Hansabuss (LIIS TREIMANN / Postimees / Scanpix)

Hansa Bussiliinid AS esitas majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumile avalduse tunnistada ennetähtaegselt kehtetuks Viljandi-Valmiera bussiliini liiniluba. Palve põhjenduseks toodi 1. juulist tekkiv uus turusituatsioon.

Esmaspäeval esitas Hansa Bussiliinid AS palve tunnistada Viljandi-Valmiera bussiliini liiniluba kehtetuks seoses uue turusituatsiooniga. "Alates 1. juulist 2018 rakendub Viljandi maakonnas tasuta bussisõit, mille tõttu ei sõida selle liiniga enam Eesti-sisesed reisijad ning kuna talvisele madalseisule ei ole järgnenud loodetud tõusu, siis on tekkinud olukord, kus prognoositav sõitjate arv langeb alla kriitilise piiri. Liini käigushoidmine ei ole majanduslikult kasulik ning iga väljumisega suureneb tekkiv miinus," kirjutab Hansa Bussiliinide liinitöö osakonna juhataja Kalju Heinleht avalduses.

Aprillis allkirjastas majandus- ja taristuminister Kadri Simson piletihinnamääruse, mis võimaldab juulist maakondlikel bussiliinidel endiselt senises määras piletit küsida, samas võimaldab määrus ka tasuta transporti pakkuda.

1. juulist kehtib nulleurone maakonna bussiliini pilet Valgamaal, Võrumaal, Põlvamaal, Järvamaal, Jõgevamaal, Tartumaal, Ida-Virumaal, Hiiumaal, Saaremaal ja MTÜ Põhja-Eesti Ühistranspordikeskuse poolt korraldavatel liinidel Läänemaal.

Jaga artiklit

70 kommentaari

R
Rühm hiiri.  /   23:56, 20. juuni 2018
NÕUAME TASUTA JUUSTU !!!

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis