa seljatas seisuga 3:1. Pealtvaatajate seas oli ka Deniss Boroditš, kes oli maalinud oma põskedele Venemaa lipuvärvid ning õlgadele heitnud Venemaa lipu.

Samal teemal

Boroditš, kes ise hetkel Peterburis viibib, ütleb, et kohapealne melu oli eile väga vinge. "Linn siin ikkagi elab jalgpallile kaasa ja väga tore oli külastada uut staadioni," jagab Boroditš muljeid.

"Mina olen kirglik sportlane, mulle jah meeldib kaasa elada. Näiteks minu lemmikmeeskond on muidugi Chelsea või Real Madrid. Käin ka nende mängudel ja elan ka nende mängudele väga aktiivselt kaasa," räägib Boroditš ning juhib tähelepanu, et antud juhul on asi spordis, mitte poliitikas.

"Minu jaoks sport on sport ja ma olen inimene, kes sellele aktiivselt kaasa elab. Eile oli mul lihtsalt võimalus külastada seda mängu kuna mul oli võimalik saada sinna pileteid. Kui ma oleks saanud oma MMi lemmikmeeskonna ehk Belgia mängule, siis ma kindlasti elaks sama aktiivselt kaasa ja mul oleks Belgia lipp. Aga jah, kuna eile oli Venemaa-Egiptus, siis mulle on Venemaa lähedasem kui Egiptus, kuigi ma olen Egiptuses ka mõned korrad käinud. Ja minu jaoks sport on sport ja ma ei tulnud siia poliitikat tegema."

Reformierakonna peasekretäri Kert Valdaru sõnul tuleb poliitikat ja sporti teineteisest lahus hoida. "Peasekretärina ütlen, et jalgpall on sport ja tekitab rohkem positiivset emotsiooni kui poliitika. Loodan, et Deniss tuleb Venemaalt tagasi terve ja rõõmsana. See on iga kodaniku vaba valik, millise jalgpallimeeskonna fänn ta on ja kuidas ta seda väljendab."

Küsides Valdarult, kas mõni teine poliitik, näiteks Keskerakonna Yana Toom saaks sarnases olukorras samasuguste arvamuste osaliseks, vastas peasekretär järgnevalt: "See, kuidas keskerakondlane Yana Toom peab vajalikuks end spordivõistluse tarvis meikida, on tema enda ilutunnetus."

"Ma usun ja loodan, et kui Eesti oleks mänginud, oleks Deniss sinimustvalges," kommenteeris jalkafännist riigikogulast sotsiaaldemokraat Rainer Vakra.  "Minu puhul on Vene lipuga ehtimine välistatud," lisas ta. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee