Eesti uudised

Vaesus murrab konti: kehval järjel eestlased on haiged, paksud, stressis ja surevad vara (285)

LISA KOMMENTAAR

aga just nimelt alkoholile ei tohi kindel ei öelda. 12. detsember 2018 14:23
Aga eestlased, 25. juuli 2018 20:23
mis nüüd ette võtta tuleks, et meie elu paremaks läheks?
Siin vingumine ju ei aita, äkki peaks ennast teistmoodi kuuldavaks tegema?
lugeja 19. juuni 2018 19:35
Ega jah, mis siin mõelda, näiteks korralik hambaravi jääb paljudel saamata - see rohkem rikkama rahva "lõbu". Nii on kahjuks paljude asjadega.
sellepärast 16. juuni 2018 22:19
minu pere enam seal ei elagi. Lapsed said ära viidud turvalisse riiki, isegi minu vanemad enam ei ela seal, kolisid veel vanuigi minema.
eestlane 17. juuni 2018 13:26
Minu pere elab Eestis. Lapsed on haritud, headel töökohtadel erasektoris. Ise ka ei kurda. Ülemääraseid soove pole, saab ka paar korda aastas reisida, jne.
Kõik olid "ühtviisi vaesed"... või hoopis rikkad? 16. juuni 2018 14:44
Pakkuge välja, mitu miljonit EUR peaks praeguses ühiskonnas igal inimesel olema, et see tagaks ilma stressita elu, annaks võimaluse end arendada, teha meelepärast ja ühiskonnale kasulikku tööd ja tegeleda hobidega? Et see tagaks sotsiaalsed garantiid ja kindlustunde - lõppkokkuvõttes ka hea tervise?
Mitu miljonit see kõik maksaks?
Aga just nii rikkad olid sotsialistliku riigikorra ajal KÕIK inimesed.
Tarkus kipub paljudele tulema tagantjärgi. Ehk alles siis, kui illusiooni asemele murrab vägisi sisse äratundmine, et ajalehepoisist miljonäri ikkagi ei saanud.
see, et 17. juuni 2018 13:33
Kõik ei olegi võimelised saama rikkaks, seda juba oma võimete poolest. Küll aga on meil tasuta haridus ja võimalus omale vähemalt nõutud eriala õppida, mis tagab miinimumist suurema sissetuleku. Ja kui hoida ka tervist, mitte suitsetada ja alkoholi tarbida, siis on ka tervis parem. Kahjuks eestlane ainult viriseb, selle asemel, et endaga natuke tööd teha. Need, kes siin kiitlevad, et läksid ära välismaale, siis kas välismaal saadi siis kohe direktori koht või? Ikka samasugusele miinimumpalgalisele lihttööle minnakse suures osas. Ja lihttöö on ka mujal riikides madalalt tasustatud ja sellega on raske ka seal ära elada. Haritud inimene elab ka Eestis piisavalt normaalselt ära.
Mäletan veel 16. juuni 2018 12:08
kui reformistidel valitsusel tuli hea idee paksude maks sisse seada, kui oled vaene ja paks, ei jõua tervislikku toitu osta, siis maksa. Nii saaks ju rikkamaks ja vaesed kaoksid varem, kuid kes siis eliiti toitma ja teenindama hakkab?
kodanik 17. juuni 2018 13:35
Mida sa ajad? Sotsidel tuli idee magusamaks sisse seada, et rahvas ennast ebatervislikust toidust haigeks ei sööks. Reformil polnud kunagi selliseid kavatsusi, kuigi oleks pidanud olema.
niisiis 16. juuni 2018 07:58
Süüdi on seesama vagur talleke eestalne, kes on nõus sandikopikate eest rasket tööd tegema. Ah et mis lahendus, lahendus on see et ära tööta väikese palga eest mille sa kohe korterikuludeks ära maksad vaid mine maale elama, kasvata juurvilju, toasooja saad metsast ja tegele käsitööga, pole vaja elada linnas väikeses korteis ja ennast haigeks maksta. Ja muidugi alkoholile tuleb kindel ei öelda.
jah, 16. juuni 2018 01:29
mul on esimesed kolm taset juba saavutatud...

Aga äkki on hoopis nii, 15. juuni 2018 22:04
et halva tervisega inimesed on sellepärast vaesed et tervis ei luba töötada täie jõuga ja täiskoormusega. Halb tervis sai alguse ... lapsepölve kehvast toidust, traumast, välja ravimata haigusest või ravimatust haigusest, tervist kahjustavatest elu- ja töötingimustest.
Tervis on ju kõige alus.
Nii 15. juuni 2018 23:04
meelis 16. juuni 2018 14:41
kuida ei tööta aga tööhõivereform mis peksis kõik sandid tööle.nii palju vahe et nemad saavad töö eest sandikopikaid.
mnjah 17. juuni 2018 13:39
Ainult lamajad haiged pole võimelised mitte midagi tegema. Pimedad töötavad juba ammusest ajast näiteks. Ka ratastool ei sega kätega või peaga töötamast. Midagi suudab inimene ikka tahtmise korral teha ja teevadki. Meie riik pole nii rikas, et igale kroonilise haigusega inimesele toetusi maksta. Samas on hulgi selliseid näiteid, kus nn invaliidsusel olevad inimesed saavad riigilt puudetoetust, aga ise töötavad mustalt edasi. Sellised on igal juhul võimelised ka ametlikult jõukohast tööd tegema. Loomulikult oleneb palk tehtava töö väärtusest.
Kõige alus 16. juuni 2018 17:08
"Halb tervis sai alguse ... lapsepölve kehvast toidust, traumast, välja ravimata haigusest ... tervist kahjustavatest elu- ja töötingimustest."
Et süüdi kõiges ja alati see jube-kole-õudne nõukaaeg?
Aga miks on siis nn vabaduse ajal sündinud lapsed reeglina palju haigemad kui varasematel aegadel?
Väga kõrge vanaduseni elavad sageli just need, kellele pensioniiga saabus 55/60 aastaselt. Kas mitte sellepärast, et need inimesed pääsesid EW tööturu stressist?
Aga miks "vabaduse idülli" tingimustes surrakse nii sageli keskeas, isegi nooremalt?
No ei klapi siin miski.
Meil nüüd ju töö- ja elutingimused, toit, arstiabi jne väidetavalt "esimese viie seas"?
Vastuseks 16. juuni 2018 23:08
Kehv toit ei tähenda nõukaaja toitu. Kehva toitu võis ja võib saada igal ajal.
Lihtsalt, kui sul on tervis, kehv, siis on väljavaated tööalal kesised ja töötasu ei pruugi nii suurt saada. Mis omakorda tingib selle, et satud ja jääd elama kehvematesse oludesse ja võimaluste poolest vaesemasse piirkonda ja sööda ka vastavalt rahakotile. Kehvemas piirkonnas elamine tähendab nõrgemat arstiabi võimalust (pole ehk perearstigi ja eriarsti juurde on raskem jõuda).
Kui on hambad korrast ära (ja sageli vaesel inimesel nii ongi), on kogu organism tasakesi hõõguvast põletikust häiritud ja veel kehvemaks tervis jääb. See on nagu spiraal, kui sisse satud. Ja kokkuvõtteks on ju see märguanne, et vaesema elanikkonna arstiabi kättesaadavus võiks küll olla riigi prioriteet, sest rikkam kiht suudab tasulist arstiabi endale rohkem lubada. Labaselt võib ju öelda, et üks miljonär 300 vaese inimese vastu, aga midagi pole parata, need on arvud.
Vaene inimene, vastukaaluks, peab olema eriti sitke, et väheste võimaluste juures võimalikult tervist säästvalt elada. Sõltuvusi lubada ei saa.
tjah 17. juuni 2018 13:43
Olen nõus. Aga kehvad hambad on suures osas ikka inimese enda süü. Lastel kuni 19 aastat on hambaravi tasuta.Kui paljud siis käivad ja hoiavad oma hambad korras? Ka hiljem, kui on tekkinud väike probleem, oleks suhteliselt taskukohane see probleem kohe ära likvideerida, mitte oodata, kuni suus on surnuaed. Siis ei jõua enam loomulikult selle kordategemise eest maksta. Kaasa aitavad ka üldine kehv hügieen, alkohol ja tubakas, millele paraku paljudel raha jätkub. Hambaarstile minekuks aga mitte?
15. juuni 2018 20:10
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
To 20:10 15. juuni 2018 22:25
Ega ükski erakond sind maagiliselt rikkaks ei tee. Või arvad, et tuleb selline olukord, et hakatakse koristajatele ja müüjatele 3000 euri maksma?
Nii 15. juuni 2018 23:09
arvadki?
Oletame, et firma lõpetab tegevuse. Töötajad jäävad töötuks.
Inimesed hakkavad uut tööd otsima. Ära nüüd ütle, et hakka ärimeheks või tee oma firma ei ole. Võtadki vastu mingi ajutise, kasvõi osa>ajalise töö.
Sööd odavai toite, proovid kuidagi kokku hoida. tekib stress, mõned kõhnuvad, mõned õgivad murede leevendamiseks, mõned neelavad tablette ja mõned hakkavad jooma. Nii ongi tegelikult.
to to 20:10 16. juuni 2018 13:47
pole vaja lubadusi jagada, kui ei suuda seda täita! vaja oli loosungeid pööbli hullutamiseks , et ise pukki saada hüva elu peale. rollotama.
ei tee rikaks 16. juuni 2018 15:21
tõesti erakonnad. aga erakondade vastu võetud halvad seadused teevad rahva vaeseks. kui sinult kooritakse 7nahks maksude näol siis on tulemus käes.
to Nii 17. juuni 2018 13:45
Ja riik on selles süüdi, et mõni ettevõte pankrotti läheb? Seda juhtub ka teistes riikides ja siis on ju seis samasugune. Kui inimesel on hea eriala, siis enamasti ei ole ta sunnitud vastu võtma madalapalgalist lihttööd ja kui, siis ajutiselt.
ohjah 17. juuni 2018 13:46
Mis see rollo siia puutub? Erafirma tegemised, mis riiki kuidagi ei puuduta.
mees2 16. juuni 2018 08:07
Ise söövad reformierakondlased nüüd kuldmune Brüsselis ja naeravad kuidas me lihtsal eestlasel naha üle kõrvade tõmbasime, Ja pole vaja meile sokutada 10 miljoni dollari varastanud Siim Kallase malbet tütart peaministriks. Loodan et EKRE teeb võimule saades selgeks kes on Rosimannused, Kallased, kas Reno Holsmer käis nelja miljonit küsimas reformierakonna jaoks Leedolt, kas Tallinna sadama altkäemaksust said kasu ainult Kiil ja Kaljurand või ka reformierakond? Kas raha jagamise juures kellegile midagi ei meeldinud ja mängu tuli kaitsepolitsei.
15. juuni 2018 19:34
kehvik ei peagi kaua elama,mis see pikk elu tal siis oleks:ainult üks kidumine ja virelemine.nüüd vähemalt pääseb varakult siit hädaorust.
reinkarnation 16. juuni 2018 09:01
järgmises elus hakkan poliitikuks
järgmises elus 16. juuni 2018 10:22
hakkan revolutsionääriks
Järgmises elus 16. juuni 2018 23:17
hakkan kohe... j u m a l a k s !
Pilve taha peitu ei poe, kõik peab algusest peale selge olema.
Ja saadan kõik ahnurid, ä r i k a d jm vargad, s õ j a r d i d, orjapidajad, linnupesade ja metsa hävitajad, riigikohtu, ETF, eetika komitee, euro-ametnikud- ja haigekassa juhid, oma praeguse naabri (kes on tegelikult väga tore ja abivalmis inimene, kuid kelle nägu mulle endalegi arusaamatul põhjusel ei meeldi), Tartu haisuvabrikandid jm poliitikud kõik - p õ r g u s s e. Reaalselt ja kohe. Ja igaveseks ajaks. Ei mingisugust "tingimisi" või pattude nuhtlemist laste kätte!
Ja niimoodi 10.000 aaastat järjest. Ei, meie pea-mudavoolumeediat lugedes tundub siiski, et läheb vähemalt 100.000 aastat.
Pärast seda võtan korraks puhkuse ja jätan inimesed mõneks sajandiks omapäi tegutsema. Aga pärast puhkust on ülim aeg kirjeldatud tsüklit uuesti korrata.
Ja nii lõputult.
mina 15. juuni 2018 18:23
oli aeg, kus kolleeg kurtis, et oleks vaja eraldi elamispiirkondi jõukamatele inimestele,
et see "pööbel" silma ei riivaks ja tema lapsi ei segaks
olin siis JAHMUNUD
... kust tulevad küll sellised tõusikud
president ju kiitis 15. juuni 2018 17:52
et eestis parim aeg elamiseks))) Ta vist luges maha kogemata vale teksti nagu Breznev kunagi, "Leib, sai, piim....", sest kätte sattus kõne asemel poe nimekiri. Meil ka aetakse poliitikute suust igasugu jama välja, mis tõele ja tegelikkusele ei vasta. Aga eks kõrgelt vaadates ei näe ju, mis rohujuure tasandil toimub.
Hm 15. juuni 2018 22:26
Üheski riigis pole kõik rikkad.
eestlane 17. juuni 2018 13:47
Eesti ongi parim koht elamiseks nendele, kes tahavad ja viitsivad ise midagi ära teha.
Margus 15. juuni 2018 15:40
Omast kogemusest tean rääkida, et tervislik toit maksab kordades vähem kui ebatervislik. Sa ei pea selleks raha sööma, et hästi süüa. Kartuli kilo poes on aegajalt 20 senti, porgandeid saab 30 sendi eest kilost. Kaalikas ca 70 senti kilost. Kapsa kilo on aegajalt 40 senti. Liha kilo on oskuslikult majandades ca 1€. Maitseaineid ei pea ostma santa maria kallites kottides. Sool ei pea olema roosat värvi. Suhkur ei pea olema pruun. Tarbi asju mõistlikult ja sa oled väga terve.Kõige tähtsam, et liiguta end!
siiski on vastupidi 15. juuni 2018 21:05
ebatervislik toit on odav ja täidab kõhtu, tervislik toit aga kallis ja sellest kõhtu täis ei söö, sest raha pole.Muidugi on odavat kraami võimalik osta ka 20 sendi eest kilo, kuid pole mõtet rääkida et mürke ja väetisi täis porgand, õun või kartul on tervislik.
To 21:05 15. juuni 2018 22:28
Kes sul väetatud porgandit käseb süüa. Mahedaid asju saad ka osta ja tuleb ikka odavam kui ebatervislik toit. Mis su lahendus on? Aa kõik juurviljad on kindlasti mürgitatud, parem ostan cocat ja krõpse sest see on ju parem?
niisiis 16. juuni 2018 08:10
Sool võiks ikka roosa olla, seda kulub ju aastas ainult kilo. Roosa jäme sool on ikka nii hea, et viib keele alla, hoopis teise maistega, mõnus on kui salatit süües mõni tükk satub keele alla, võib ka keele alla viia:)
kaalikad kapsad 16. juuni 2018 15:25
on suuremjagu keemiat täis mis omakorda tekitab ülekaalu. kui just ise ei kasvata.
muig 17. juuni 2018 13:49
Ja kiirnuudlid ja makaronid on lahendus?
to moderaator 15. juuni 2018 13:48
Kuule, kui sa ei julge sedagi sisse panna, mis ma kirjutan, siis ära reklaami kommenteerimisvõimalust!
15. juuni 2018 13:04
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
Jaanika 15. juuni 2018 13:33
Ju nad suurest laiskusest ja KADEDUSEST punduvad..

15. juuni 2018 12:11
Meie külast on lähimasse linna 60 km. Kus kohast seda rämpstoitu saame. Ise kasvatame juurviljad, kartuli, kile hoonest saame tomati ja kurgi. Sügisel aiast marjad, õunad, ploomid. Apteegini on 30 km. Ravimtaimi on looduses piisavalt. Milleks nuumata ravimifirmasid. Ainuke puudus, mis meie külas on, et noori inimesi napib. Pole meist keegi ülekaaluline, ega vaevle haiguste käes. Rikkad ei ole, aga hakkama saame. Elame veel.
seda 15. juuni 2018 18:16
just öeldigi. Tervislik toit ei ole kallis.
järelikult 15. juuni 2018 21:07
on teie külas veel üks puudus - töökohti ei ole.
Töökohti kui selliseid 16. juuni 2018 07:54
polnud paar sajandit tagasi kui selliseid ka külluses. Inimesed elasidki omas talus. Kasvatasid ise oma söögi, ja viljelesid põhiliselt naturaalmajandust . Kaupmehi ei nuumanud.
To 12:11 15. juuni 2018 22:29
Mida ongi noorel inimesel külas teha?
@ to 12.11 16. juuni 2018 07:55
Maaelu jätkata näiteks . Teie paneksite muidugi noore ennast kummardama ?
.... 15. juuni 2018 12:01
inimesi on erinevaid. Päris palju on maainimesi, kes materiaalselt vaesed ja arsti juurde jõuavad harva, kuid kelle tervisel pole suurt häda midagi ning eluiga on pikk. Oli mul naabrimees - koolipoisina tubli sportlane, aktiivsest komsomolielust alustas korralikku karjääri, asjalik kõrgharidus, mis võimaldas isegi lühiajaliselt õppejõu ametit pidada, materiaalselt korralikult kindlustatud ja karjäär muljetavaldav, tubli pere toetamas (kuni ise selle kõik hülgas). Kuid paraku kõik see segas - joomist, mida suutis päris pikalt ka varjata, kuni tuli kiire allakäik ja - nii ta juba aastaid on ajalugu, elamata jäi mitu aastakümmet. See oli ta enda teadlik valik. Materiaalsest kindlustatusest jäid pärijale võlg ja laenud. Selliseid hea eluga endale liiga teinuid ning varakult lahkunuid on Eestis kalmistutel kah küllaga. Ei ole see eluke siin must-valge!
15. juuni 2018 11:59
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
aga palju 15. juuni 2018 12:08
sinul on, et saaksin hinnangu anda
Jaanika 15. juuni 2018 12:17
Raha on seitsmekohaline number,lisaks palju kinnisvara ja..mul on rikas mees ka! Ja kogu tutvusringkonnas on kõik KORRALIKUD (loe: jõukad) inimesed! Sedamoodi.
X000000 - see on seitmekohaline number 15. juuni 2018 12:22
Usu, mõnel on neid nulle palju rohkem - eks nemad vaatavad sinule ka nagu konnapojale :-)
Jaanika 15. juuni 2018 12:32
Loomulikult suhtun ma väga suure austuse ja aukartusega neisse,kellel minust rohkem raha on. Püüan neile meeldida ja häid suhteid hoida. Vaestele heidan aga põlgliku pilgu,kui sedagi.
aga 15. juuni 2018 13:17
mitu kilomeetrit m sa neelama pidid
15. juuni 2018 14:29
sul vaid m neelamisega teenitud raha, sellest siis niisugune nüri ülbitsemine. sinusugustele antakse nagunii varsti ... ja võetakse uus imeja.
mõtlik 15. juuni 2018 15:32
ilmselt oled eelnevalt kilomeetrite kaupa imemisega tegelnud.
Onu Heino 15. juuni 2018 15:39
Jaanika aga ütle ausalt kas su raha on kergelt tulnud,minuarust on sul jutt selline et liigagi kergelt.Kergelt teenitud suure rahaga on nii et on palju küll aga sisu pole.Samas inimesena ei taha ma sind halvustada,lihtsalt rääkida mõistliku juttu.Arutada asjade üle mitte nagu lolliga kes on rikas rahaliselt.
to Jaanika! 15. juuni 2018 15:06
Sinu suhtumine on nii vale kui üldse olla saab ja sul endal pole vaimse tervisega kõik korras!Kunagi hindasin võib olla inimesi välimuse järgi ja üldse kuidagi sarnaselt sinule.Aastatega olen aga veendumusele jõudnud,et ka kõige kehvema väljanägemisega inimesest võib kasu olla ja teda alavääristada võiks ainult lausrumal.Kõikjal loevad tutvused ja see on elu alus.Kui tuttavad on rikkad(mul on seinast seina ja rikkamad kirjutavad oma rahanumbrit 9kohaliste numbritega),siis on tore,kuid ka vaeseid ei tohi iialgi alavääristada,vaid nendega tuleb suhelda nagu võrdsetega.Kui arvad ,et su suhtumise järgi on kõik korras,siis eksid.Tegelikult sind ju põlatakse,kuid näkku ütlevad seda pelgalt rikkad .
vaata ette 15. juuni 2018 15:28
olukorrad kipuvad pöörduma vastupidiseks, omast elust näide, kui ise pääle mehest lahutust kehvemas seisus olles oli neid söbrannasid, kes halvasti suhtuma kippusid ja leidus ka mehi kellele ei kölvan isegi suhtlemiseks, nûûdseks seis täpselt vastupidine, mina neisse nûûd halvasti ei suhtu, pigem ei suhtu ûldse, aga neil vöis selline kukkumine peris sant olla, nûûd nii mönigi mees neist oleks häämeelega mulle ka meheks aga... seekord teen valiku mina... nii et vaata ette, need kellesse sa praegu halvasti suhtud, vöivad olla tulevikus otseselt sinu edasise käekäigu otsustajad...
keda 15. juuni 2018 11:58
nimetatakse vaesteks.kui mul käed jalad terved,katus pea kohal,ei käi ,teie rikaste juures, raha ja süüa kerjamas.kas ma olen siis vaene.vaeseks ,meid penskareid,tegite teie, rikkad ja ajudeta riigiisad,röövisite meie elutööga teenitud tööaastad ja nüüd siis näägutate meie kallal.näe vaesed riigikogu penskarid on tööst ,või suurest rahast,palk+pension,nii väsinud,et lähevad kohe mitmeks kuuks puhkama.
Irw 15. juuni 2018 11:50
Kas te olete selle vingumise asemel proovida tasuvat tööd leida.Virisege palju tahate aga heaolu alustala on inimese ettevõtlikus ja töökus.
õnn 15. juuni 2018 12:00
ja head tutvused on kõige alus.
Eino Taruk 15. juuni 2018 12:08
Kas jälle üks" kõik loogu oma ettevõte" loosungeid loopiv elukauge ja ebaterve?
Irw 15. juuni 2018 12:20
Siis pole vaja ka hästi elada .Hea elu ei ole algharidusega töölise privileeg.
@irw 16. juuni 2018 08:09
Ei ole jah. Hea elu on tavaliselt mõtlematu ahnitseja " privileeg " Heh...Neid kõrgharidusega lolle olen ma kah oma elus näinud, kelle hea elu täpselt siis läbi saab, kui nad pankrotis on . Siis libisevad nad mööda vanu rasvu ikka allapoole ja allapoole rentslisse. Sellele ei mõelda, et kui kehvik nupumeeste teenust osta ei jõua, siis ega teil endal ka seda hea elu eriti kauaks olla ei saa? Kui ei ole nõudlust, siis...
mh 17. juuni 2018 13:53
15. juuni 2018 12:15
Eestis pole tasuvat tööd.nimeta möni!
palun väga 15. juuni 2018 15:35
riigikogu, haigekassa, töötukassa, EAS jne jne ! Haigekassa juhile määras valitsus palgaks 8000 +kõiksugu lisad.
ametnikest 15. juuni 2018 18:27
eriti kõrgema astme ametnikest ei ole mõtet rääkida. Selle posti otsa ei valita mitte kedagi võimete järgi. Sinna valitakse erakondliku kuuluvuse ja tutvuse põhjal.
oh ja ah 16. juuni 2018 05:33
maale elama ,saavad närvid terveks,muud ei ole kui plääga ,plääga
tõsi 17. juuni 2018 13:52
Täpselt nii. Enesehaletsus, teiste süüdistamine, jne, raha sisse ei too. Tuleb jakata enaast liigutama.
15. juuni 2018 10:49
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
usun, et 15. juuni 2018 17:43
see nimi ongi arvamuse kujundamiseks endale võetud.
Eino Taruk 15. juuni 2018 10:44
Ausal ja seaduskuulekal inimesel ongi eestis raske
15. juuni 2018 11:17
varasta nagu kõrged ametnikud siis hea kerge ja lahe elu , teeme ära
olen 15. juuni 2018 18:29
aus ja seadusekuulekas. Ei ole raske olla, aga vahel on raske selleks jääda.
mh 17. juuni 2018 13:55
Hoopis hariduseta inimesel on raske, kuigi ettevõtlikkuse korral on ka temal võimalus oma elu parandada.
eesti n ee g er 15. juuni 2018 10:27
Olin enam kui 15 aastat Säästumarketi põhiklient ja nüüd on seda välimusest näha ― kaal 150 kg ehk kaasaja vaene. Delikatessipoe kliendid on reeglina alla 80 kg kaaluga.
Nüüd on õnneks Rimi oma hindadega ja kaal juba langeb.
Maarika 15. juuni 2018 11:00
Kõige tähtsam et huumori soon on sulalles jäänud,elu võib sulle veel vastu naeratada kui oskad seda vastu võtta.
15. juuni 2018 11:57
ex säästumarketis on ka head kaupa. kindlasti ostsid kartulikröpse ja sulat.juust merevaiku
Maarika see ümberlõigatud endine Mart 15. juuni 2018 15:45
Mis kartuli krõpsudel ja sulajuustul viga on,kui olla parajalt aktiivne on vaheldused midagi huvitavat ka hea närida mitte aind kapsast sisse ajada.
pluss 15. juuni 2018 18:30
õllet igaks õhtuks.
muig 17. juuni 2018 13:58
pereema 17. juuni 2018 13:58
Mind küll kodumaised odavad köögiviljad paksuks ei tee. Tükikese liha jaksab ka osta. Munad, kohupiim, must leib, jne. Igati soodne ja tervislik toit. Et terve olla, ei pea krevette ja muid kalleid delikatesse sisse ajama, kui rahakott seda ei võimalda.

Maakas 15. juuni 2018 10:25
Saan töötukassalt 6 eurot ja 25 senti päevas,1 kuus teeb see 217 eurot,41 eurot ja 17 senti lisandub sotsiaalkindlustusest. Selline on minu sissetulek. Väliaminekud,retseptiga ravimitele kulub kuus 60 eurot,päevas pean võtma 11 erinevat tableti. maksudeks kulub veel 80 eurot. Ja mis siis alles jääb,sellega tuleb elada järgmise kuuni. Ega ma ei kurda,on nagu on. Ei aita see muretsemine midagi.
tubli jah 15. juuni 2018 10:47
sa tööle pole proovinud minna
15. juuni 2018 12:03
inimene on 11 erineva ravimi all ja sa ei tea,mis tövedega tegu, aga saadad tööle,i dioot.
15. juuni 2018 12:07
Sa pakud talle tööd? Kui ei paku siis möla maha!
fakt 17. juuni 2018 14:02
Tuttav tööandja otsib abitöölisi. Lihtne näputöö laua taga. Tunnitasuga. Iga päev ei ole kohustust käia. Kuu arvestuses palk suurem, kui miinimum. Sobiks ka liikumispuudega inimesele, vanemate klasside õpilastele, koduperenaistele, pensionäridele. Ja mis te arvate, kas on huvilisi? Väga vähe. Nii et vaadake ikka peeglisse, tööd pakutakse, aga soovijaid eriti pole.
Eino Taruk 15. juuni 2018 12:11
Ega stoitsismi harrastamine aitab veel vähem...
nainemetsast 15. juuni 2018 12:35
kui saate 217 euri kuus, siis tasub KOV teie elamiskulud nii et maksudeks 80 eurot? viitab kas teadmatusele, vanadele võlgadele vm?
Vot nii 15. juuni 2018 13:29
KOV ei tasu elamiskulusid. Kui inimesel on pension või abiraha,siis maksab ta SELLEST ära kõik kommunaalid(normi piires)+elekter (normi piires)+ KÜ renoveer.). Mis puudu jääb, kui jääb, tasub KOV ja hoolitseb selle eest,et "elamiseks-suremiseks jääks 140.-eur ,millest tuleb endal maksta võlad (kui on või järelmaksuga midagi),kodutehnika kui on ja parandused, korterisisene remont, rohud, toidulisandid, rõivad, kultuurivahendid-üritused,, sõidud, lemmiklooma ravi, kallite haudade kujundus +korrashoid,medits. aparaadid-vererõhuaparaat maksab näit.90.-eur ja ei näita ka õigesti, hambad ja proteesid,(kui järelmaksuga, siis seda KOV ei tasu ,hambaravi ja proteese ta muidugi ei tasu,
kõik ettetulevad kulud ja olud-kui võti kaob ära ja lukk tuleb vahet. jms.ei tasu keegi.Kui saad mõne töö eest 20 eur näit. või honorari ajalehelt (suur ime!)siis see võetakse toimet. 140.-eur maha!
Mitte ainult! 15. juuni 2018 15:44
Kui hädasoleva pere lastele saadab vanaema kingiks 10 EUR, siis loetakse see samuti leibkonna sissetulekuks ja 140.- läheb maha.
On juhus, kus 10 aastase lapse poolt ristsõnade lahendamise võit 10 EUR, mis kanti ema arvele, tegi samasuguse resultaadi.
oi oi 15. juuni 2018 18:33
on siin vast kulusid loetletud. Mul vähemalt 2/3 neist puudu.
aga 17. juuni 2018 14:03
Kas vanaema ei saa seda raha siis käest kätte anda?
Liidia 15. juuni 2018 10:21
Kui raha ei ole siis peaks just kõhna olema. Ja mis ajast tervislik toit kallis on? Köögiviljad, tatar, kaerahelbed, jne, tulevad palju odavamad kui mingeid makarone või purgisuppi keeta, saab rohkem ja kõht ka kauem täis.
nii õige 15. juuni 2018 11:05
Pole odavamaid kaubaartikleid kui köögiviljad. Kartul, kaalikas, sibul, porgand, peet ja kapsas on ikka üliodavad võrreldes paljude muude asjadega.
Mati 15. juuni 2018 11:19
kartulikoored veel odavamad.
15. juuni 2018 11:49
Muide kartuli koor ongi toitvam, kui kartul ise
üle jõu 15. juuni 2018 13:31
Ei ole! Kaalikas maksab 60-90 centi kilo.Porgand pool kilo 50-60 cen,peet 1 eur keedetud (egas elektrit või raisata vaat kui kaua peet keeb),pole mõtet möödunudaastast kapsast järada-sama hea kui tselluloosi -nii et vaesele käivad tegelt needki üle jõu.
Trendikas 15. juuni 2018 13:36
Ja see TREND JÄTKUB!!!
oh ja ah 16. juuni 2018 05:39
milleks koorida,koos koortega,nii on veel toitvam
Liidiale 15. juuni 2018 16:56
Sa vist pole midagi kuulnud tasakaalustatud ja tervislikust toidust. No kui palju jõuab inimene köögivilja süüa ja kui palju kõigi nende viljade koorimiseks, lõikumiseks ja valmimiseks ka aega kulub, eriti kui on tuleb teha suurem potitäis? Tuled töölt ja uneajaks saab söök valmis kah. Inimene vajab ka kala, liha, piima ja erinevaid piimatooteid, puuvilju (need on eelmise aastaga võrreldes kuni kaks korda kallimaks läinud, eriti õunad), mett ja palju muud. Punasest kalast ja mereandidest oled midagi kuulnud? Ega palja kaerakördi ja kapsaleeme peal tervis ei püsi ega lapsed tervete luude ja hammastega kasva. Ja üleüldse - kui kauaks küll jätkub mõnel seda orjameelt ja vaese sauniku ja nälginud sõjajärgse kolhoosniku mentaliteeti, et pole viga, küll kuidagi läbi ajame. Mille nimel siis meie esivanemad rügasid, kui praegugi veel ei saa inimene endale normaalset väärikat elu lubada? Meil on 21. sajand. See pole arenenud Euroopa riik, kus osa elanikkonnast peab kogu aeg sente lugema ja ostma mitte seda, mida ta vajab, vaid mis on kõige odavam. Ma pole kogenud perenaisena ise mingi priiskaja ja oma aedvili on ka olemas, aga no jumala eest, mind ajab juba marru see, kui inimene arvab, et pidev söögi ehk siis söögi hinna peale mõtlemine ongi see, kuidas peab elama ja veel uhke olema. Ja muide, köögiviljadega, kus pole sees liha, läheb kõht ikka väga ruttu tühjaks.
to Liidiale 17. juuni 2018 14:05
See on järjekordne vabanduste otsimine, et miks midagi teha ei saa. Kui oled valinud niisuguse tee, siis keda sa süüdistad?
imestaja 15. juuni 2018 17:08
Stress teeb paksuks, kuidas sa, tarkpea, seda ei tea.
15. juuni 2018 10:08
nõuka aeg oli rahval elu parem.
irw 15. juuni 2018 11:06
Oo jaa. Iga jobu autot ei saanud. Korterijärjekorras olles elasid ämma kapi taga koos oma 3 lapsega (ainus rasestumisvastane vahend oli abort). Eelisjärjekorras said elamise vaid kultuuritoojad idast ja kui varastada ei osanud-saanud, siis polnud võimalik ka oma maja ehitada. Lähim telefon oli kõrvaltrepikojas. Naiste hügieenivahendeid saada polnud, tuli ise leiutada
Ohoh, või nii? 15. juuni 2018 11:20
Kuidas selle varastamisega ikka oli?
Tänapäeval on raudpolt, et noor inimene kes varastada ja petta ei oska ja kes on omandanud mingi päris ameti, päris reaalse töömehe ameti, see tähendab, et reaalselt ka oma kätega loob midagi, reaalset, see oma elupinda never ei saa. Kogetud. Kui praegu varastada (loe: teisi inimesi PETTA) ei oska või empaativõime on natuke säilinud siis ongi puuksus ja eladki üürikas, peret pole, lapsi samuti ei ole, nii ta läheb, ja asjapulgad kiruvad, hea kui ise ühe maksumaksja riigile annavad. Rikastele kel palgad üle keskmise tuleks seada sisse lastetusmaks, see oleks hea mõte ja annaks riigikassasse tulu.
naistel 15. juuni 2018 11:21
on päevade lugemise ja arvutamise tsükkel alati olnud, kui just haige pole alailma. Kes käsib seksida nagu jänes. Tänapäeval saab kasutada samu vahendeid, ei pea tablette näost sisse ajama v. kummi kasutama, kui ei soovi.
mees 15. juuni 2018 11:22
sina nähtavasti kasutasid naiste hügieenivahendeid, mina mitte, aga kõik vajalik oli olemas, koop. korteri lasin ehitada, kes külla tuli, ütles, et nagu näitusesaalis, kõht oli alati täis ja sõita võisid autoga alati ja kuhu tahtsid, tööpuudust polnud.
15. juuni 2018 11:52
Kui koju sōiduks bensu raha otsas, leidsin seal samas tōō ja kahe tunniga oli paak tāis
lolli-laiaja 15. juuni 2018 13:33
Ära laia! Elud on erinevad.
minu 15. juuni 2018 18:41
mees oli õppejõud ja mina raamatupidaja. Ei olnud kusagil pudrumägesid ja piimajõgesid nõukaajal. Nagu vabariik tuli nii oli kohe kõik võimalik. Senimaani kõik võimalik. Maja ja korter ja kõik muu.
Riigile 15. juuni 2018 10:07
igati kasulik! Teeb terve elu rasket ja odavat tööd ning pole vaja pensioni maksta,kuna sureb enne ära!
15. juuni 2018 10:14
Kahjuks on see tõesti nii !
aga 15. juuni 2018 10:15
Viie rikkama riigi unistuse kaheteistkümnendat juubelit saame ikka tähistada.
tõsi 15. juuni 2018 10:27
isik, kes seda suure suuga lubas, on selle enda jaoks juba saavutanud.
mõtlik 15. juuni 2018 15:47
ka uuenev keskerakond räägib eduriigist ja segi Arnold ütles äsja, et tema unistus olla täitunud.
Sellele "uudis puudub" 15. juuni 2018 09:50
sa oled küll kuupealt kukkunud. Ei ole need tõved sugugi vähem haritute haigus. Annaks jumal, et sul neid kohe ei tule. Skleroosis multipleks pidi haritumate haigus olema. Kas seegi tõde? Meil tuleks ravida ahnust, ülbust, julmust, nahhaalsust. Nendest tõvedest on tingitud meie klassivahe.
15. juuni 2018 10:58
ega rikkaks teisiti saagi kui tuleb vaesed enda eest tööle panna.
johhaidii 17. juuni 2018 14:08
Leiad, et kõik peaksid siis kraavi kaevama, see oleks ainus ja õiglane lahendus? Keegi peab ju midagi muud ka tegema, et riik ja majandus areneksid.
uudis 15. juuni 2018 11:32
sellist haigust ei eksisteeri
wmultiplex 15. juuni 2018 11:36
olen väljamöeldud,et paljude rohtude körvalmöjusid nähtamatuks muutaja ma olen hästi mitmekülgne
orav 15. juuni 2018 09:42
meil ei ole vaeseid ja kes on on omast vabast tahtest. a.a.
RS2 15. juuni 2018 09:36
No ei ole ma kehval järjel, enda arust aga ülekaaluline, stressis ja haige (kondid valutavad, eriti hommikuti) olen ikka. ;)
Ärberd von Kaerajaan 15. juuni 2018 10:10
Sa, vaene, mees, saad vanemaks, saad ka targemaks ja hakkad elu hindama õigete
standarditega. Edu sulle!
RS2 15. juuni 2018 10:28
Kui arvad et elan üle saja aasta vanuseks siis tõesti pool elu alles ees.;) Kui võtta Eesti keskmist siis vast pean kümmekonnd aastat veel vastu. ;) Aga igal juhul aitäh edu soovimise eest! ;)
küünik 15. juuni 2018 09:32
Kui kõik vaesed otsa saaksid, läheks elu ju paremaks ja lõbusamaks:
1) riigil pole enam vaja maksta sotsiaaltoetusi, mistõttu üldine maksukoormus väheneb,
2) elanikkonna keskmine sissetulek kasvab mühinal,
3) võib likvideerida kuluka ühistranspordi, mida kasutavad ainult vaesed.
veel parem 15. juuni 2018 10:17
Kui kõik vaesed Soome tööle lähevad,vot siis saab eesti rikkaks.
nii on 15. juuni 2018 21:21
aga sel juhul peavad nad pered Eestisse jätma, sest muidu nad ei too Eestisse raha, ja kes siis kaubanduskeskusi üleval peaks?
mis asi 15. juuni 2018 11:25
see sotsiaaltoetus on, pole kunagi saanud, isegi siis, kui töötu olin ja sissetulek 0. Kui hädaga läksin küsima, ajati (ei tohi kirjutada) mula vaid.

krt 15. juuni 2018 09:29
no mis kombel saavad vaesed olla paksud
maakas 15. juuni 2018 09:31
sest söövad ebatervislikku kräppi, mis on odav
taat 15. juuni 2018 10:51
ölu ja viin pidid tervist rikkuma,seda piiratakse igasugu idiootlike vötetega aga myrki syya ja osta poest seda millegipärast ei keelata
Olen näinud küll seda eliiti - 15. juuni 2018 11:24
need söövad kräppi, vaesed on stressist tulenevalt haiged, sisuliselt mõtlevad endid haigeks, sellega kaasneb ka ülekaal jne.
kräpp 15. juuni 2018 18:46
see kõige kallim toit ongi. Eriti igasugu limonaadid ja kartuli- ja muud krõpsud + alko. Toit on kallimaks läinud küll tänu hoolivale ke-le, aga üle 3 euriku päevas per nina ikka ei suuda kulutada. Ostan seda, mis parajasti meeldib, aga söön vähe ja olen täitsa norm kaalus.
oeh 17. juuni 2018 14:10
Kräpp ei ole odav.Paki kartulikrõpsude eest saaks juba pool kilo liha näiteks.
krtile 15. juuni 2018 09:57
... 15. juuni 2018 10:04
odavam on süüa köögivilju: kartulit, porgandit ja kapsast kui võrrelda saia või makaroni kilohindadega ...
eluvõõras 15. juuni 2018 11:16
paraku vaatab inimene, mis rohkem kõhtu täidab.Kapsas ja porgand seda küll ei tee, ikka süüakse kartulit-kastet, parematel päevadel ka viinerit . Ja makaron ei maksa ju midagi, aga täidab kõhtu.Ka sotsiaalabist jagatakse makarone, purgisuppe , saia-leiba.
Ka mure homse pärast ja stress teevad oma töö, ei ole kõik ikka inimese enda süü. Need kes siin kiruvad ja teisi laiskadeks sõimavad, võiksid ise proovida min palga eest õnnelik olla.
@... 16. juuni 2018 11:45
Ja milline see inimene juurikadieedi peale pärast välja näeb ? Nagu nahkhiir ? Üldsegi , me oleme EuroLiidu osa, ehk oleks aeg Sotsiaalharta ratifitseerida aga mitte mõelda, kuidas kirvesuppi keeta . Jah, ka mujal on vaeseid ja rikkaid, aga kuskil mujal ei ole siee miinimumpalk inimestel nii armetult väike. Me oleme muutunud ühiskonnast , mille inimesed olid saledad ja suhteliselt hästi riides samasuguseks ülekaaluliste maaks, nagu seda arenenud riigid on. Sõna " arenenud " võib panna ka jutumärkidesse .
teadmiseks 17. juuni 2018 14:12
Toiduabist jagatakse seda kraami, mida teised poeskäijad annetavad. Kahjuks mittesäilivat kraami ei saagi annetada. Sisuliselt pole riik see, kes toiduabi jagab, vaid kaaskodanikud, kes neid tooteid ostavad ja toiduabile annetavad.
perenaine 17. juuni 2018 14:16
Miks? .Juurikatele saab juurde osta hakkliha, kanaliha, jne. See pole kallis. Tatar, kaerahelbed, kohupiim, vahel värsket räime, jne. Kombineerida peab oskama. Mul endal poleks probleemi ka delikatesse osta, aga eelistan valmistada toitu justnimelt kodumaisest köögiviljast, kombineerides seda liha, kana ja kalaga.. Huvitav, tervislik, maitsev.
lihtsalt 15. juuni 2018 10:04
paksdr söövad rämpstoitu
möhh 15. juuni 2018 10:14
…. sest nad söövad odavat toitu kus pole muud kui rasv ja kartul. Vöib-olla sellepärast?
ja 15. juuni 2018 10:32
siin kõik söövad, teevad jne, ise kommenteerijad puha rikkurid?
Uustalu 15. juuni 2018 09:11
artikkel võiks tasuta olla.
Eestis 15. juuni 2018 09:10
On ju arstiabi tasuta! Inimesed joovad kohutavalt
15. juuni 2018 09:23
Jood või ei joo, kui oled haige siis oled ka vaene väga suure tõenäosusega, see on lihtsalt fakt.
Lonkur Muki 15. juuni 2018 08:26
See klassivahe, mis meil valitseb, on kunstlikult tehtud. Lihtinimesel pole võimalustki normaalselt elada. Maal suletakse poed, postkontorid j.n.e., tööd pole enamikes maakohtades, linnas kes vähegi võimeline, kaob lombtaha, kui isegi päästjatele väärilist palka ei maksta, no mida sa teistest veel tahad? Stress tapab tervise üpris kähku, tekitab totaalse lootusetuse tunde, nullib viimasegi jõu ja hakataksegi jooma. Kes meist ülde hoolib, aitab, toetab? Aga kui ma pole nii tigev ja terve, et ise hakkama saan? Isegi suitsiid on meil tabu!
15. juuni 2018 09:27
Tabud on lihtsalt loodud kujutlused.
Asjad palju hullemad 15. juuni 2018 09:29
Vähe sellest, vaesemad on jäänud ilma isegi elementaarsest kaebeõigusest, sest justiitsmaffia müüb õigust. Ligipääs õigusele maksab 120 EUR advokaadi tund, riigilõivud jms. Uurimisasutustes ähvardatakse kodanikke ulmeliste summadega, mis nad peavad maksma, kui kaotavad ja tungivalt soovitatakse kaebused tagasi võtta ilma, et neisse üldse süvenetaks jne.
Kui pole esitada arvet, et oled justiitsmaffiale maksnud- siis oled hävingus ja kindlasti kaotad veel rohkem, kui nt sinult välja peteti.
Isegi keiserlikul Venemaal oli pärisorjal kaebeõigus! Tasuta!
Aga 15. juuni 2018 10:08
Eesti Õigusbüroo OÜ koostöös Justiitsministeeriumiga pakub Eestis elavatele inimestele tasuta õigusabi. Abi saavad kõik Eestis elavad inimesed, kelle keskmine brutosissetulek jääb alla Statistikaameti poolt avaldatud keskmise brutosissetuleku 1,5-kordsele määrale (s.o alla 1730 euro).
Lisaks Tallinnale korraldab Eesti Juristide Liit tasuta õigusabi päevi teisteski Eesti linnades. Õigusapteeke korraldame koostöös kohalike omavalitsustega.
Ärge naljatage 15. juuni 2018 10:32
Tasuta õigusabi taotluse ankeeti oled näinud?
Sinna tuleb kirjutada ka nt abielusõrmus ja selgitada, miks sa seda ei võõranda, et justmaffialt õigust osta.
Lisaks tuleb sul selgitada, milleks sa ei müü oma elamispinda, et justmaffiale maksta.
Ka lähedaste vara koos seinamaalidega tuleb üles kirjutada ja selgitada, miks nad oma vara ei võõranda, et anda sinule raha justmaffiale maksmiseks.
Kõige lõpus on peenikeses kirjas, et kui kaotad kohtus- nõutakse sinult IKKA kõik kulud välja.
See TASUTA on täielik bluff tegelikkuses!
15. juuni 2018 12:16
Taotluse esitamine ise ei ole ka odav, tasuta ei saa isegi peksa.
isegi 15. juuni 2018 18:42
Näoraamatus on "tasuta" abi selleks et lause lõpus summa sisse kasseerida. Lause algus on tasuta :P
mh 17. juuni 2018 14:17
Jah.Tasuta õigusabi on täiesti saadaval.
15. juuni 2018 09:55
Tuletōrjujatele pole kunagi palju makstud ja miks peaks palju maksma, tōōd ikkagi harva.
taat 15. juuni 2018 10:55
lisaks löiguvad ja korjavad laipu autodest kokku,toovad kasse puuotsast alla
selliseid komme kirjutavad 15. juuni 2018 11:29
need "loftimaaklerid" - a miks tuletõrje epab selliseid põlenguid võtma prioriteedina?
Vabalt võiks tuletõrjes mehed niisuguste, rikkurite vara põlengute puhul teha suitsud rahulikult lõpuni ja lõpetada kohvi, siis riidesse ja pikkamööda autodesse. Las p6leb - makse ju ei maksa, et tuletõrjujad palku saaks.
15. juuni 2018 11:55
Mina oma asutusse ei vōttagi sellist meest tōōle, kes suitsetab ja kohvi joob
15. juuni 2018 12:18
Ega nad ei salgagi, et loputavad niisama tukke, tulest päästmas käiakse ainult linnades.
@ 11.55 16. juuni 2018 08:25
Ma ei lähekski sellise juurde tööle, kelle grammatika olematu ." Ei võttagi "?!
ära soni 15. juuni 2018 10:05
Klassivahe on igal pool maailmas, on vaesete ja rikaste rajoonid, poed, üritused jne
soni ise 15. juuni 2018 10:19
Allapoole vaesuspiiri elavaid inimesi on küll vähem EU-s.
ju 15. juuni 2018 18:50
sa pole eriti mujal siis käinud. Vähemalt lahtiste silmadega mitte.
Ruudi 15. juuni 2018 08:25
Nädal tagasi kirjutas üks hollandlane Eest kohta umbes nii: Selliste luksusautodega ei sõida noored ringi üheski heaoluriigis ja nii vaesed ja viletsad ei ole vanurid üheski teises Euroopa riigis.
Keegi ei kujuta seda ette, et 300 - 400 eurot pensioni võimaldavad ära elada.
Miili 15. juuni 2018 09:17
Ükski töövõimetuspensionär ei saa 300- 400, vaid palju vähem, vaadake näiteks aga Otapää valla toetusi ja äraleamist; näiteks sotsiaalranspordi km 40 senti!
rahvapension 15. juuni 2018 09:45
on kõigest 180 eurot. Rahvapensioni saavad näiteks lapsevanemad, kes on eluaeg kodus hooldanud oma raske v sügava puudega last ja pole seetõttu saanud tööl käia. Paraku ei saa nad pensionieas ka pensioni, sest omalapse hooldamine pole töö.
15. juuni 2018 09:58
Oma lapse hooldamine on tōō, ainult seda oli vaja ametlikult vormistada. Kui suu lasps on puudega ja ka kuskil tema puuet registreerit
ud ei ole, ei saagi keegi midagi maksta.
hooldamine 15. juuni 2018 10:07
on küll töö ja juba mitu aastat
möhh 15. juuni 2018 10:17
E-riigis aetakse asju ainult elektrooniliselt. Kas sellistel vanainimestel on mingit vöimalust asju ajada (buss ei käi ja kui käib siis pole raha et sellega söita kuskilt kolkast pealinna)
rahva esindaja 15. juuni 2018 12:32
saage aru, täna on riigil raske ja valitsus teeb kõik temast oleneva, et rahvapension vähemalt 200 euroni tõsta.
aga 17. juuni 2018 14:58
Kui inimene on käinud tööl ja tal on vähemalt 15 aastat tööstaaži, siis ta saab vanaduspensionit. Rahvapensionit saavad need, kes pole tööl käinud - koduperenaised, talupidajad, kes pole sotsmaksu maksnud, jne., või siis mingil muul põhjusel pole töötanud.
15. juuni 2018 10:06
Käisin just Tallinnas (kord aastas juhtub) ja märkasin just sama
järeldusi tee ise 15. juuni 2018 10:08
Noored ju on vanurite lapsed või lapselapsed.
Maali 15. juuni 2018 11:59
300 - 400 € on kõrge pension. Nii palju ei saa 75% pensionäridest. Keskmine pension on isegi 400 €/kuus, kuid tuleb arvestada, et ca` 100 000 pensionäri saavad soodus, eri, personaaal, puna, riigikogu, europarlamendi jne. pensione, mis on ausast vanaduspensionist kordades (ka kümneid kordi) suurem.
Naine metsast 15. juuni 2018 12:45
400 euri pensionit ei ole raske saada. Ema mul 90, kahe lapse ema, tööle läks 20 aastaselt ja töötas 55. eluaastani. Hiljem, EV ajal kutsuti valvuriks 1990-1997, sealt tuli tööaastaid lisaks. Praegu on ema pension 470.- Need väikse pensioni saajad on (vist ) ümbrikupalga saajad.
Mina soodustingimustel pensionär, lesk, neli last s.1955 saan pensionit 400.- Olen töötanud pigem madalapalgalistel töökohtadel.
Aga 400 euroga lesk on väga raske olla. Sellepärast tuleb veel tööl käia niikaua kui jumal tervist annab.
Pensionäride elust 15. juuni 2018 14:04
Saksa pensionar joob õlut ja läheb sõpradega malet mängima.
Soome pensionar joob viina ja läheb sõpradega kaarte mängima.
Eesti pensionär joob südametilku ja läheb tööle.
to: 14:04 16. juuni 2018 17:37
Kusagilt kuu pealt oled või?
Kas sa ei tea, et Soomes pole kindel pensionimäär?
On palju neid, kes rahavapensioni saavad + garantiipension - kõige enam siis viimasega kokku 730€ - selle on ette näinud seadus, et võimaldada pensionäril ÄRA ELADA.
Soome pensionäril on väga vähe soodustusi Eesti pensionäriga võrredes. Rongipiet tuleb meelde (vr.fi) rohkem midagi Mõnikord ka mingis juuksurisalongis pakkumised.
Terviseteenuste ja ravi maksab samamoodi oma rahakotist kinni.
kuidas ei kujuta 15. juuni 2018 12:30
tänane valitsus eesotsas Keskerakonnaga kujutab ju. Ka president leiab , et kõik on OK.
Küll on valus! 15. juuni 2018 07:57
Aga, mida sa, eestlane, ise selleks teinud oled, et elujärg paraneks? Ühe suure lihakombinaadi kohta tuli 24 streikijat. Tulemas on suurim keskkonna rikkumine Emajõe äärde. Kas arvate, et käputäiest inimestest jätkub? Kuni rahvas üksteisele "ära paneb" ja ühiselt mõelda ei oska, jääbki nii. Igal pool on vaeseid ja rikkaid. Mujal aga võideldakse jõulisemalt ja tulemuslikumalt. Õpi eestlane!
meie edu on peatumatu 15. juuni 2018 08:06
ühe uue miljonäri juurdesündi iseloomustab tuhande eestlase vaesumine.
setu 15. juuni 2018 07:55
Kui tahame muutusi, siis on vaja selles riigis kardinaalselt muuta süsteemi. Selleks on vaja töötaval rahval oma isiklikku parteid. Muidu muutub jutt halinaks ja ei midagi muud....
uskumatu alplus 15. juuni 2018 08:08
Töötava rahva partei on juba ammu loodud. Selleks on Keskerakond eesotsas Ratase, Simpsoni ja Repsiga. Koondugem üha tihedamalt nende ümber ja nad on võitmatud.
15. juuni 2018 09:18
Kahjuks jah, miks küll vanajumal saseb sellistel aferistidel võimul olla, oleks neil siis mõistustki...
15. juuni 2018 09:30
Liberaalid töötava rahva eest? Nii rumal on vist ka valus olla.
to uskumatu.. 15. juuni 2018 09:46
noviimati oli kesk töötava rahva partei savisaare ajal.
ja 15. juuni 2018 12:18
need,kes saavad partei etteotsa,lähevad rikkakaks ja unustavad need vaesed ära.
parem 15. juuni 2018 18:54
on see, et nad tegelikult ei ole kunagi vaeste peale mõelnudki. Kõik, kes seal eesotsas on mõtlevad ainult oma sissetuleku peale. Nagu meie kõik muidaks.
Lugu elust eneset... 15. juuni 2018 07:53
...mu hea tuttav nuias perearstilt 3-4 aastat saatekirja neuroloogile, perekas aga soigus kogu see aeg, et jäta suitsetamine maha, saavad käed korda? Kui patsient lõpuks löögile pääses, oli haigus nii kaugele arenenud, et kahtlane on ka opijärgne taastumine. Käed ei tee vahet, kas siid või villane või plekk....Teise käe pidid sügisel ettevõtma, aga mida teeb inimene käteta ja kes ülldse vastutab selle eest, et inimesel lasti ärasandistuda??? Nii on lood meil!
Aga 15. juuni 2018 09:18
Mul ka lugu elust enesest. Soomest. Inimene käis nädal aega ägeda pimesoolepôletikuga arstide vahet aga diagnoosi pani Eestist läinud arst. Teine vanem mees ootas pitsunud songaga liggi 6 tundi kiirabi, valu oli väjakannatamatu. Elama jäi! Meil oleksid sellised lood ammu ôhtulehe esikaanel.
Vähem virinat!
Ega 15. juuni 2018 12:19
Sellelehe kaanele pole ju väikses riigis teab kui raske sattuda, Soome ikka suurem. Internetiruum saab vist otsa, kui hakkaksin kirjeldama eesti tervishoiusüsteemi erinevaid jubedusi. Hiljuti rullus lahti kolm erinevat lugu samal ajal erinevates Eestimaa paikades. Viriseda ( iga kriitika ka virin pole, või on?) jaksab ka ainult siis, kui ellu jääd. Paljud ei jää. Isegi kuue tunni ootamise võimalust ei anta Tallinna EMO - s sulle, kui raha pole. Sel juhul polnud Eesti kindlustust aga noor inimene ei saanud liikuda, nii paistes olid jalad. Saadetigi minema. Kõnge.Kas pole alandav, et 5 eurot peab kiirabis maksma ka Eestis kindlustatud inimene? Lisaks kõik visiiditasud. Jah, ka korduvalt sama asja eest ikka kasseeritakse ja väga ebaloogiliselt. Perearsti ennast näeb juba aastaid küll tänaval juhuslikult aga mitte kabinetis. Kolmas juhtum lõppes nii, et operatsioon möödus edukalt ja hommikuks oli ikka inimene surnud. Ma ei ela Soomes aga ka mitte Eestis. Sellel maal, kus elan, pole minult sentigi kasseeritud ei perearsti, eriarsti, operatsiooni, uuringute ( ei tea paljude) kiirabi jne. eest. Rohud niikuinii odavamad. Mainin seda, kuna "kirjade" järgi see riik on eestlaste arust ikka alaarenenud võrreldes Eestiga. Ei hakka õli tulle lisama, lihtsalt tahaks , et ka ametnikud ja ka meditsiinitöötajad Eestis leiaksid üles endas inimese ja kasutaksid seda privileegi.
mul 15. juuni 2018 18:58
pimesoolega sama lugu. Lõuna paiku ägeda valuga sisse. Kella kaheksa paiku õhtul hakkasin uurima, et mille taga asi seisab. Öeldi: meil on kaamera palatis, näeme et te ei oiga ja ei karju, teil ju ei ole midagi viga. Op tehti lõpuks kell 2 öösel, siis kui juba päris kuri olin ja arst pärast ütles, näed õigel ajal ikka jõudsime, äärepealt oleks pimesool lõhkenud. Jäin ka ellu.
e.k 15. juuni 2018 09:35
Just nimelt nuias, nii on ka meie perearstiga, kes isegi nuiates ei anna saatekirja 42 aastasele naisele, kelle verenäitajas on raud numbriga 2, mis on alla isegi lubatud madalamast numbrist, söö aga rauatablette, juba aastaid, aga näitajad ei tõuse, aga miks, seda aga arst ei hakkagi uurima, ega saada ka targemate juurde. See on hoolimatus ja ahnus, ei taheta sentigi panustada patsiendi heaoluks ja raviks.
taat 15. juuni 2018 11:00
pöhjuseks on dividendid,patsiente vaadates ei näe nad inimest vaid rahasummat mis väheneb
15. juuni 2018 12:23
Mulle tehti selgeks, et rauapuuduse põhjust ei uuritagi, liiga kulukas.
küsimus 17. juuni 2018 15:05
Milleks sellisel puhul saatekiri? On olemas ravimid, mis tõstavad rauanäitu veres. Kas saatekirjaga pool aastat eriarstile ootamist oleks parem? Niikuinii kirjutaks eriarst sellesama rohu välja. Alles siis on vaja saatekirja, kui peale ravi ei ole olukord muutunud. Sel juhul on vaja juba tõsisemaid uuringid, et välja selgitada põhjus. Seda aga perearst teha ei saa.
pole nõus 17. juuni 2018 15:07
Jama. Mul on olnud rauapuudus. Seda saab uurida kõige tavalisema vereanalüüsiga perearsti juures. Või siis tasulises laboris lasta teha põhjalik vereuuring, miks raud ei omastu.Samuti täiesti soodne uuring, kui tõesti perearst seda ei tee.
Rait 16. juuni 2018 07:01
Soome äi 16. juuni 2018 17:51
Aastal 2000 ei saanud reisil tulles sadamast koju - mees käis vastas. Valud rinnaku taga ja äärati mingid südameravimid.
Kolm aastat, kui valud ikka kõvemaks läksid, hiljem EESTI arst Soomes laskis teha uuringu ja selgus, et helikobakterist need valud.
Paar aastat hiljem südameop.
Siis veel paari aasta pärast valud kõhupiirkonnas, sõitis valvearstile, kes retsepti kirjutas ("te veel jõuate - kohe apteek läheb kinni"), siis läks õhtusöögilauas näost valgeks ja kattus külma higiga, sõit valvehaiglasse, kus tegeldi mingi jotaga, ootas paar tundi ja sapipõis tegigi paugu.

Ei no muidugi 15. juuni 2018 07:30
Ja Kersti Kaljulaid aga ütleb: Eestil pole enne kunagi nii hästi läinud. Nagu Ansip kunagi kilkas, Eesti viie rikkaima riigi sekka, mis on aga siiani vaeseim ja kõige tagumises reas. Meditsiini süsteem on mäda aga miks rahvas vaene on? Sest riigi saksad tahavad mäekõrgust rahahunnikut ja ainult ise elada, las orjad maksavad ainult makse.
15. juuni 2018 08:15
Kaljulaid muidugi pole enne nii hästi elanud, kui praegu presidendina. Siiski tahaksin teada, mis saab nendest haigetest, kel niigi pisukesi pensione veelgi kärbitakse? Kus leiti ikka augulappimisvahendid. Kogu see poliitikute rämps tuleks ammu trellide taha saata, aga eestlane ei taha ju streikida!
15. juuni 2018 09:38
Streigil on ainult siis mõte, kui kõik streigivad, passiivne üldstreik oleks restardi alustamiseks hädavajalik. Asi seegi, et maksud Lätti lähevad, ka see on ilmselge kodanikuallumatuse ilming ühiskonnas. Mis iganes jama juhtub, lihtsalt enamus ei liiguta enam ja kõik.
Väga haiged ei tohiks omale kätte külge panna! 15. juuni 2018 11:38
Peaks mõtlema, et kui riik ei hooli siis ei hooli ise riigist. Kasvõi ritsiini saab ise teha nagu eile saksamaal olnud lugu - seda kuidagi rikkuritele näiteks joogisisse või toidule hulka, ikka leiab vahendeid teostamsieks ja kui ikka omal on teada, et surmahaigus ja kaua jäänud ei ole siis ju vahet pole, viimane lõpp oled siis kas eurovanglas üksikkambris, nagu 3 tärni hotellis või siis võtad enne vahistamist ise ka korraliku koguse sisse, et minek oleks kiire. Neid võimalusi eluajal taha keeranuid kaasa endaga viia on mitmeid, lihtsalt rumal on endale kätte külge panna kui ise oled elanud ausalt ja seepärast kannatanud. Aus töö ja inimlik suhtumine peab olema ausees, mitte krahmamine ja teistelt võtmine. Sesmõttes peab asju vaatama. Ma ei kõhkleks ka hetke kui oleks raske tervisehäda ja ma suudaks toimetada, näiteks kui lähen mingi pisiasjaga arstile ja selgub, et on suur asi mida enam ravida ei saa, aega kaotamata tegutseks.
Pole ASI 15. juuni 2018 13:47
Meil ei juleta SUITSIIDIABI riikidega ühineda, sest kardetakse ,et valimistel ei võida ja isiklik vastutus -jälle see POLE MEIE ASI,POLE MINU ASI,roni pärast mööda seina, sond kõris- surila teenib!
to / 17. juuni 2018 15:08
Kust sa võtad, et pensioneid kärpida kavatsetakse`?
Andrus 15. juuni 2018 07:29
Teeme suure kummarduse reformierakonna poole. Nemad viisid eesti rahva vaesuse sohu ja sellel erakonnal ei tohiks enam kunagi olla ainsamatki kohta riigikogus. Heameelega peaks ka kohut ansipi ja teiste juht-reformarite üle.
Keegi 15. juuni 2018 07:41
ei pea nende üle kohut, lähevad Euro parlamenti veelgi suurema palga otsa ja karistamatuse tunne kasvatab aina ülbust juurde.
Joonas 15. juuni 2018 08:11
Keskerakond on aga reformierakonnast sootuks teisel arvamisel ja loodab tuleval kevadel koos reformierakonnaga võitmatu liidu moodustada , et ikka sama, sissetallatud rada, mõõda edasi liikuda.
ripuvad 15. juuni 2018 18:52
küll nad ripuvad. viie rikkama seas
aga 15. juuni 2018 07:16
suremisele aitab kaasa suuresti meie haige meditsiinisüsteem. ja sinna ei ole midagi teha. sest seda ei taheta muuta. minu meelest on mingi vaikiv kokkulepe, et kui inimene on pensioni ikka jõudnud, siis hakkavad arstid vaikselt märku andma, et noh teie eas, vaadake oma vanust ka, keegi meist pole igavene, no te olete ju isegi kaua elanud jne. mingi vaikne töötlemine käib, e sa ennast süüdi tunneks, et elada julged. lõpuks hakkadki mõtlema, et äkki tõesti, minu eas, vaatan sünniaastat, ma polegi igavene, olengi kaua elanud, lõpuks nüüd veel tahan riigilt pensi ka saada. imelik. peaks vist testamendi peale mõtlema...
igati nõus, 15. juuni 2018 08:11
ja imestatakse miks noored mujale lähevad.
15. juuni 2018 08:22
surnud pensionäri ülalpidamiskulu on palju väiksem. jah ma tean et ma olen mõnikord väga küüniline :P
nii on 15. juuni 2018 10:29
suur läbikukkumine on see meie perearstisüsteem
15. juuni 2018 07:12
ah mis siin ikka vinguda
kui putin vastas 4 tundi oma kaasmaalaste küsimustele, seal kurtsid venelased ka oma kurba viletsat elu,putin pani mured kirja ja mõne päevaga olid need lahendatud,aga kellele meil kurta oma muredest on,meie naispresidendile või??no meie omal pole üldse eesti riigis võimu,milleks meile presidenti?? piisab peaministrist ka
Huviline 15. juuni 2018 07:20
kas lahendas kõikide mured nelja tunniga ära?
EKRE toetaja 15. juuni 2018 07:30
Tegelikult sai isegi kolmega hakkama
kõva kutt 15. juuni 2018 19:02
10 muret lahendas nelja tunniga ja 1000 muret jäi lahendamata, aga sellest keegi ei räägi.
to:/ 15. juuni 2018 07:31
Oledki nii naiivne inimene vôi mängid lihtsameelset? Kui see elu Venemaal nii hea on, miks siis väljaränne sealt nii tohtu on. Ja ikka Euroopasse vôi vihatud USA-sse. Idapoole ei liigu nagu eriti keegi. Huvitav, miks?
mõtlik 15. juuni 2018 08:16
aga naljakal kombel on venelaste iive positiivne ja rahva arv kasvab ?
1987 aastal sündis Eestis 25000 last aastas ,ehk tead kui palju sündis 2017 aastal?
no 15. juuni 2018 08:27
Ida poole on nüüd hakanud ameeriklased liikuma ja ka kodakonsuse saanud. Mis väljarändesse puutub, siis enamus on need vargad, endised võimust ilmajäänud ja vargad. Hiljuti tahtis ka üka ametnit lennukiga minema lennata aga saadi kätte ja läheb kohtu alla.
oled sina ikka ka 15. juuni 2018 08:13
Kurda oma hädadest peaminister Ratasele, tema lahendab kõik rahva mured, sest just tema hoolib.
15. juuni 2018 08:19
Hea, et ütlesid, ma ei teadnudki.:)
vähem 15. juuni 2018 19:03
aga sellist elu 15. juuni 2018 07:05
poliitikud ju tahtsidki, seda on ka president ise kinnitanud.
juss 15. juuni 2018 07:00
et rikkaks saada,peab oskama nähtamatult varastama,ega tööga rikkaks saa,kuid on ka neid,kes ausat omale rikkuse välja teenivad
näete,isegi savisaarest ei saadud jagu,nüüd saab raha ka veel,kel on raha,see saab juurde
vana ja tark 15. juuni 2018 06:47
Oeh, kuidas inimesed kull motlevad, uskumatu...rikkad ja vaesed, ikka see vastuolu+see dilemma on ja jaab, nii kaua, kui kestab maailm,aga miks see Eestis nii tigedaks teeb, et rikkad elavad paremini...Selleks, et rikkaks saada, peab ikka midagi vaga teistmoodi tegema,kui see kes vaene..ja mis see on+ peab teistest targem olema ,esiteks, teiseks ka riskima rohkem ja ka nahhaalsem...kui neid omadusi ei ole, siis jaab ule osta lotopileteid ja loota kellelegi...kui seda persooni ka ei usu,siis olla vait ja leppida enda valikuga...sest 80% on elu enda teha, ka tervis soltub motlemisest ja eluviisidest...
Priit 15. juuni 2018 07:20
Kuule vana, tule maa peale.
No 15. juuni 2018 07:36
Oled tôesti vana ja tark. Vaatasin just YLE pealt väga asjalikku dokumentaalfilmi samal teemal. Geenide môju on tôesti umbes 25%. Ja anti kolm kuldset soovitust: sööge môôdukalt ja valdavalt taimetoitu, liikuge regulaarselt ja püüdke vältida stressi. See viimane on kôige raskem. Aga kehakaal sôltub küll otseselt tarbitud toidu kogusest ja kôndimine on isegi selle valitsuse ajal tasuta.
Ega 15. juuni 2018 09:05
liha jaoks tõesti eriti raha üle ei jää vaesel inimesel.
kartul-porgand-kaalikas-kapsas ja ongi taimne toit.
Peale jahukaste, kah valdavalt taimne või täitsa taimne juhul kui piimatilka sisse ei lisa.
Makaronid on kah täiesti taimne.
Mis kasu on kõndimisest kui sa toiduga piisavalt vitamiine ja mineraale ei saa? Tänapäeval ei saa juurikatest ka korralikult mineraale sest kõik kasvatatakse keemia peal, mineraalidevaeses mullas. Aga raha ei ole et purgist juurde võtta.
to Ega 15. juuni 2018 09:16
Jama jutt! Esimese Eesti Rein Kilk vastas suurepäraselt küsimusele, et mida tähendab tunne, et saad endale kôike lubada. Ta ütles, et tema eas peale taimetoidu suur midagi tarbida pole vôimalik. Kaal ei luba. Aga Teisel Eestil lubab. Nähtud küll ja veel.
mina 15. juuni 2018 19:06
ei saa aru miks seal tõotatud maal Soomes siis nii otsata palju pakse inimesi on. Stressi ei ole, palgad on head, seega toituda saab tervislikult, aga ... ?
vana ja tark ei olegi nii tark , kui ise arvab 16. juuni 2018 19:34
Ei pea targem olema. Häbematum ja õiges parteis peab olema. Asi ei ole ju selles, et ühtedel on rohkem, Asi on selles, et sellelt niigi vaeselt tahetakse pükse ka jalast võtta. Kuigi raha poolest vaene ja aja poolest rikas saaks rikka ka kiirelt maa peale tagasi tuua. Siis tuleks ehk see ka meelde, mis reha on .
Riigikogus polegi ustavat 15. juuni 2018 06:29
erakonda,ainult ehk EKRE. KESK JA REFID JA SOTSID JNE. on keeranud tavainimese elu nii halvaks kui vähei võimalik.

irw 15. juuni 2018 06:23
Järjekordne tõestus, et tervist saab vaid raha eest! See on sellistele mulksujatele kes kogu aeg targutavad kuidas raha pole tähtist, kuidas raha eest tervist (õnne ja kõike muud) ei saa kuidas tervis on tähtsam jne.
Tegelikult 15. juuni 2018 05:38
On kõiges süüdi inimesed, sest nemad teevad seadusi, mitte abstraktne riik jne. Kõik algab ikka meist endist. Kas konkreetne ettevõtja X maksab oma töötajatele korralikult palka, kas raisatakse raha mõttetustele... Need kes sigadusi teevad on ikka konkreetsed inimesed ja me kõik peame peeglisse vaatama!
15. juuni 2018 05:12
jah nii ta tõesti on
stalin küüditas rikkaid,nüüd eesti riik,hakkab küüditama vaeseid,rikkad elavad,tunnevad elust röömu
vaesel pole siin riigis enam midagi teha kui surma oodata
Ärge jooge süütevett kamraadid! 15. juuni 2018 04:48
Korralik samakas või siis ukraina odekas on head, aga süütevesi võib maksa tuksi keerata, siis surm kah kohe jaol.
64 a Matile 15. juuni 2018 04:15
Ära irvita surma üle. Surm võib tulla ka minuti pärast ja samas kinkida sulle veel mitu aastat. Aga ära irvita! Teed praegu midagi väga valesti. Katsu endas selgusele jõuda. Loe, kasvõi joo aga saa sellisest ülbusest üle. Maksab muidu kohutavalt kätte!
xxx 15. juuni 2018 01:42
Kõige vastuolulisem aspekt meie vaesuse juures on see et euroopas käib massiline rahatrükk ja kõik valitsused võtavad laenu nii et vähe pole Meie oma raha riigi arenguks juurde ei laena ja laseb rahval vireleda.Kelle sellest muidugi kõrini saab lasevad siit jalga ülejäänud kannatavad , nälgivad ja orjavad sandikopikate eest sest riik ei ole võimeline normaalset palgataset kehtestama. Toit on juba soomes odavam kui eestis ja see on juba absurd kui närust elu me tegelikult eestis elame ja seepärast ka enneaegselt sureme.
Nii ongi 15. juuni 2018 01:26
Terve ja rikas toitub tervislikult ja ei tarbi alkoholi.Loll ja vaene sööb saia ja joob viina peale.
pole ka just vaene 15. juuni 2018 03:02
Ma joon praegu hoopis õlut ja söön hetkel suitsukala peale
oled 15. juuni 2018 06:27
liblikapüüdja 15. juuni 2018 11:07
Imelik, mina olen ka rikaste hulgas kohanud isendeid, kes tarbivad alkoholi ja toitavad ebatervislikult, vahe on ainult hinnas (kognac vs laua viin)
Killa 15. juuni 2018 00:54
Kuid meedia vahendusel on näha, kuidas rahvas pidutseb ja on heal järjel. Kutsutakse külla rahvast üle maailma, et rikkust nendega jagada. Miks räägitakse vaesusest? Ei usu, jälle mingi vassimine, et rahvas vaene. Aga ei ole ju!
Ikka Killa 15. juuni 2018 12:03
Miks miinused? Tekst oli sarkasm!

kahju 15. juuni 2018 00:51
mul pole raha ,et artiklit lugeda võtan leivakoored laua alt s.t. loen kommentaare
kuidas siis raha ei ole 15. juuni 2018 03:05
President ju ütles oma kõnes, et oleme 25 aastaga üles ehitanud unelmate Eesti. Sa vist elad Šveitsis või Norras või Jaapanis, et kuupalga eest ei saa ümberlõigatud leheomanikele veidi maksta.
no 15. juuni 2018 08:37
Jaapanis on parim elu. Inimesed viiskad ja näiteks hambaarst plommib , valgendab hamba 19.- euro eest.
meie sellisele liimile ei lähe 15. juuni 2018 12:24
teenus peab olema kallis , siis on kvaliteet tagatud.
15. juuni 2018 12:32
Eile käisin hambaarsti juues, väidetava allahindlusega väike plomm 40 eurot.
tühja 15. juuni 2018 19:09
sa nii vaene oled. Vähemalt arvuti onolemas, et komme kirjutada.
Tom 15. juuni 2018 00:09
Aga kes Teile ütles,et eestis peavad kõik inimesed inimväärseks elama?
15. juuni 2018 12:34
Inimväärset elu ei olegi Eestis ette nähtud, sotsiaalharta vastav peatükk jäeti ratifitseeriata.
Suva 15. juuni 2018 00:03
Ei ole probleem.Kuniks valitsus,seniks riik.
osariik ehk ikka 15. juuni 2018 03:05
ja määratud marionett-buratino
KP 14. juuni 2018 23:56
Euroopa töötu elab paremini kui eesti tööline ja elab kaua .Kuna tööl vaja käija pole siis pole ka stressi sest riik hoolitseb abirahaga nii et nälga ei pea nägema .Eestis aga oledki stessis esiteks tapab töö ja siis veel krooniline rahapuudus ning paljud tööinmesed ei näe isegi pensionipõlve sest ennem surevad maha .See on juba riigi süü kes oma inimesed on laokile jätnud võrreldes teiste arenenud riikidega. Ja ärge tulge siia jahuma vaesusest sest raha on eestis küll aga seda ei osata kahjuks rahva hüvanguks kasutada.
looda 15. juuni 2018 00:22
keskerakonna peale. Seal hoolitakse ka sinust !
15. juuni 2018 01:02
Keskerakond hoolimise tõttu on ta truud jüngrid hakanud mustalt tööle.
To KP 15. juuni 2018 06:12
Mida sa urised , sooja Kreeka rahvast tuleb toetada , ei saa nii et küüned ainult enda poole. Ja näe , jälle saime ühe lisakoha ametnikule Brüsselisse. . Se mõni varem ärasurnud vaene on selle kõrval köömes.
Tallinna Sadama aktsiad müüdud 15. juuni 2018 08:05
Esimese börsipäeva lõpuks oli sadama aktsia hind kerkinud 13,4 protsenti.
Kuni 3000 aktsiat märkinud võisid olla rahul, sest said enam-vähem soovitu.
Väga rahul olid aga need , kes asja jagavad: SEB Rootsi kliendid müüsid massiliselt Tallinna Sadama aktsiaid.
See ei sega aga Ratast rõõmust hõiskamast, sest riigikassasse tiksus raha juurde.
uudis puudub 14. juuni 2018 23:44
see pole mingi Eesti eripära,igal pool maailmas on paremal järjel olevad inimesed motiveeritumad enda eest hoolitsema ja pikema elueaga.kuni selleni välja,et igasugu alzheimerid ja dementsused ohustavad rohkem vähemharituid.
võrdsust ei ole olemas.kuskil.milleski.
nii et täiesti mõttetu on selle(ebavõrdsuse) üle ohkida ja antud juhul kogu ühiskonda vaesemate nigelamas elukvaliteedis süüdistada.
Mart 14. juuni 2018 23:52
Lõpuks ometi üks mõistlik kommentaar.
jätkake demogoogiaga 15. juuni 2018 00:15
Oluline erinevus on, et normaalsetes riikides saavad ka lihtsa töö tegijad inimväärset palka, meil aga lausa riiklikul tasemel seotakse palk haridusega ka valdkondades kus haridus ei muuda töö kvaliteeti. Tegelikult on põhjus ringluses oleva raha vähesus ja madalad palgad annavad võimaluse maksta osadele ülemäära, eesti demokraatia, soomes ju sellist erinevust pole.
To 00:15 15. juuni 2018 02:46
Sa võrdled ühte head asja teisest riigist teise riigiga. Jah, lihtsama töö tegijad võivad rohkem palka saada, aga kas sa oled süvenenud ka sellesse mis nendel seal nende arust valesti on? Ameerikas saadakse ka head palka, see-eest on tavalised ülikoolid ja kolledžid tasulised ja inimesed maksavad pensionini välja seda võlga. Igal pool on midagi, mille üle nuriseda. Ei saa igast riigist need head asjad esile tuua ja öelda, et miks meil nii pole.
vaata 15. juuni 2018 19:21
kui eestlane läheb Soome,. siis on tal sügavalt savi, mis seal riigis toimub. Peaasi, et talle makstakse. Kelle või mille arvelt see raha tuleb, sissesõitnud tööjõudu ei huvita. Meil tahab Mailis põhikooli lõpueksamid ära kaotada. Ok, hea mõte, aga Soomes ei saa praegu noored enam gümnaasiumisse, kui põhikooli keskmine hinne on alla 9,3?..Milline stress nüüd lastele tekib? Pole kooli ajal viitsinud eriti pingutada, aga vähemalt lõpueksameid tehes saab oma hinnet parandada, Soomes lähed lopsti kusagile ametikooli ja jutul lõpp. Vbl jah peakski juba 15 aastasena teadma, mida sa teed ja tahad, aga vbl võiks see aeg veidi kaugemale nihkuda. Seega karjuge edasi kõik kooris, et kaotame eksamid ja siis hakkame kooris karjuma, et haridus on ainult eliidi jaoks, sest haridust väärtustavad vanemad viitsivad oma võsukesi sundida ja nende keskmised hinded on paremad.
aga siis pole ju muud 15. juuni 2018 00:23
kui olla uhke ja kiita sinutaolisi ja valitsust.
14. juuni 2018 23:24
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
kuhu siis 14. juuni 2018 23:29
on meile see reservaat määratud ?
??? 14. juuni 2018 23:37
Et kuhu? ilmselt Sahaarasse, et see kant päris inimtühjaks ei jääks. Kui kõik sealsed nomaadid siia kolivad.
sääl 15. juuni 2018 19:21
on tsetse kärbes. Põle ei inimesi ega loomi. selge surm.
olgem mureta 14. juuni 2018 23:18
meid aitab muutuv keskerakond. Selles võid kindel olla.Vali keskerakond ja elu edeneb, maksud tõusevad ja rikkad rikastuvad.
endast kirjutad setsimees 14. juuni 2018 23:36
juba ammu olen mina ka tahtnud ennast upitada, kuid mõistus ja keha ei tule järgi
oled vanamoeline 14. juuni 2018 23:49
Härra, ikka härra !
Eino Taruk 14. juuni 2018 23:09
"Aitäh" meditsiinisüsteemile...kõigepealt. Rikkur maksab ennast järjekorrast mööda.
Eino Taruk 14. juuni 2018 23:10
Ja ravikindlustamatu sureb lihtsalt abita maha, riirig Põhiseaduse rikkumise järjekordse ohvrina.
Nii on! 14. juuni 2018 23:25
Maksab enda eest ja tema maksudest saab lisaks kari narkareid ja parme kah arstiabi!
Tõeleid 14. juuni 2018 23:47
Rahas peitub tõde ja tõde sünnitab armastuse.
Raha ongi õnne ja armastuse alustala. Kui raha lahkub elamisest tasahilju oma järel ust sulgedes , siis armastus hüppab juba neljanda korruse aknast koos raamidega alla.
/ 15. juuni 2018 00:25
Kui raha lahkub suhtest, siis tekib kohe olukord, kus iseloomud ei klapi.
to / 15. juuni 2018 18:06
Minu abikaasa (mees) pole tööl käinud 4 aastat ning selle aja jooksul on panustanud pere eelarvesse 0 eurot. Lisaks oli tal kaks aastat tagasi suurepärane äriplaan (suurepärane kahjuks ainult tema peas), mille tarbeks pidin andma 5000 eurot arvele kogunenud raha ning 10 000 pangast laenu võtma. Seda laenu plekin siiamaani. Kuid kuna mehed on ju targemad, siis usaldasin tema äriplaani. Tulemuseks oli see, et 15 000 sai kulutatud ning teenitud 0 eurot.
Ma ei ole teda maha jätnud ning iseloomude mitteklappimise vabandust ka ei kasuta. Kuid isegi sina ütleksid mulle, et ise olen loll, et sellise mehega veel elan. Reaasus on kahjuks see, et meestel puudub igasugune reaalsusetunne ning elust aru saamine. Lollim sugu olete kohe kindlasti.
mõnitamine 15. juuni 2018 03:10
Eesti on AINUKE Euroopa riik, kus pead iga 3 nädala tagant töötuna nägu näitamas käima ja midagi sonima, et haigekassa kindlustatust omada. Seda sõltumata sellest, kas isegi nn Tööbüroosse on millegi eest minna või kas tervis võimaldab.
Tõsi see on! 15. juuni 2018 03:32
Kui meil oleks õige riik, siis paneks see loodripolgu tööle, hädaabitöödele! Kas meil on siis kõik nii korras, et pole vaja koristada kuskil või midagi. Mujal pannakse kõik töötud hädaabitöödele, kui tahavad abiraha ja haigekassat.
Eino Taruk 15. juuni 2018 10:45
Ei ole ainult mõnitamine, vaid labane ja otsene riigipoolne seaduserikkumine!
Eino Taruk 15. juuni 2018 10:45
See, et riik õigustab seaduserikkumist väidetava rahapuudusega pole argument. Hankigu sis raha või muutku seadust elulähedasemaks.
Eino Taruk 15. juuni 2018 10:49
Mujal (mis on suhteline mõiste, sest mõnel pool "Mujal" pole üldse arstiabi, vaid šamaanid või nõiamoorid) saavad ravikindlustamatud tasuta esmatasandi abi. Ja esmatasandi all ei mõtle ma EMO't , vaid õldarsti ülevaatust kaebuse korral,..
Eino Taruk 15. juuni 2018 10:52
Meie riigi sosttsüsteem on modelleeritud sellise "mujal" riigi järgi kus ravikindlustamatu vähihaige saab üksnes EMO'st ajutist valuravi...
ära 15. juuni 2018 19:26
uduta. Soomes käidi ka nägu näitamas. Mäletan, kuidas eesti ingerlased võtsid soome kodakondsuse ja vormistasid end töötuteks. Tegelikult olid Eestis tööl ja seal pidid iga kuu korra käima nägu näitamas. Oi, nad olid tigedad. Praegust olukorda kahjuks ei tea, aga küllap peab nägu käima ikka näitamas. Minu ajal oli veel sihuke kaunis kord, et kui töötukassa sulle soovikohast tööd pakkus, mis sest, et kodust kaugemal ja sa 3 korda seda tööd vastu ei võtnud, sest ei tahtnud pikki vahemaasid sõita, siis võeti sul toetus suuremas osas ära. Vbl ka see kord on praeguseks muutunud.