Nädala TOP

Top | Istuge ummikutes! 

Laur Uudam, arvamustoimetaja, 15. juuni 2018, 16:15
 Alar Truu
Pealinna mastaapsed teetööd peaksid linlastele meeldima, sest kes ei tahaks peatselt liikuda korda tehtud linnaruumis, mis funktsioneerib kui prillikivi. Paraku kipub helge tulevik nihkuma üha kättesaamatumatesse kaugustesse nagu kommunism nõukaajal. Linnavõim käsitleb kõigi linlaste aega, mis kulub lugematutes ummikutes istumisele kui piiramatut ja tasuta ressurssi, mis ei maksa midagi. 

Puhkus sügiseni

Riigikogu siirdus pikale suvepuhkusele, juuni keskpaigast septembri keskpaigani, mis on pikem isegi kui koolilastel, kelle vaheaega on pidevalt lühendatud. Kolmekuise puhkuse eest makstakse saadikuile ka täispalka. Kuigi ametlikku puhkust riigikogulastel ei eksisteerigi, ei vaevu nad enam tegemagi nägu, nagu nad suvel ei puhkaks.

Ülekaalukalt avalik

Kuigi Eesti on nautinud ajakirjandusvabadust ka maailma mastaabis esirinnas, ihub teatud seltskond läikiva esindusfassaadi taga endiselt hammast, kuidas kruvisid ülekaaluka avaliku huvi sildi koomale keerata. Nii ilmus ei tea kust ja ei tea kellena välja kolmekordne meediavaenlane Rein Lang, et solvunut mängides süüdistada ajakirjandust hüsteerias.   

Tasuta lasteaiad

Haridusministril tuleb küll värskeid mõtteid kui Vändrast saelaudu, kuid lasteaias käimise kohustuslikuks muutmisega pikeneb riigi poolt tasuta pakutavate asjade nimekiri veelgi. Et haridus on meil tasuta, peab ära kaduma lasteaedade kohatasu, mis koos toidutasuga ulatub juba üle saja euro kuus.

Trumpi pilootprojekt

Kahe suure liidri, Donald Trumpi ja tema Põhja-Korea kolleegi tippkohtumine oli kindlasti epohhiloov, mis võis tõsised poliitikagurud küll hirmuhigiga katta, kuid on tänapäeva tõsiasi, et tulevikus hakkabki suurte küsimuste lahendamine käima otsekui möödaminnes ja ennustamatul moel. 

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee