Maailm

FOTOD | Hispaania võtab vastu migrandid, kelle Itaalia ja Malta ära põlgasid (137)

Toimetas Silja Ratt, 17. juuni 2018 08:58
Migrandid saabusid HispaaniasseFoto: Reuters/Scanpix
Hispaaniasse Valencia linnakesse jõudis täna varahommikul esimene migrante kandev laev, mis päästeti Vahemerelt. Itaalia ja Malta ei olnud nõus põgenikega laeva vastu võtma, seega pöördus see Hispaaniasse.

BBC kirjutab, et täna varahommikul on Valenciasse saabumas lausa kolm alust, millel on kokku 629 inimest. Need inimesed päästeti eelmisel nädalal Liibüa lähedalt. Sadamas ootavad põgenikke tervishoiuspetsialistid ja tõlgid, et migrante aidata.

Hispaania uus valitsus on lubanud tasuta tervishoidu ning tuge igale varjupaigataotlejale. 

"See on meie kohustus aidata vältida humanitaarkatastroofi ja pakkuda neile inimestele turvalist sadamat, et järgida inimõiguste täitmise kohustust," ütles Hispaania peaminister Pedro Sánchez. Mees asus peaministrina tööle paar nädalat tagasi ning sellest ajast saati on ta võtnud migrandisõbraliku hoiaku.

Esimene laev Dattili randus Valencias kella 6.20 paiku. Selle pardal oli 274 migranti. Teine laev, Orione ning veel üks päästelaev peaksid samuti enne pühapäeva lõunat sadamasse jõudma. 

Ametnike sõnul on päästetud 629 inimese seas 123 saatjata alaealist, 11 alla 13-aastast last ning seitse rasedat naist. 

Itaalia koalitsioon on võtnud migrantide suhtes range hoiaku - nemad ei lubanud põgenikega laeval randuda. Siseminister Matteo Salvini sõnul on ebaaus, et just Euroopa liidu eesliinil asuvad riigid peavad põgenike aitamisse kõige rohkem panustama. 

Laeval olnud migrandid olid enne päästmist veetnud 20 tundi ülerahvastatud kummiparvel. Mõnedki neist kannatasid merehaiguse all.

Samal teemal

18.07.2018
STATISTIKA: põgenike uus sihtriik on Hispaania
15.06.2018
GALERII | Eesti vabatahtlik toetab Süüria pagulasi Istanbulis
04.06.2018
ITAALIA UUS SISEMINISTER: "Illegaalide ilus elu on möödas, nad peavad kohvri pakkima."
10.04.2018
Täna „Radaris“: millest unistavad Eestis elavad Süüria põgenikud?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee