Eesti uudised

Liina Kersna: asja ees, teist taga, keset päeva vilkuritega kihutamine näitab lapsikut, üleolevat ja ülbet suhtumist (140)

Ohtuleht.ee, 19. juuni 2018 13:55
Liina KersnaFoto: Teet Malsroos
Riigihalduse minister Janek Mäggi sõitis Võrumaale visiidile vilkurite saatel, kasutades alarmsõidukit. Mäggi sõnul on alarmsõiduki kasutamine iga ministri õigus. Riigikogu liige Liina Kersna peab sellist suhtumist aga ülbeks, üleolevaks ja lapsikuks.

Liina Kersna avaldas oma Facebooki lehel Janek Mäggi käitumise pärast pahameelt. Kersna sõnul on alarmsõiduki kasutamise õigus mõeldud kriisisituatsioonideks. "Kui 49 päeva ametis olnud minister Mäggi viibinuks näiteks Võrus ja samal ajal oleks kutsutud kokku valitsuse erakorraline istung - jah, siis olnuks alarmsõidu kasutamine põhjendatud," arvab Kersna ja lisab, et ka temal oli nii peaministri büroo juhi kui ka valitsuskommunikatsiooni direktorina autos tõend, mis kinnitas vilkurite kasutamise õigust, kuid õnneks polnud kunagi vaja seda kasutada.

Fakt, et ka peaminister Ansip ei kasutanud nende kaheksa koos töötatud aasta jooksul kordagi alarmsõiduõigust, näitab Kersna sõnul, kui tõsine peab olema tänapäeva Eestis põhjus vilkurite kasutamiseks. "Aga asja ees, teist taga, keset päeva vilkuritega kihutamine näitab lapsikut, üleolevat ja ülbet suhtumist nii konkreetsetesse kaasliiklejatesse kui kaaskodanikesse laiemalt. Õigus ei anna automaatselt õigustust," ei kiida Kersna Mäggi käitumist heaks.

Samal teemal

23.06.2018
Ruhnlane on marus: rahvas oksendab kuus tundi rikkis laeval, mis kohale ei jõuagi, aga minister sõidab helikopteriga!
19.06.2018
SEPP JA AVANDI ENNUSTASID TULEVIKKU? Mäggi läheb nädalaks Valka: vaata, kuidas "Tujurikkuja" minister Mõngustes käis
19.06.2018
Janek Mäggi tuhises alarmsõidukiga Lõuna-Eestisse visiidile! Mäggi: see on iga ministri õigus alarmsõidukit kasutada

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee