Eesti uudised

Tallinna abilinnapea Zuzu sattus auto töötava mootori pärast räigesse sõnasõtta (299)

Liis Vaksmann, 18. juuni 2018, 20:15
Zuzu IzmailovaFoto: Teet Malsroos
Sotsiaalmeedias on levimas postitus, mille kohaselt olla Tallinna abilinnapea ja Eesti roheliste erakonna juht Züleyxa Izmailova ehk Zuzu lubanud kohvikukülastaja auto rehvid läbi torgata, kuna too jättis oma auto smuuti joomise ajaks käima. Zuzul on aga juhtunust teistsugune nägemus.

"Tahan Teiega jagada intsidenti, mis juhtus minu ja minu elukaaslasega eile 17.06.18 (pühapäeval - L.V) kella 16.30-17.20 vahel Raplamaal, Järvakandis. Nimelt suundusime elukaaslasega sealsesse kohvikusse, kus juua ära ühed kosutavad marjasmuutid ja siis edasi liikuda. Jätsin oma auto maja ette, ühiskasutavasse avalikku parklasse käima, et kliima salongi mõnusalt külmaks puhuks ja oleks talutav edasi liikuda, sest mõistagi oli eile ilus soe ilm," kirjutab Kauro oma postituses.

Samal teemal

"Olime oma smuutid kätte saanud ning suundusime õue terrassile neid nautima, kus nautis ka hilist lõunat/õhtusööki ka üks seltskond, mis koosnes neljast täiskasvanust ning kahest lapsest. Järsku palus mul sellest seltskonnast üks naisterahvas, hiljemalt ära tundes oli see meie Tallinna abilinnapea ja Eesti roheliste juht Zuzu, et ma oma auto seisma jätaks, kuigi mu auto asus neist 10-15 meetri kaugusel. Vastasin talle kenasti, miks ma selle käima jätsin ning ka, et olen varsti minemas. Minu vastusega ta rahul ei olnud ning hakkas oma tuttavatega laste ees mind käskivalt sundima, et ma auto seisma jätaks. Kui ma seda ikka ignoreerisin, ägestus ta ning tõusis püsti, seistes minust kahe meetri kaugusel umbes ning lubas mu rehvid läbi torgata," kirjeldab mees.

"Seegi polnud kõik! Te (Züleyxa Izmailova - L.V) võtsite endale õiguse mind mõnitada roppustega laste ees, teiste ees, võõraste ees!? Võin tuua ka näiteid: "Pekinägu, paksmagu, tropp, jobu jpm". Minu meelest oleme me kõik omamoodi siia ilma loodud ja mis õigusega tulete te mind tühja koha pealt solvama? Kus on teie eneseväärikus?" jagab Kauro mõistmatust.

"Jäin õnneks selles olukorras suhteliselt vaoshoituks ning rohkem naersin Teie dramatiseerimise üle ning mõistsin, et teil tuleks endaga rohkem tööd teha.. nii vaimselt kui ka muud moodi," leiab ta.

"Kas see ongi õige tegu, et tulla pealinnast maakohta ja alandada/sõimata siinset noort, kes proovis lihtsalt turgutada ennast külma smuutiga ning hiljem soovis minna külma autosse? Ma ei osanud muud moodi oma tumedat autot jahutada, et selles kannataks võtta ette üks külaskäik/sõit vanemate juurde, kuhu on oma 20 km. Vot nii viisakas ja eeskujulik ongi meie Tallinna abilinnapea Züleyxa Izmailova aka Zuzu."

Izmailova: see, mis juhtus, on tüüpiline jõmluse näide

Züleyxa Izmailova kinnitab, et säärane juhus Järvakandis küll aset leidis, kuid kindlasti ei kostitanud tema noormeest sõimusõnadega. "Pigem oli see vastupidi," ütleb naine. Ka rehvide läbitorkamine polnud Izmailova sõnul mõeldud reaalse ähvardusena, vaid puhas huumor. "Ja eks see, mis juhtus ole üks tüüpiline jõmluse näide," leiab ta.

"Tüüp sõitis oma autoga söögikoha ette, põhimõtteliselt kohe meie selja taha, kus mina koos teiste naisterahvaste ja lastega ootasime parasjagu oma toitu," meenutab ta. "Autos olnud inimesed tulid välja ja läksid kohvikusse, kuid jätsid mootori käima, mistõttu me ei kuulnud enam üksteist. Kui need inimesed tulid viimaks kohvikust välja, eeldasime, et ju nad sõidavad kohe edasi, kuid selle asemel, et automootor seisma jätta, istusid nad ka sinna terassile. Siis palusime neid kordamööda, kas nad ei saaks oma autol mootori välja lülitada, kuid need katsed olid tulutud," räägib Izmailova. "See inimene hakkas lihtsalt ülbitsema. Rääkis, kuidas tal on kohvikust ära minnes vaja, et auto oleks jahe. Soovitasime küll tal auto parkida eemale, puude varju, aga selle peale öeldi vaid, et teda see ei huvita."

Edasi olla tekkinud osapoolte vahel sõnavahetus. "Roolis olnud mehe kaaslane oli mõistlik ja soovis automootori seisata, kuid mees ei lubanud tal seda teha. See mees sõimas mind, et minust pole talle mingit ütlejat ja siis autoroolis olnud mehe kaaslane, üks noorem naisterahvas, eiras mehe käsku ja läks pani viimaks auto mootori seisma. See muidugi sellele härrale ei meeldinud. Mina aga tänasin seda naisterahvast."

Izmailova ütleb, et veidi peale auto mootori seisma jätmist tuli nende juurde juba ka teinegi auto. "Parkis kohe meie kõrvale ennast. Selliselt, et samamoodi mootor käis ja kõik aknad olid lahti, millest kostus väga-väga valju muusikat. Siis saime aru, et see sama kutt oli oma sõbra appi kutsunud ja nii me otsustasime, et hakkame minema. Meil sai sellest juba küllalt," tunnistab naine. Üks seltskonnas viibinud naisterahvastest sõitis minema jalgrattaga, Izmailova ja ülejäänud naised-lapsed aga autoga.

"Jalgrattaga sõitnud naisterahvas sõitis ühele ja meie teisele poole, kuid siis hakkasid mõlemad rullnokad meid autodega jälitama. Esimene auto sõitis meile järele, teine jalgratturile. Meile sõideti nii kaua sabas, kuni me lõpuks peatusime. Siis nad sõitsid meist mööda, kuid kogu aeg jälgisid meid pilguga. Minu jalgratturist sõber ütles, et mingi hetk tundis ta hirmu, kui see auto teda jälitas," tunnistab Izmailova.

"Algul mõtlesime, et ei hakka politseid sellise asjaga tülitama, kuid peale jälitamist on tekkinud arusaam, et peaks siiski politseisse pöörduma, sest mulle tundub see juba ahistamisena. Ja vaadates mis praegu toimus, siis võib-olla tõesti tulebki seda teha, sest hiljem öösel saatis mingi tundmatu inimene mulle ka 15 SMS-i. Nende sisust mõistsin, et see oli sama tüüp, kes oli meiega varem Järvakandis ülbitsenud."

Tulenevalt liiklusseadusest ei tohi õuealal ja lähemal kui kümme meetrit elamust peatatud või pargitud sõidukil mootor töötada kauem kui kaks minutit.

299 KOMMENTAARI

t
Tohoh 20. juuni 2018, 16:54
Et siis meedias arvamusliidriteks rullnokad, jõmmid, matsid ja muud ülbikud?! Pärnus peksid rullnokad pereisa, kes neil palus promenaadil autoga paarutamine lõpetada, peaaegu surnuks!
v
Vinguviiulid 20. juuni 2018, 12:35
lugege artiklit ka Zuzu kirjutab ju, et tema jättis oma auto mootori käima, aga miks teisi sõimate?
Loe kõiki (299)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee