Maailm

USA lahkub ÜRO inimõiguste nõukogust

Ohtuleht.ee, 20. juuni 2018, 08:44

36 KOMMENTAARI

ü
20. juuni 2018, 20:37
ÜRO on juba ammu kaotanud Inimõiguse staatuse!! ÜRO pidi tagama rahu ja sõjakuritegijate kohtualla andmisega. Sest väga paljud on eeskirju milles ei tohi kinniseid tsoone luua migrandi ettevalmistamisel. Saksamaal, Soomes, ja muudes riikides võib iga teine terrorist vägistada ja tappa ja pealekauba peab riik tema kohtud kinni maksma maksumaksija rahadega! Ja ohvril ei ole inimõigusi!
a
Ammu oleks pidanud/ 20. juuni 2018, 16:51
USA lahkuma. Milleks nuumata organisatsiooni, millest mingit kasu pole? USA maksab 22% koigist kuludest ja mis ta vastu saab - 56 liiget on moslemiriigid, kes tantsisid tanavatel ja poletasid USA lippu kui 9/11 terrorirynnak toimus. Milleks maksta peale riikidele, kus inimoigused on naljanumber ja kes USAd vihkavad? Liberaalid muidugi teevad sellest suure numbri, sest peavad poliitilist voitlust, et Trump presidendikohalt lahti kangutada.
a
ab/ 20. juuni 2018, 14:04
Kui tulnukat originaaliga ei asendata, võib usa koos on jüngri kimiga varsti vastu olla kogu ülejäänud maailamaga!
m
Moderaator korjas ära. / 20. juuni 2018, 13:51
Kuigi jääb arusaamatuks, et miks. Haritud inimesena mina ei sõima ega ropenda. Aga ju siis tuleb moereerimisplaan lihtsalt täita. Mis halba ning keelatut oli minu soovituses,et sinna inimõiguskomisjoni on nüüd ametimaha pannud USA asemele uut liiget vaja. Ja miks ei võiks selleks olla Põhja -Korea? Vaat siis oleksid nii tema kui ka Venema ning Hiina - kolm maailma parimat spetsialisti inimõiguste alal kõik kenasti ühe laua taga koos.
r
Room/ 21. juuni 2018, 10:01
Tubli! Ainult et Põhja-Korea ei suuda maksta oma osaluse eest isegi hulkuvate koerte ja kassidega, sest need on kõik ära söödud!
V
!!!/ 20. juuni 2018, 13:46
Venemaa ning Hiina on tõesti väga suured spetsialistid inimõiguste alal. Nad peaksid nüüd sealt lahkunud USA asemele inkorporeerima sinna komisjoni tema asemele Põhja Korea. Vaat siis oleksid kogu maailmas inimõigused igati ning suurepäraselt kaitstud. Kui kõik parimad vastava ala spetsialistid oleks kenasti koos.
v
varsti samasugune nagu oli hitler / 20. juuni 2018, 13:03
USA võib ju inimõiguste nõukogust lahkuda, aga
ükskord tuleb see aeg, kus
praegune USA president peab inimsusevastaste kuritegude eest karistust kandma.
Sellist kohutavat presidenti ei ole varem veel Ameerikas eksisteerinud ega terve maailm kunagi ka näinud.
J
???/ 20. juuni 2018, 13:54
Ja kes siis seda kohut mõistavad? Maaima parima spetsialistid inimõiguste alal? Allesjäänud liikmed nagu Putini Venemaa, Hiina ja see, kes nüüd USA vabaksjäänud koha endale saab? Parim kandidaat sinna seltskonda oleks vist küll Põhja Korea, eespoolnimetatute hingesugulane.
t
Trump on/ 21. juuni 2018, 02:17
oigel teel ja yllatus yllatus, enamus rahvast toetab teda. 50 moslemiriiki kes YROsse kuuluvad on muidugi suured inimoiguste eest voitlejad, kindlasti on nad vihased, sest USA maksis varem 22% koigist YRO kuludest.
k
Kommentaar./ 20. juuni 2018, 12:38
Täiesti mõtetu organisatsioon. Väga õige tegu USA poolt.
u
Usa ja Israel/ 20. juuni 2018, 12:01
mängivad piiripealset mängu.Maailma asjad ei käi nende tahtmist pidi ja jonn ongi majas.Teevad tugevasti oma marki täis.Kui Euroopal oleksid arvestatavad relvajõud,kes venelaste agressiivsusele vastu seisaksid,võiksid ameeriklased rahulikult Atlandi taha jäädagi.Praegu tuleb seda jonnipurikat taluda.
J
???/ 20. juuni 2018, 13:58
Ja kes hõivas Krimmi ning peab nüüd salasõda Ukrainas? Kes ründas ja tümitas Gruusiat? Kes tegi ohvriterohkeid laus- ning kobarpommitamisi Süürias? Siis peab küll teravnurga all peeglisse piiluma, et idakaar läbi peegli kätte paisaks.
t
to oioioi/ 20. juuni 2018, 14:01
Kas sina ise juba vaatasid, et nii kindel oled, et sealt agressor vastu paistab?
V
???/ 20. juuni 2018, 14:22
Vana semu, juba varasemast tuttav oponent on siin vist nime vahetanud? Aga väga isikupärane sõnavara on alles jäänud - selle järgi tunneb vana putinoidi kohe ära.
t
Teeline/ 20. juuni 2018, 21:57
Siin tuleb vastu küsida, kes Gruusias ja Süürias alustas.
a
aaa/ 20. juuni 2018, 13:17
oleks..., saaks,, Aga ei ole ju ja ei saa
t
to USA ja Iisrael/ 20. juuni 2018, 14:56
Ja miks nad ei tohiks kokku mängida, mispärast peaksid kõik just palesiinlaste poolt olema? Juudi riik moodustati neil aladel juba 3200 aasta eest. Algselt kui teokraatlik, ühtse religioosse keskusega 12 suguharu konföderatsioon. 3000 aasta tagaai aga juba ühtse kuningriigina. Ja nii üle 1000 aasta, kuni roomlased lõpuks selle riigi hävitasid ning allumatud juudid vägivaldselt nende maalt välja saatsid ja hajutasid. Kuigi mingi osa on neist alati osanud taas koju naasta.
Araablased hõivasid selle ala Bütsantsi riigilt alles pärast prohvet Muhamedi surma, Bagdadi kalifaadi vallutusretkedega VII-VIII sajandil. Seega märksa hiljem Mistõttu peaks juutidel olema neil aladel sama või ehk suuremgi õigus omaenda riigile kui palestiinlastelgi.
1947-48 oli Palestuuna aladel araablaste ning juutidearv peaaegu võrdne - poole miljoni ringis kumbagi. kui ÜRO otsustas rajada sinna kaks riiki - iisraeli ning Palestiina. Aga kes selle plaani nurjasid? Just araablase ise, kes kutsusid kõiki oma rahvuskaaslasi üles juute maa pealt ära pühkima ning merre up.utama. Mille tulemusel kuulutasid juba järgmisel päeval pärast Iisraeli riigi väljakuulutamist sellele sõja nii Egiptus, Jordaania, Süüria, Liibanon kui ka ühtset piiri mitte omavad Iraak, Saudi-Araabia ning Omaan. Otseselt sõdisid vaid neli esimest, kuid niigi oli neil mitmekümnekordne ülekaal nii elavjõus kui sõjatehnikas. Aga vanajumal oli juutide poolt. Ja ka isake Stalin aitas, saates Tšehhoslovakkia kaudu ohtralt relvaabi. Nii et enesekindlad, kompromissitud ning suurelised araablased kaotasid ise selle sõja ja ka algselt neile määratud maa. Suuremalt jaolt Iisraelili, Kuid mitte kõik. Osa neile algselt määratud maast krabas endale appi tulnud liitlane ning hõimuvend - Jordaania. Liites mitu tuhat ruutkilomeetrit Palestiina maad omaenda riigiga.
m
Moderaator korjas ära. / 20. juuni 2018, 15:05
Miks peaks kogu maaim just palestiinlaste poolt ning juutide vastu olema? Nagu mõni siin eespool arvab. Kirjutasin lühiülevaate selle maa asustamisest viimase 3200 aasta jooksul. Millal keegi sinna maale tuli ning millised riigid asutas ja mis neistsai. Kuni ÜRO resolutsiioonini välja - moodustada Palestiina aladele kaks eraldi riiki. Ning miks ja kelle süül see üsna mõistlik kompromiss läbikukkus. juba järgmisel päeval pärast Iisraeli riigi väljakuulutamist alanud esimesest Iisraeli-Araabia sõjast, kus Iisraeli ründasid nii kohalikud Palestiina-araablased kui ka seitse hõimuvendadest araablaste riiki. Egiptus, Jordaania, Süüria. Liibanobn. Iraak, SaudiAraabia ning Omaan. Sõja algusest, jõudude vaheorrast, õja käigust ning tulemustest. Aga moderaator arvas selle vist kõik vihakõneks? Sestt palestiinlased on jukukupaid ja kik kes nende vastu - need on pahad!
m
Moderaator korjas uuesti ära. / 20. juuni 2018, 15:07
Kahjuks on antud teemat, Iisraeli ja palestiinlaste suhteid ja suhete ajalugu võimatu kommenteerida. Sest peab valitsema kohustuslik mõttestamp pahast ning süüdi olevast Iisrealist.
t
to 12.01/ 20. juuni 2018, 16:06
ütle üks kordki,mil venemaa on Poolast edasi euroopasse tunginud,1815a Pariis ja 1945a Berliin ei lähe arvesse,tead isegi miks ja mitu korda on lääne-euroopa venemaale kallale tunginud,õpi ajalugu.
t
to 16.:016./ 20. juuni 2018, 17:12
Ei teeks sinul endalgi paha veidi ajalooga tutvuda - siis poleks vaja oma naiivset teadmatust nii avalikult demonstreerida, Loe ka muud kui vanu NLK(P parteikooli konspekte. 1815 ning 1945 sa juba mainisid. Kuigi olgu sulle teadmiseks - Vene väed tungisid Saksamaale märksa varem. mitte 1815 vaid juba 1813. Saksamaale ning Pariisi jõudsid nad aga 1814.
Mõned olulisemad läände tungimised, kui eespool nimetatut mitte enam käsitleda:
1 1558.a. tungis Ivan Groznõi absurdsetel ettekäänetel Liivimaale, eesmärgiga hävitada lääne kultuuri kańdev Liiwi Ordu ning hõivata selle maad.
2. Tsaar Pjotr I sõlmib koalitsiooni Taani ning Poolaga liidu ja ründab absurdsel ettekäändel 1700 a. Rootsi kuningriiki. Sõja käigus hõivatakse Eesti ning Läti Sõjaretked ulatuvad ka Rootsi põlisterritooriumilegi, Botnia lahe taha,
3. Seitsmeaastases sõjas (1756 - 1763), tungisid Vene väed Jekaterina Petrovna käsul üsna varsti Preisimaale, 1760 vallutasid nad ka Berliini.
4. 1797. Keiser Paul I saadab oma laevatiku ning väeosad Maltale ja kuulutab end Malta ordu protektoriks (kuid saar võetakse varsti taas venelaste käest ära)
5. 1799-.a. Kuulus Suvorovi sõjaretk üle Alpide. Vene väed tungivad Itaaliasse, vallutavad Milano, Mantua j.n.e. Samal aastal toimub Vene vägede edutu sissetung koos inglastega Hollandisse, mille Napoleon puruks lööb.
6. 1805. Venemaa sõlmib liidu Austriaga ning kuulutab Prantsusmaale sõja. Vene vägede liikumine Kutuzovi juhtimisel Austriasse ning kurikuulus Austerlitzi lahing.
7. 1807.a. sõlmib Venemaa liidu Napoleoniga, kes "kingib teamle Soome." Mispeale tungivad Venemaa väed Rootsi riigi Soome provintsi, et "kingitus" vastu võtta. Sõda Rootsi vastu kestab mitu aasta ja ulatuvad ka Rootsi põlisterritooriumile, lausaStockholmi alla.
1849. End Euroopa sandarmiks pidav Venemaa saadab 100 tuhandelise armee Ungarisse ning koostöös Austriaga vallutanb sealse, Kossuthi juhtimisel välja kuulutatud Ungari Vabariigi.
Käsitlemata on jäänud sõjad Poola vastu, kolm Poola jagamist, samuti Venemaaa ja Türgi vahel peetud 11 sõda, kus Venemaa oli enamasti ründav pool ning sõja köigus liikusid ta maaväed sagelika läänepoolsete naabrite territooriumitele.
t
to 17.12/ 20. juuni 2018, 21:48
oma punktis 1. kirjutad aastast 1558,tegelikult sõda Liivimaa ja Vene vürstiriikide vahel algas 26.augustil.1501,kui Wolter Von Plattenberg oma armeega üle Tartu piiskopkonna piiri Pihkvamaale tungis ehk sõda alustas Liivimaa mitte Vene vürstiriigid ja 1558a lihtsalt Vene tasus kätte.Sinu punkt 2. on ka vale,sest Põhjasõda algas Poola kuningaks valitud Saksa suurvürsti August II Tugeva vägede rünnakuga Riia linna vastu 12.veebruaril 1700 ehk Vene ei alustanud seda sõda,õige on küll see,et Saksa,Poola,Taani ja Vene moodustasid sõjalise liidu,sest Rootsi lootis Läänemere muuta Rootsi riigi sisemereks ja selliste Rootsi vallutuste vastu tuligi seista.Ka ülejäänud sinu punktid on vigu täis,aga jalka mm on huvitavam,kui sulle ajalugu õpetada.

i
Indrek2/ 20. juuni 2018, 12:01
Teame teame neid "inimõigusi"... kohalikele kes prügikastist süüa otsivad need ei kehti aga sisseveetud mustuse söötmiseks ja soojendamiseks on kohe INIMÕIGUSED platsis.
e
ennustatakse juba/ 20. juuni 2018, 11:17
et USA lahkub peagi ka planeedilt Maa - nii et nende tegemised aina hoogsamalt liikvele saavad.
k
kui/ 20. juuni 2018, 12:16
kadunud on nii piip kui ka prillid - ei leiagi rahva jaoks enam kusagilt usutavat renomeed niipea... ja hajubki uttu kogu tõejärgne sootsium...
J
???/ 20. juuni 2018, 14:02
Ja asemele ootad vist Puutinlandi? Sest loodus teatavasti tühja kohta ei salli.
<
20. juuni 2018, 11:17
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
t
to// 20. juuni 2018, 14:03
Kas selleks, et siinu ideaalidele, Putinile ning sõber Kimile teed ning ruumi teha?
t
to// 20. juuni 2018, 17:15
Ega tõesti ei anna võrrelda. XXI saj taolisi enam ei leidu. Sellised massuurikud ja vallutajad tegutsesid rohkem ikka XIX ja XX saj alguses.
s
see üro/ 20. juuni 2018, 11:08
on üleüldse mõttetu organisatsioon, loodud suurriikide poolt väiksemate kamandamiseks. sellisest asjast olete kuulnud nagu vetoõigus? põhimõtteliselt kui väiksemad riigid tulevad lagedale mingi plaaniga mis suurtele ei meeldi võivad nad ilma igasuguse aruteluta plaanile vee peale tõmmata. niisiis see ühendus tulekski laiali ajada ja sellele täiega vastu hakata, kaua ikka orjad oleme
j
ja kui/ 20. juuni 2018, 12:20
ÜRO-d enam pole, siis pole sa ka ori, vaid orjapidaja?
m
mmm/ 20. juuni 2018, 10:55
Mõttetu nõukogu nii või naa, liikmeteks riigid nagu Afganistaan, Kõrgõzstan, Mongoolia, Mehhiko, Saudi-Araabia, kari Aafrika riike - suured eeskujud inimõiguste kaitsel.
õ
õige on/ 20. juuni 2018, 11:24
nagu trump ütles pole mõtet assholeriikidega asju ajada
õ
Õige tegu USA poolt/ 20. juuni 2018, 10:52
Poliitikud ja organisatsioonid, kes mägede kaupa raha põletavad, peavad hakkama ükskord vastutama pikemaperspektiiviliste tulemuste eest !
õ
Õige tegu USA poolt/ 20. juuni 2018, 10:35
Palun kirjutage nimi õigesti. Nikki Haley mitte Nikky.
v
Vanamees/ 20. juuni 2018, 10:19
Suur demokraatia alustala ! Nüüd vabad käed ahistamaks vaesemaid !
v
vanaeit/ 20. juuni 2018, 10:21
Vaesed ahistavad USA-d, mina näen.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee