Eesti uudised

Laevakaitsja Dmitri Pappeli Indias läbielatu jõudis raamatukaante vahele (1)

Toimetas Kristel Veerus, 18. juuni 2018 09:20
Laevakaitsjad Indias pärast kohtuistungit Foto: Alar Truu
Rain Kooli ja laevakaitsja Dmitri Pappeli koostöös ilmus raamat "Laevakaitsja päevikud", mis avab neli aastat Indias vangis olnud mehe läbielamisi. 

Esmaspäevases "Vikerhommikus" rääkis laevakaitsja Dmitri Pappel, et idee kogetust raamat vormida tekkis juba Indias olles ning ta pidas ka selle tarbeks päevikut. Raamatu autor Rain Kooli ta varem ei tundnud, kuid kui kirjastus tegi Koolile ettepaneku raamat kirjutada, äratas see ajakirjanikus huvi, kuna teemast on aastaid räägitud, kuid kaante vahele polnud see jõudnud. 

Dmitri meenutab, et kõige raskem oli Indias taluda teadmatust, sest viimase päevani ei teadnud keegi, mis neist saab. Kõige olulisem oli säilitada lootust, sest see aitas vaimset tervist hoida.

Tagasi jõudes tundis Dmitri, et kõige suurem suhtlusbarjäär oli tekkinud tütrega, kes oli 13, kui isa kodust lahkus, ja 17, kui ta tagasi tuli. Mehe sõnul kulus paar kuud, et leida keel, milles omavahel edasi rääkida, sest esiteks on neli aastat teismeeas väga pikk aeg ja teiseks tuli ta ise Indiast tagasi täiesti teise inimesena.

Raamatust leiab ka loo, kuidas laevakaitsjad osalesid Bollywoodi filmis. Dmitri sõnul kõlab see rassistlikult, aga Indias on selline amet nagu valge inimene. Selle koha täitmiseks kutsutakse valgeid turiste massistseenidest osa võtma. Laevakaitsjatel õnnestus filmis umbes 10-15 sekundit ekraaniaega saada.

Kuula "Vikerhommiku" intervjuud.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee