Justiitsministeerium plaanib kardinaalselt muuta elatisraha maksmise süsteemi, sest senises praktikas on kehtiv miinimumelatis sageli elatise maksja jaoks liiga kõrge. 

Kehtiv perekonnaseadus ütleb, et igakuine elatis ühele lapsele ei või olla väiksem kui pool alampalgast, kirjutab ERRi uudisportaal. Sel aastal on miinimumelatis seega 250 eurot lapse kohta, mis tähendab, kui keskmist brutopalka teenival inimesel on kolm last, võtab elatisraha kolmveerand tema igakuisest netosissetulekust ning suurema laste arvu korral ületab maksmisele kuuluv summa sissetuleku.

Kuna Eestis on erinevate perede elustandardid, vajadused ja võimalused äärmiselt erinevad, plaanib justiitsministeerium töötada välja kõiki olulisi asjaolusid arvesse võtva veebipõhise elatiskalkulaatori, mis baseeruks Saksamaa ja Soome mudelitel. Elatise summa suurus seotakse lahus elava vanema sissetulekuga.

Jaga artiklit

140 kommentaari

  /   20:55, 22. juuni 2018
See hetke 250 euri kuus on absurdselt palju. Hakake siis koos elavaid vanemaid ka kontrollima, kas nad panustavad igas kuus kokku 250 + 250 + 55 eurot lapse kohta. 250 isalt, 250 emalt, 55 riigilt. reeglina EI panusta, sellepärast, et polegi sellist raha. Ei teeni meie pered sugugi nii palju, et laste alla priisata saaks. Kui aga minnakse lahku, on isad kohe kurjategijad, kellelt on riigi abil võimalik välja pressida. Aga kas emad ka 250 eurot panustavad või mida tehakse lastetoetuse rahaga, seda ei saa kuidagi kontrollida.
  /   22:26, 21. juuni 2018
lapsed saab alati lastekottu ää anda,küll riik neid kasvatab,siis pole ei emal ega isal vajadust nende alla raha paigutada.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis