Eesti uudised

SÕJARAUD: eestlaste leiutisest arendati tankitõrjerobot 

Toimetas Vidrik Võsoberg, 18. juuni 2018 11:52
Foto: Tootja
„See tanke surmav robot võib teha revolutsiooni maismaasõjanduses,“ kirjutab Popularmechanics Eesti ettevõtte Milrem leiutise edasiarenduse kohta. „Kas tuleviku lahinguväljal võitlevad robotid robotite vastu?“

Värskes mehitamata maastikumasinas on ühendatud surmav tankivastane rakett ja robotplatvorm. Tulemuseks on droonsõiduk, mis suudab kuni 4,5 km kauguselt hävitada kõige moodsamaid tanke – ja kui see ka hävitatakse, siis ei hukku ükski sõdur.

Aga nüüd on THeMIS saanud veelgi surmavaimad võimed. Milrem ühendas jõud Euroopa raketitootja MBDA-ga ja pani oma UGV-le IMPACT-i nimelise kahuritorni. Turelli küljes on kaks MMP-keskmaaraketti. Need on ühed uusimad tankitõrjeraketid, mis suudavad lennata enam kui 4,5 kilomeetrit ja läbistada kuni meetripaksuse terassoomuse.

Popularmcehanics märgib, et erinevaid sõjatööstuse arenguid vaadates võibki tuleviku lahinguväli näha välja selline, kus robotid võitlevad robotite vastu.

„Millised oleksid selle mõjud inimühiskonnale?“ küsib väljaanne. „Kas nii oleksid sõjad senisest sagedasemad või haruldasemad? Eks me saame teada.“

Samal teemal

23.08.2019
KAS TEADSID? Ubisofti sügisene suurmäng on inspireeritud Eestis arendatavast militaartehnoloogiast