Eesti uudised

Tasuta ühistranspordi plaan pole veel jõustunudki, aga esimesi liine juba suletakse (69)

Kristel Veerus, 20. juuni 2018 13:22
HansabussFoto: LIIS TREIMANN / Postimees / Scanpix
Hansa Bussiliinid AS esitas majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumile avalduse tunnistada ennetähtaegselt kehtetuks Viljandi-Valmiera bussiliini liiniluba. Palve põhjenduseks toodi 1. juulist tekkiv uus turusituatsioon.

Esmaspäeval esitas Hansa Bussiliinid AS palve tunnistada Viljandi-Valmiera bussiliini liiniluba kehtetuks seoses uue turusituatsiooniga. "Alates 1. juulist 2018 rakendub Viljandi maakonnas tasuta bussisõit, mille tõttu ei sõida selle liiniga enam Eesti-sisesed reisijad ning kuna talvisele madalseisule ei ole järgnenud loodetud tõusu, siis on tekkinud olukord, kus prognoositav sõitjate arv langeb alla kriitilise piiri. Liini käigushoidmine ei ole majanduslikult kasulik ning iga väljumisega suureneb tekkiv miinus," kirjutab Hansa Bussiliinide liinitöö osakonna juhataja Kalju Heinleht avalduses.

Aprillis allkirjastas majandus- ja taristuminister Kadri Simson piletihinnamääruse, mis võimaldab juulist maakondlikel bussiliinidel endiselt senises määras piletit küsida, samas võimaldab määrus ka tasuta transporti pakkuda.

1. juulist kehtib nulleurone maakonna bussiliini pilet Valgamaal, Võrumaal, Põlvamaal, Järvamaal, Jõgevamaal, Tartumaal, Ida-Virumaal, Hiiumaal, Saaremaal ja MTÜ Põhja-Eesti Ühistranspordikeskuse poolt korraldavatel liinidel Läänemaal.

Samal teemal

21.08.2018
LINNAS TÖÖTAV MAANAINE: tasuta buss on nagu jumala õnnistus!
10.07.2018
Liinibussijuht eksis teel Tallinna Muhusse ära – reisijad jäid laevast maha
10.07.2018
Tasuta bussisõit tekitab Lääne- ja Hiiumaal paksu verd
02.07.2018
Muudetud sõiduplaanide tõttu vanaproua Haapsallu arsti juurde ei pääse

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee