Maailm

Paavst mõistis Trumpi migratsioonipoliitika hukka (26)

Ohtuleht.ee, 20. juuni 2018 15:19
Foto: Vida Press
Roomakatoliku kiriku pea paavst Franciscus on hukka mõistnud Donald Trumpi valitsuse nulltolerantsipoliitika, mis eraldab USA ja Mehhiko piiril lapsed oma vanematest. 

81aastane paavst sõnas, et ei populism ega ka psühhoosi tekitamine too tekkinud migratsiooniprobleemi lahendust, vahendab Daily Mail. 

Franciscus ütles, et toetab USA piiskopkonna avaldust, mis nimetas perede lahutamist kiriku väärtustega vastukäivaks ja ebamoraalseks.

Samal teemal

Veel sõnas Franciscus, et populistid tekitavad sisserände teemal psühhoose. Kirikupea sõnul seisab Euroopa vananev ühiskond silmitsi demograafilise talvega ja vajab seetõttu migrante. „Ilma nendeta muutub Euroopa tühjaks,“ ütles ta. 

Viimastel nädalatel on USA nulltolerantsi poliitikast lähtudes vanematest lahutatud tuhandeid lapsi. Kõik täiskasvanud immigrandid vahistatakse ning nende alaealised lapsed paigutatakse võimude poolt loodud varjupaikadesse.

USA president Donald Trump on tekkinud olukorras süüdistanud varasemalt võimul olnud demokraate. Teisipäeval sõnas ta, et alternatiiv laste eraldamisele peredest oleks vaid piiride avamine. Nädala alguses kinnitas ta, et ei luba USA-l muutuda põgenikelaagriks.

Samal teemal

01.07.2018
Paavst tuleb septembri lõpus Eestisse ning peab Vabaduse väljakul suure ühismissa
27.06.2018
USA: vanematele on tagastatud 1800 piiril ära võetud last
26.05.2018
PÕGENIKEVOOL KESTAB: tänavu on üle Vahemere tulnud Euroopasse ligi 43 000 migranti
25.05.2018
Trump: sisserännanute väljasaatmist tuleb kiirendada