Eesti uudised

Reede ja pühapäeva autopiletid praamidele on eelmüügist otsas (1)

René Piik, 20. juuni 2018 15:00
Autoga jaanipäevaks Hiiu- või Saaremaale minnes pileteid enam ette osta ei saa.Foto: Teet Malsroos
Kes tahab autoga jaanipäevaks saartele jõuda, peab otsustama, kas liikuda jala, oodata järjekordades või minna praamile tööajast.

TS Laevad kommunikatsioonijuht Sirle Arro sõnul ei oska ta kindlalt öelda, kui pikad ootejärjekorrad tulevad. "Väga paljud asjad mängivad rolli: millal inimesed liikuma hakkavad, mis ilm parasjagu on. Väga raske on ennustada, aga kindlasti peaks arvestama mingite ooteaegadega. Mida varem reedel liikuma hakata, seda parem." Kes tahab autoga praamile minna, kuid ei soovi reedel järjekorras seista, võib minna ka neljapäeval, pakub Arro.

Samal teemal

Koormuse vähendamiseks pannakse tavapärastele praamidele lisaks käima Regula, kuid tormi korral võib juhtuda, et see tuleb jätta kaldale seisma. "Hoiame pöialt, et tuul ei lähe nii suureks, et Regula sõita ei saa," sõnas Arro.

Hetkel on välja müüdud piletid vaid autoga reisijatele, tavapileteid jalgsi või rattaga liikujatele jagub veel küllaga. Seega võiks jätta auto koju või sadama parklasse ning saarel liikuda omal jõul, soovitab Arro. "Edasi saaks liikuda näiteks ühistranspordi või mõne sõbraga, kes sadamasse vastu tuleks. Või siis end kellegi autole peale kaubelda. Võimalusi on."

Välja müüdud on ka enamik pühapäevaseid reise. "Varahommikul veel saab, kell 10.15 startivale praamile on pileteid alles. Muidugi jaaniõhtu järgselt on see  kellaaeg üsna vara." Neile, kes soovivad pea selgeks magada, on kaks võimalust: oodata sadamas järjekorras või naasta mandrile alles esmaspäevaste praamidega. "Kelle töökoht seda lubab, võiks pigem minna esmaspäeval, sinna on pileteid veel eelmüügist saada," pakub Arro.

Võib ka juhtuda, et mõni piletiomanik peab kohast lahti ütlema, sest konkreetne kellaaeg enam ei sobi. Selleks puhuks soovitab Arro lahti hoida piletite ostukeskkonda ning seda perioodiliselt uuendada, kui on kindel soov saada reedel või pühapäeval praamile.

Samal teemal

23.06.2018
SUUR ÜLEVAADE | Jaanituled üle Eesti: leia koht, kus trallitada!
22.06.2018
ÕL VIDEO ja GALERII | Kilomeetrises praamijärjekorras: Saaremaale sõitjaid ei heiduta väljamüüdud piletid ega ka koerailm
22.06.2018
Saartele minnes varu kannatust, Regula reisid jäävad ära
18.06.2018
Jaanilõket tuleb sussutada hoovihmadega võidu