Eesti uudised

Edgar Savisaar peatas linnavolikogu liikme volitused (29)

Liina Hallik , 15. juuni 2018, 11:37
Edgar Savisaar Alar Truu
Edgar Savisaare linnavolikogu liikme volitused peatati tema avalduse alusel kuni 15. septembrini 2018. Savisaare volituste peatumise ajaks saab linnavolikogu liikmeks Olle Koop.

Olle Koop esindab linnavolikogus Isamaad, kuna Edgar Savisaar sai linnavolikogu liikmeks isikumandaadiga ja tema valimisliidul ei ole allapoole valimiskünnist jäämise tõttu asendusliikmeid. Seega tuleb tema asendaja lisamandaatide nimekirjast.

Isamaa esindaja volikokku tulekuga on opositsioonil volikogus kokku 39 ja Keskerakonnal 40 saadikukohta.

Samal teemal

Tallinna linnavolikogu aseesimees Mart Luik vastas Õhtulehe küsimusele, kas Isamaa kavatseb hapra võimutasakaalu enda kasuks pöörata, et midagi välistada ei saa. „Täna mingit konkreetset plaani laual ega paberil ei ole. Eks see teade /Savisaare volituste peatamisest/ kõlas linnavolikogu koridorides juba eile, mil toimus volikogu selle hooaja viimane korraline istung. ”

Luik lisas, et opositsiooni umbusalduse avaldus oli kevadel väga üksmeelne, ülekaal, mis Keskerakonnal sel hetkel oli, püsis. „Nüüd on see veel napimaks jäänud, vahe on vaid ühehääleline.”

Poliitikaguru ja suhtekorraldaja Ott Lumi sõnul saab ennustusi linnavõimu arengutest teha alles siis, kui saab selgeks, milline on Savisaare lõplik staatus.

„Ma arvan, et opositsioon hetkel midagi kiirustades ette ei võta, kuivõrd on tõenäoline, et Savisaar tuleb tagasi. Kui ei tule, siis on opositsiooni rünnak linnavõimule loogiline, kuna ühehäälne enamus on väga habras. Muidugi siin mängib rolli ka faktor, et sotsid ja Isamaa on hetkel Keskerakonnaga koos võimul ja ei saa välistada, et tekib kokkulepe linnavõimu vähemalt kuni valimisteni mitte puutuda,” lisas Lumi

29 KOMMENTAARI

k
kolme kuu pärast 16. juuni 2018, 17:16
Kolme kuu pärast toimub imeline paranemine.
Siis vahetab oma vana ja kulunud "kuue" ära uue vastu ja on jälle rivis juhi kohta haarama.
v
vigade tunnistamine 16. juuni 2018, 12:34
Edgar ei tunnista oma vigu,ta on teinud ränki juhtimise vigu koos Venemaa rahadega Lasnamäe kiriku ehitamine oli lõpu algus.Sealt algaski kogu allakäi...
(loe edasi)
Loe kõiki (29)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee