Maailm

Trump: USA-st ei saa sisserändajate laagrit

Ohtuleht.ee, 19. juuni 2018 12:14

25 KOMMENTAARI

l
LE/ 20. juuni 2018 16:33
Trump on tugev ja otsustusvöimeline juht, temaga on igaljuhul turvaline. Pehmodel ei tohiks olla kohta poliitikas.
m
Maamees/ 19. juuni 2018 22:35
Euroopal oleks siit kõvasti õppida.
a
Arutleja:/ 19. juuni 2018 17:26
Trump valitakse kindlasti tagasi ka teiseks perioodiks!
a
Aga/ 19. juuni 2018 16:41
l
Leks/ 19. juuni 2018 14:38
Mõtlen ja mõtlen ja nimeliselt ei tulegi kohe kedagi ette, kes ei oleks Ameerikas sisserändaja või sisserändaja järeltulija. Ameerika kaubamärk peaks olema just, et nad on kokku tulnud üle maailma ja nad on kõige innovaatilisem, vabam, tugevam ühiskond kogu maailmas!!! Only in this way possible make America great again!
t
Trumpi/ 19. juuni 2018 14:49
sonum on hoopis teine. Ta ei soovi riiki illegaalseid immigrante, keda Obama ajal tuhandete kaupa riiki tuli, ent ta on oelnud, et legaalsed immigrandid on USAsse alati teretulnud koos oma perekondadega. Sa tundud olevat liberaalide ajupesu ohver:)
q
Qwert/ 19. juuni 2018 14:56
Eks igal asjal ole oma elukaar. Paistab, et nüüd pannakse sisserändamisele pidureid, ja siis jääb kogu see värk seisma kuni teise suunani, ehk väljarändamisteni/-saatmisteni.
u
usa ju ongi/ 19. juuni 2018 14:00
sisserändajate laager, põhirahvas indiaanlased ju pea täiesti hävitatud. trumpi rumalus on masendav.
s
sa ei saa sonumist aru/ 19. juuni 2018 14:50
legaalsed immigrandid on Trumpi sonul alati USAsse teretulnud, ja seda koos oma perekondadega, aga mitte illegaalsed immigrandid, kes kurnavad riigi sotsiaalsysteemi, suurendavad kuritegevust jne.
a
Ajaloo huviline/ 19. juuni 2018 15:47
See ongi ajalugu. Kui täpne olla, siis olid ka indiaanlased ise Ameerikass sisserändajd, m i g r a n d i d, kes tulid sinna Aasiast. Üle maismaakitsuse, mis jääajal madala ookeanipinna tõttu ajutiselt Aasia ning Ameerika vahele tekkis. Arvatakse, et juba enne neid võisid seal juba mingid iinimesed ees elada, kelle NEMAD hävitasid. On olnud mõningaid kummalisi iidseid kalmeid näiteks. Mille päritolu tekitab teadlates lahkarvamusi.
Teiseks, XI saj algul kolisid tühjale Grõõnimaale viikingid, kes asutasid rannikule teravilja tootvaid talusid. Tol ajal oli suur soojaperiood. 2-3 sajandi pärast algas aga niinimetatud väike jääaeg. kliima jahenes, külma ning hallad võtsid sageli teraviljasaagi. Osa viikingeid lahkusku mujale. Mõned aga siiski jäid, kogu raske elu kiuste. Jäid küll nõrkadeks ning vaesteks. Aga kodupaik hoidis kinni. Ning siis tulid põhjast mereloomi küttivad eskimod. Aasiast tulnud m i g r a n d i d, tšuktšide sugulased. Ja kokkupõrgetes viimased ette jäänud Euroopa päritolu maaharijad lihtsalt hä.vitati.
a
Andres/ 19. juuni 2018 13:34
Merchel: " Africa first, Germany kaput."
b
Brunn/ 19. juuni 2018 13:25
liitun ekrega ka eesti pole mingi tallermaa.

a
19. juuni 2018 13:23
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
j
JUHAN/ 19. juuni 2018 14:11
Võta nüüd väheke hoogu maha ning ära vahuta. Ebaseaduslikult riigis viibivad isikud tulebki isoleerida ning paigutada vastaatesse laagtitesse kuni nende isikute tuvastamiseni, nende taotluste läbivaatamiseni ning nende suhtes otsuse vastuvõtmiseni. Vasrasel korral jooksevad nad üle riigi laiali, vahetavad identiteeti ning kaovad pragudesse nagu t a r a k a n i d.
Meenutan, et sõja järel ois´dd ka Saksamaal, aga samuti ka Taanis ja mõnel pool veel rahvusvahelised, ÜRO-le alluvad UNRRA laagrid miljonite sõjapõgenike majutamise jaoks. Seal anti neile toiduaineid, riideid, hügieenivahedeid, esmatarbekaupu ', meditsiiniabi ning muudki. Ning vatava isikt tõendava dokumendi. millega sai väljaspool laagrit liikuda. Kuid vaid piiratud ulatuseks. Pikemateks reisideks vajati spetsiaalset luba.
Seal siis laagrite valitsuses siis kaaluti, kas anda taotlejale elamisluba, dokumendid ning viisa tema poolt soovitud riiki või saata ta tapiga koju tagasi. Näiteks kupatas Rootsi valitsus Stalini ning Beria käppade vahele terve hulga noori mehi, kes ólid saksa mundris oma maa eest NSVL vastu võidelnud. Eestlasi oli neist vaid tosinajagu, lätlasi aga kümmekond korda rohkem. Aga tagasi saadeti ka Saksamaaltki. Eriti palju poolakaid, ukrainlasi, valgevenelasi ning teisi selliseid rahvaid.
w
ww/ 19. juuni 2018 14:28
Põgenikelaagrid on ju igal pol. Vaadake Euroopa lõunaosa, lausa okastraataiast püüavad üle tulla.
Kui sõja ajal Rootsi mindi, paigutati ka algul põgenikelaagritesse.
Praegused immigrandid kasutavad lapsi narkoveoks ja ka ettekäändeks riiki pääsemisel, tuues ettekäändeks mida iganes, aga sageli on lapsed laenatud, mitte omad.
m
Moderaator korjas ära. / 19. juuni 2018 14:16
Millegpärast ei tohi kirjutada sõjajärgsetest, ÜRO initsiatiivil loodud UNRRA põgenikelaagritest, Kuhu suunati miljoneid ida ning Kesk-Euroopa sõjapõgenikke. Ei olnud siis midagi vabalt ringihulkumist. Ülalpidamise, riide, esmatarbekaubad ja eluks vajaliku sai vaid laagrist. Samuti medtsiiniabi, koolihariduse ja muudki. Ja laagrites siis otsustatigi, et kes saadeti tapiga koju tagasi (Salunile kingitusks), kes sai aga dokumendid, viia nng elamisloa mõnda tea vastu võtma nõustunud riiki. Paljud veetsid laagrites lausa mitmeid aastaid.
n
no hea jutt on sul/ 19. juuni 2018 14:53
Trump on alati olnud legaalse immigratsiooni poolt ja on seda ka nyyd. Ta ei soovi aga riiki illegaalseid immigrante, kes lihtsalt lambist yle piiri jalutavad ja USA sotsiaalsysteemi kurnama hakkavad. Illegaalid, kes piiril kinni pyytakse voi mujal arreteeritakse, saadetakse koigepealt pogenikelaagrisse, kus vormistatakse vajalikud dokumendid enne kui nad oma riiki tagasi saadetakse.
O
!!!/ 19. juuni 2018 15:53
Oled kahjuks väga palju hiljaks, ajast maha jäänud, Sest t krematooriumid (surnukehade põletamise ahjud) on seal juba ammugi olemas. On neid isegi siin meilgi. Kõigepealt Tallinnas. Seejärel avati ka Jõhvis ning Tartus. Ning nüüd ehitatud ka kuhugi Läänemaalegi mingisugune. Vist kuhugi Haapsalu lähistele,
m
ma/ 19. juuni 2018 13:20
Ei hakka kommima,nagunii kustutatakse!
S
!!!/ 19. juuni 2018 13:12
Sellel mehelt oleks ka Euroliidu poliitikuil midagi õppida.
Noortel meestel tuleks oma kodus tööd teha, vahest siis läheb ka elujärg paremaks. Mitte aga võõrsile, teiste kaela peale elama joosta,
Näide - kukub umbes samamoodi välja, et kui ma ei viitsiks oma kodus koristada ega remonti teha, nii et lõpuks hakkab elamine kaela kukkuma, siis ma jookseksin mõne naabri juurde, trügiksin talle tuppa ning sean end seal mugavasti sisse. Ise kuulutades, et siia mina jäängi!
u
USA/ 19. juuni 2018 13:20
t
to 13:20/ 19. juuni 2018 14:23
Vahest ongi. Hitler seisis teatavasti oma Saksamaa eest, millest tahtis luua hiilgavat Kolmandat Reichi. Ning oma sakslaste eest, kellest pidi tema arvates saama maailma eliit, härrasrass. Aga võetud ülesanne käis füürerile ilmselgelt üle jõu ning ta viis oma poliitikaga Saksamaa ja saksa rahva hoopiski katastroofile.
Ka Trup seisab eelkõige oma maa. USA ja selle rahva eest. Nagu üks riigijuht peakski. Mitte aga ei kooguta parasiitlike ränd r o h u t i r t u d e parvede ees nagu mõningad Euroopa fraud.
a
ah et/ 19. juuni 2018 14:46
siis on kohe hitler kui illegaale riiki ei luba? Trump on korduvalt oelnud, et legaalsed immigrandid on USAsse alati teretulnud koos oma perekondadega.
i
Indrek2/ 19. juuni 2018 13:06
Küll aga on vaja laagreid nende satikate jaoks seni kuni nad kodumaale tagasi toimetatakse. Kes töötab see saab koju tagasi. Kes ei tööta... njah, teate isegi.
s
19. juuni 2018 19:37
satikasIndrek sai ka korraks arvuti juurde.
m
Mx/ 19. juuni 2018 13:04
Recpekt, härra president! Sama selget sõnumit oleks pidanud meie eurosaadikud edastama Brüsseli kõnetoolist, mida aga kahjuks ei olnud. Mõistame, et Trumpil on raske vastuseisude tõttu eelmise valitsuse poliitikavankrit kraavist õigele teele suunata, aga ta saab hakkama. Ameerika jääb ka endiselt avatuks kuid tule nagu õige mees vastavad paberid taskus, mitte aga üle tara ronides või paadis ööpimeduses loksudes....