Eesti uudised

Viktor Vassiljev arstiabi ebavõrdsest kättesaadavusest: kapitalismis ongi rikastele ühiskonna hüved paremini kättesaadavad (67)

Ohtuleht.ee, 15. juuni 2018 22:46
Viktor VassiljevFoto: Teet Malsroos
Keskerakondlasest riigikogu sotsiaalkomisjoni liige ja arst Viktor Vassiljev ütles kommentaariks Eesti Päevalehe artiklile, mille kohaselt rikkad inimesed saavad Eestis paremat arstiabi kui vaesed, et kapitalismis ongi rikastele ühiskonna hüved paremini kättesaadavad kui vaestele.

Vassiljevi sõnul tuleb arstiabi võrdse kättesaadavuse jaoks rohkem investeerida vahendeid tervishoidu ning tuleb parandada olukorda selleks, et arstid ja meditsiinitöötajad välismaale ei põgeneks ja parandada tervishoiuasutuste võrgu toimimist.

Vassiljevi sõnul on aga tegelikult 27 aastat ehitatud Eestis kapitalismi ja arvatakse millegipärast siiamaani, et kapitalism tähendab kõigi võrdsust.

"Kapitalism tähendab seda, et on kolm protsenti rikkaid ja 97 protsenti vaeseid, kes nendele rikkust kokku tassivad. Ja loomulikult rikastele on ühiskonna hüved paremini kättesaadavad kui vaestele, see ongi kapitalismi mõte," ütles Vassiljev.

Refereeritud artikli täistekst Delfis.

Samal teemal

09.03.2020
Teledoktor Viktor Vassiljevi raske elu: naised kisuvad ihu paljaks ja näitavad oma vead ette
11.05.2018
Doktor Vassiljev huumorifestivalil Luige Nokk: kas lapsed üldse tulevad seksist, vaat see on küsimus!
08.03.2018
TV3 VIDEO | Vassiljev Madisonile: Võim on nagu seks, kui sa proovinud ei ole, siis sa ei teagi, mis see on!
28.02.2018
VAKTSINEERIDA VÕI MITTE? | Viktor Vassiljev: kas me tahame lastehalvatuse epideemiat?