Eesti uudised

Homöopaatiline vaktsineerimine kütab kirgi: kas loodussõbralik raviviis või mäng eluga?

Liina Hallik , 14. juuni 2018 21:21

105 KOMMENTAARI

m
mnjah/ 15. juuni 2018 11:01
harimatus ruulib! Kuna inimkond ei ole siin maamunal väljasurev liik, siis saab loodus igavlevate ullikestega eksperimenteerida, lastest vaid kahju - nemad ei saa ise otsuseid teha. 19.sajandi keskpaigast pärit luulu, mis kuulub pigem alkeemia valdkonda, elab tänapäeval vägagi priskelt. Vaktsiinide-ravimite vihkajad apelleerivad ravimifirmade suurele käibele, kuid ignoreerivad tõsiasja, et homöopaatiatööstus, millel ei kulu midagi ei teadusuuringutele ega pikaajalisele katseperioodile, kasseerib igal aastal puhaskasumina mitmeid miljardeid dollareid! Samas on teada, et väikelapsi on surnud, kuna emmed kasutasid surmavas koguses belladonnat sisaldanud homöopaatiat laste hammaste tuleku leevendamiseks. On korduvalt korjatud ära suuri partiisid homöopaatilisi nn.ravimeid, sest need on sisaldanud erinevaid antibiootikume, mida seal olema ei pea ning pakendil märgitud ei ole, jms. Kui H2O molekul mäletab mingi lahjendusega mingit teist molekuli, seda aegumata, siis mismoodi on seesama veemolekul unustanud läbi aegade vette pissinud/pissijad, surnud kalad ja kogu muu vee-elustiku aegade algusest tänaseni... Aga - homöopaatiast oluliselt vanem on teadmine, et - harimatu massi manipuleerimine on kõige lihtsam! Ja - miks on siiani James Randi homöopaatia ravitoime teadusliku tõestamise eest pakutud miljon dollarit välja maksmata?
t
to mnjah/ 15. juuni 2018 12:35
soovitan uurida sellist asja nagu vee mälu (water memory)
en.wikipedia.org/wiki/Water_memory
Ja soovitan veidi lugeda ka näiteks Dr. Masaura Emoto uuringuid, kes on vee mälu olemaolu teaduslikult tõestanud
k
Kuri kodanik to to mnjah/ 15. juuni 2018 12:39
Vee mälu? Sel juhul sisaldab vesi ka temas olnud fekaalide, kemikaalide jms mälu. Ja kas Jaapanis voolav vesi oskab jaapani keelt või kui vee ringlus (nii maal kui taevas pilvede näol) vett ühest paigast teise kannab, toob juurde ka teiste keelte mõistmise, ja sel juhul sisaldab näiteks Gangesest läbi käinud vesi (aga vesi läbib oma ringluse jooksul pea kogu maailma) üüratutes kogustes laibapõletamisjääke jne... Rumaluse demonstreerimine võib endale tarkusena tunduda, kuid tegelikult näitate ainult seda, et koolitarkusest pole suurt midagi külge jäänud.
s
15. juuni 2018 12:41
Seda Masaura Emoto poolt haibitav vee mälu on pesuehtne pseudoteadus.
j
15. juuni 2018 12:42
Ja kõik need kolibakterid, mis aeg-ajalt vette satuvad ja .... Mis seal veel kõik veel mälus on?
G
"Kuidas homöopaatilisi “ravimeid” valmistatakse"/ 15. juuni 2018 09:44
Guugeldasin 'homöopaatia ravimid' ja sattusin sellisele huvitavale artiklile:
POSTED ON 10. OKTOOBER 2008 BY MARTIN VÄLLIK
http://skeptik.ee/2008/10/10/kuidas-homoopaatilisi-ravimeid-valmistatakse/
k
Kuri kodanik/ 15. juuni 2018 10:25
M. Vällik väärib oma tänamatult tänuväärse tööga lugupidamist. Tegemist on tõesti hea keskkonnaga, kust terve mõistus tuge leiab. ilma naljata.
t
15. juuni 2018 09:32
Telegram.ee on Teie jaoks tõsiseltvõetav allikas? Sellist naljanumbrit annb otsida.
e
eks need kes/ 15. juuni 2018 09:50
ei viitsi midagi uurid ongi meie tervise hävitamise poolt, kahju.
m
15. juuni 2018 10:26
Mitee et ei viitsi uurida, vaid telegramm.ee ei ole tõsiseltvõetav allikas.
k
15. juuni 2018 09:13
kuna algtekst on liiga pikk, sii spostitan vaid olulisemad kohad.
Ravimiameti vastus Infarix Hexa vaktsiini ohutuse kohta (antud vaktsiinis on 8 erinevat haigustekitajat ning kuna sellega hakati süstima enamust Eesti beebisid, siis on eriti oluline, et ohutusuuringud oleksid korrektsed). Vastuse saamiseks tuli oodata üle kahe kuu ning neile meeldetuletuski saata.
1) Uurimisaluseid uuriti AINULT "kuni 1 kuu pärast viimast vaktsinatsiooni". Seega kõik pikemaaegsed ohud on teadmata ja uurimata. Kui lapsel tekib mingi haigusseisund pärast 1 kuud, siis meil pole aimugi, milliseid haigusi võib 8 patogeeni ühes süstlas vaktsiin tekitada pikemas perspektiivis kui vaid 1 kuu.
("kuni 1 kuu" võib tähendada ka seda, et enamusi uuriti palju vähem aega ning vaid osasid uurimisaluseid uuriti reaalselt 1 kuu.)
2) Uuringutest oli välja jäetud terve hulk gruppe - neid, kes olid haiged, kes tarvitasid mingit ravimit või said mõnd teist vaktsiini, kellel kunagi olnud krambid, kellel mõni krooniline haigus, kellel immuunsüsteemi pärssiv haigus, kel kaasasündinud defekt, kel anamneesis ükskõik milline reaktsioon, mida vaktsiin võiks ägestada jt. Nimekirjas on teisigi ridu kuhu alla saab paigutada põhimõtteliselt kõik, kes natuke haiglased ja kes vaktsiini ehk välja ei kannata. Vaktsiini mõju neile lastele pole uuritud.
3) Infanrix hexa uuringutes manustati kontrollgrupile alati võrdlus-vaktsiine." Teisisõnu - platseebogrupile ei antud toimeta platseebot vaid kõik platseebogrupis osalejad said mõnda teist vaktsiini. Ja mitte, et ainult ühte vaktsiini, vaid suisa 2 ja 4 vaktsiini korraga. Sellise uuringuga pole võimalik ohutuses veenduda, sest uuritava vaktsiini andmeid võrreldakse teiste vaktsiinidega, millel võivad ju ka kõrvalmõjud olla, mitte vaktsineerimata grupiga.
(Kes ei tea, siis on kõikide ravimuuringute teada-tuntud põhimõte see, et anname ühele grupile ravimit ja teisele grupile suhkrutableti või süsti soolveega ning pärast võrdleme tulemusi. Ainult ilma toimeta platseebo kasutamisel saame veenduda uuritava aine ohutuses ning ainult sel juhul saab rääkida korrektsest uuringust)
4) ameti väitel on vastavalt vaktsiinide hindamise kliinilisele juhendile ebaeetiline jätta võrdgrupp vaktsineerimata.
Tegelikult on ebaeetiline igal pool rääkida vaktsiinide ohutusest kui õiged ohutusuuringud on üleüldse tegemata.
Tegelikult on ebaeetiline välistada uuringus terve hulk gruppe ja siis neid pärast vaktsineerida ilma igasuguse eelneva teabeta kuidas vaktsiin võib neile mõjuda..
e
eksole/ 15. juuni 2018 12:38
eelkommentterija kokkuvõtvat kommentaaride teksti oli minul isiklikult mugavam lugeda kui seda pikka pdf faili
t
tõde/ 15. juuni 2018 09:11
Lapse ema tegeleb homöopaatiliste kuulikeste ohtliku mänguga, lisaks esoteerikaga. Mõlemast on siiralt kahju, nii lapsest kui ka makstud elatisest.
u
Uriiniteraapia tapab vähi/ 15. juuni 2018 09:05
Juues puhast kulda saavutatae tervislikkuse täiuslikkuse.
v
vaktsiinist teaduslikult/ 15. juuni 2018 08:52
Papilloomiviiruse (HPV) vaktsiinid on ohutud
esid.ee/cms/tl_files/failid/failid/HPV ohutus 2018.pdf
Vähi ärahoidmine:
– emakakaela-, tupe- ja häbemevähk naistel
– anaalvähk meestel ja naistel
– HPVst tingitud peenisevähk meestel
– HPVst tingitud suuneeluvähk naistel ja meestel
t
to vaktsiinist teaduslikult/ 15. juuni 2018 09:00
HPV ehk inimpapilloomviirus on sugulisel teel leviv haigus, mille tüsistuseks võib olla emakakaelavähk. Antud vaktsiin ei ole selles mõttes "vähivaktsiin". Kuna HPV levitajateks võivad olla ka mehed, sii smiks neid ei vaktsineerita ?? Tegeletakse tagajärje, mitte põhjusega.
t
Ta pole kirjutanudki "vähivaktsiinist"./ 15. juuni 2018 10:04
"Ka poisse vaktsineeritakse maailmas sama vaktsiiniga, kuid loomulikult mitte emakakaelavähi vastu, vaid genitaalkondüloomide [papilloomiviiruse mõjul suguelunditele tekkivate tüügaste toim.] pärast, et neid ei tekiks. Ka poisse ohustavad vähid, mis on seotud HPV-ga"
https://naisteleht.ohtuleht.ee/841792/arst-hpv-vastasest-vaktsiinist-emad-peaksid-lubama-vaktsineeri...
t
to to vaktsiinist teaduslikult/ 17. juuni 2018 07:55
Kõik võivad end vaktsineerida HPV vähki põhjustavate kõrgete riskide viiruste vastu. See on tasuline 125€ ja tundub, et see võib olla probleem. Neid arukaid mehi on palju, kes on end vaktsineerinud ja tublisid emasid, kes on oma pojad vaktsineerinud.
a
Ajakirjandus?/ 15. juuni 2018 08:45
HP-vaktsineerimine on valdkond, mis on Eestis ikkagi suht vähe levinud, ka paljud kes muidu HP kasutavad, ei rakenda homöopaatilist vaktsineerimist. Nüüd on aga ajakirjandus andnud oma panuse teema propageerimiseks.... mõtlete ka või?

m
15. juuni 2018 08:42
Meie uuring ei oma erilisi järelmeid kliinilisele praktikale, kuna leidsime vähe tõendeid ükskõik millise homöopaatilise lähenemise efektiivsuse kohta ükskõik millise kliinilise seisundi suhtes.
(The Lancet, vol 351 Number 9099, 31. jaanuar 1998).
v
15. juuni 2018 08:33
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
h
hehe/ 15. juuni 2018 09:05
päris naljakas :) kui kirjavigu ignoreerida...
e
Enn/ 15. juuni 2018 08:25
Kui see posimine teaduslik oleks, siis õpetaks seda juba ammu ühe õppeainena kõik meditsiiniõppeasutused.
E
Riiklik vaktsineerimiskava/ 15. juuni 2018 08:10
Eestis on riiklikult korraldatud ja rahastatud immuniseerimiskava, mille käigus vaktsineeritakse lapsi 12 nakkushaiguse vastu, lisaks vältimatu abiga seotud vaktsineerimised.
https://tervis.postimees.ee/316382/puust-ja-punaseks-millal-ja-mille-vastu-vaktsineerida
.
'
ü
Ülim Arengutase/ 15. juuni 2018 07:54
Elu tõestab meile igapäevaselt, et teadmised kombinatsioonis pseudoteadmistega levivad hoogsalt.
Egas ilmaasjate pole taas populaarseteks muutunud posijad, imearstid, mitmesugused usundid ja nende seas ka homoöpaatia. Austades inimõigusi pole lollus karistatav, vaid igaühe isiklik vabadus.
h
Homöopaatiline vaktsineerimine - pärast ei teagi, kas tegelikult on vaktsineeriyud või ei ole/ 15. juuni 2018 07:44
"Saan teada, et teetanuse puhul on otstarbekas võtta üks annus. Muude haiguste puhul jälgida last ja vaktsineerida siis, kui tekib vajadus."
Mis jutt see siis on? Saan aru, et soovitatakse vaktsineerida siis, kui on kahtlus, et laps on haigestunud.
Mäletan kooliajast, et mingit vaktsineerimist ei tehtud isegi siis, kui mingi köha-nohu oli, pidid ikka terve olema vaktsiini saades.
Praegu tundub, et vaktsiini peetakse RAVIMIKS!
Teine aspekt veel: kuidas neid turustatakse ja säilitatakse?
Kas haigustekitajatega pudelikesed või mis iganes liiguvad inimeste käes ringi ja visatakse tavalise pügi hulka peale kasutamist?
I
!!!/ 15. juuni 2018 08:13
Idi0tism näib kahjuks nakkav olevat. Praegu leidub ju igasuguseid isehakanud "tõekuulutajaid", neil on võimalus internetis või meedias oma jampslikke teooriaid reklaamide ning alati lidub ka naiivseid jüngreid ning uskujaid.
o
Oo võimas aur!/ 18. juuni 2018 23:00
Vot-vot! Teetanuse vastu suhkru vms. kribulaga vaktsineerida? Tõsiselt? Millal? Kas siis kui juba sümptomid on olemas - see on tase! Esiteks - kes diagnoosib ja kuidas, et tegu on teetanusega? Või tõesti oodatakse ära väga võib-olla ära tuntavad tetaanilised krambid - ootan hirmuga, milline hull seda näiteks oma lapse peal juhtuda laseb, et saak vaid oma terakese-teadust rakendada! Kohutav!
PS! vaktsineerimine on haigusi ennetav tegevus, mitte raviv.
d
Džonn/ 15. juuni 2018 07:27
Lihtsameelsete ja harimatute lollitamine mingi homöopaatilise ravimise, veel enam vaktsineerimise võimalikkusega, on lausa kuritegelik. Ja eriti laste tervisega riskimine.
n
Nad on ilmselt targemad, minusugune rumal inimene ei saa sellest aru:/ 15. juuni 2018 08:20
Homoöpaat saab inimese elukvaliteeti parandada teradega, mis ei sisalda algainet ennast vaid ainult selle energeetilist jälge.
!
l
Loodusravi/ 15. juuni 2018 06:48
Ma hõõrusin peenidst kärnkonna õliga, ei ole siia maani suguhaigust saanud, lähen proovin mõnda marfat. näis kas siis kah ei nakka, siis hakkan ravitsejaks ise kah

v
Vazzism/ 15. juuni 2018 02:48
Kui palju õl omale t rolle palgata jaksab?
v
Vaktsineerima peab/ 15. juuni 2018 06:07
Vene aeg tehti vaktsiine kõigile lastele ja haigeid lapsi oli hulga vähem. Praegused keeldujad lihtsalt mängivad oma laste tervisega.
n
no/ 15. juuni 2018 07:55
Vena ajal tehti vaktsiine lastehalvatuse, leetrite ja veel mõne haiguse suhtes. Üksi mu lastest ei jäänud haigeks ja pole ka siiani olnud. Tol ajal ei olnud vaktsiinidel lisatoimeainet.
t
to:no// 15. juuni 2018 08:09
Mida jama! Vene-aegsed vaktsiinid olid palju ebakvaliteetsemad kui tänapäevased. Mis lisatoimeainetest sa räägid? Paluks selgitust.
o
otsi/ 15. juuni 2018 09:13
selgitusi internetist. Oled vist laisk ise otsima, et lased teisi ennast õpetada.
d
Dr/ 15. juuni 2018 09:40
Praegu on haigemad just need vaktsineeritud lapsed. Endal elus näide kodus.
c
Cea Gull/ 15. juuni 2018 02:46
Vak tsiinid olid, on ja jäävad kõige suuremaks ter viserikkujaks üldse.
j
15. juuni 2018 07:11
Jumalon rääkinud. Aamen!
t
to// 15. juuni 2018 07:39
Niisugust düsgraafikut ma küll Jumala pähe ei vôtaks.
c
ceale/ 15. juuni 2018 11:16
Braavo, Cea Cull, sulo n täiesti õigus! Vaktsiinide kahjulik mõju on veenvalt tõestatud. Minu vaktsineeritud vend suri ära 64 aastaselt, õde aga veelgi nooremalt. Mina olen kah vaktsineeritud, kuid kannatan artriidi, diabeedi, podargra, uneapnoe, hüpertoonia, neerukivide ning südame arütmia all. Ja võib arvata, et sellise haiguste pagasiga vist ei jõuagi Eesti keskmise elueani. See on kindlasti veenvaim tõendus vaktsineerimise erilise kahjulikkusest ja sellest, kuidas too inimesele kõiksugused hirmsad haigused kaela toob!
Samuti on ära surnud juba minu kolm kooliõde ning kaks koolivenda. ka nemadki olid omal ajal kõik vaktsineeritud! Õudne!
t
to ceale/ 15. juuni 2018 15:20
ma eeldan et sinu postituse puhul tegamist naljaga... kui nii, siis päris löbus lugeda ;) kui tösiselt möeldud.. no siis ...
i
irooniliselt/ 15. juuni 2018 17:31
Nii huumor, satiir, paroodia, sarkasm ning muu taoline on kasaegse põlvkonnapoolt juba unustatud-Lotakse ikka must-valgelt, sõna sõnalt. et 2 x 2 = 4. Nüansse kahjuks enam ei tabata, rida vahele ning varjundeid enam ei nähta.
m
mh/ 15. juuni 2018 01:48
Kui vaktsineerimine on niivõrd oluline, miks see on vabatahtlik. Kuna on vabatahtlik, järelikult ei ole teaduslikku tõestust, et see on vajalik ja kasulik. Kuidagi väga ärina tundub see vaktsineerimine. Äri, millest otsustajad teavad, et ei saa kedagi sundida, kuna pole mingit alus, et vaktsineerimine töötab.
h
Hmm/ 15. juuni 2018 06:31
Kui kolada ravimiameti arhiivides leiad info - haigus, haigestunuid, neist vaktsineeritud... Viimased 3-4 aastat seda infot enam ei avaldata, sest selgus, et enamus haigestunuid olid vaktsineeritud ja liiga palju hakati ebamugavaid küsimusi ametile esitama.
l
Lahe lugu vennas/ 15. juuni 2018 11:17
Enamus olid vaktsineeritud...
Sa ikka saad aru, probleemi alguseks on üldiselt vaktsineerimata inimene? Võimalus haigestuda on alati aga vaktsineeritud inimestel on see tunduvalt madalam protsent, kui vaktsineerimata inimestel.
h
@ Lahe lugu vennas/ 15. juuni 2018 12:42
haigusekandjaks võib olla nii vaktsineeritud kui vaktsineerimata isik. Vaktsiin peaks kaitsma vaktsineeritut ennast ja mittevktsineerimisega peaks inimene ennast teoreetiliselt ohtu seadma, mitte teisi. See et ei ole vaktsineeritud ei tähenda, et ta oleks teistele kuidagi nakkavam kui vaktsineeritud inimene. See on esimene koht, kus vaktsiiniusulised vastu räägivad endale. Kui sina oled vaktsineeritud, peaks elu lill olema, mis sa sellest ühest vaktsineerimata inimesest siis pelgad. Sul ju kõikvõimas ja toimiv kaitsevahen peal
t
15. juuni 2018 13:19
Te ei saa asja olemusest ikka kohe üldse aru. Ega vaktsineerimine pruugi päriselt haigusest päästa, kuid esiteks põetakse see sel juhul läbi tunduvalt kergemini ja vaktsineeritute suur arv aitab nakkushaiguste puhanguid kontrolli all hoida.
p
Paneb ohkama/ 15. juuni 2018 07:40
t
to paneb ohkama/ 15. juuni 2018 08:58
terviseameti leheküljelt:
Kopeerisin nad kokku, seal on statistika antud aastate kaupa.
Enam seda statistikat selmoel avalikult üles ei ripatuata. Teadagi, mi s põhjustel.
Läkaköha:
2005 a. - Haigestunud laste arv Eestis 25, neist olid vaktsineeritud 24.
2006 a. - haigestunud laaste arv 49, neist vaktsineeritud 47
2007 a. - haigestunud lapsi 137, neist vaktsineeritud 116.
2008 a. - haigestunud laste vaktsineerimise andmeid Tervisekaitse ei avaldanud (võite ise arvata, miks). Kõikidest haigstunutest (täiskasvanud ja lapsed kokku) 68,9% olid vaktsineeritud.
Leetrid:
2007 - haigestumisjuhtumeid 1, laps leetrite vastu vaktsineeritud
2008 - 2009 haigestumisjuhtumeid ei ole.
Mumps:
2003 - 35 haigestunud, neist 20 vaktsineeritud
2005 - 29 haigestumist, neist 21 vaktsineeritud
2006 - 17 haigestumist, neist 13 vaktsineeritud
2007 - 18 haigestumist, neist 14 vaktsineeritud
2008 - 14 haigestumist, neist 11 vaktsineeritud
Punetised:
2006 - 5 haigestumist, neist vaktsineeritud 3
2007 - 10 haigestumist, neist 7 vaktsineeritud
2008 - 4 haigestumist, neist 2 vaktsineeritud, 1 vaktsineerimata, 1 kohta puuduvad andmed.
e
Et siis .../ 15. juuni 2018 09:31
... lapsed, kes olid vaktsineeritud haigestusid.
Vaktsineerimata lapsi haigus ei puutunud?
'
Kust need andmed pärit on?
P
.../ 15. juuni 2018 11:21
Paned tähele, et alati on vaktsineerimata igas pundis sees? Vaktsineerimine ei tee 100% immuunseks sind, sest inimesed on erinevalt ehitatud aga see ikka annab tugeva vastupanu haigusele.
Vaktsineerimata inimesed on üldiselt haiguse alguseks.
Kui 100% vaktsineeriks siis pole probleemi aga kõik ei saa, sest osad usuvad oma facebooki teadust ja osade tervis ei ühildu vaktsiiniga.
Nii palju sinu statistikast siis.
t
to et siis/ 15. juuni 2018 12:43
antud statistika pärineb terviseameti kodulehelt, kensti kommentaaris kirjas. Käisin vaatanas ja tõepoolest, selline info on seal üleval.
n
@.../ 15. juuni 2018 12:50
nakatajaks ehk haigusekandjaks võib olla nii vaktsineeritu kui mitte. See, et "tänu vaktsineerimata" inimestele haigused levivad on rumal linnalegend. Statistika näitab pigem seda, et vaktsineerimata inimesi haigestub vähem, seda lihtsalt põhjusel - immuunsüsteem on rikkumata. Mitte ühtegi vaktsiini ei tohiks üldse teha enne immuunsüsteemi väljakujunemist ehk enne kolmandat eluaastat ja siis tuleks ka enne kaks korda mõtelda, mida teha, mida mitte.
Asja teine iva seisneb vaktsiinide väheses tõhususes. Need faktid aga vaikitakse maha.
Minu sõbra poeg suri puukentsefeliiti. Jah, laps oli vaktsineeritud.
Selgus, et puugivaktsiini tõhusus on alla 45%. Kuna aga lapsevanem uskus "kõikvõimsasse vaktsiini", puudus tal ohutunne ning ei kontrollinud oma last peale metsaskäimisi nii põhjalikult ja piisavalt nagu oleks pidanud.
Vaktsineerimata lapse vanem sellist viga ei teeks ja kontrolliks regulaarselt ! Kahjuks on see antud lapse puhul tagantjärele tarkus.
e
15. juuni 2018 12:51
Ega siis vaktsineeritud inimene ei tähenda, et ta üldse haigeks ei jää. Jeerum
m
15. juuni 2018 13:20
Milline statistika näitab, et vaktsineerimata inimesed haigestuvad vähem? Miks te valetate?
p
15. juuni 2018 14:20
Palun linki. Tundub, et olete teinud Teile sobiva valiku.
j
jalkafänn/ 16. juuni 2018 00:45
to to kohe paneb ohkama
Kohe näha, et te ei pannud bioloogia tunnis tähele, kui seletati kuidas vaktsiinid töötavad. Vaktsiinid töötavad isolatsioonipõhimõttel, ehk vaktsineeritakse nii palju kui saab, vähemalt ohtlikemate haiguste vastu. On teatud hulk inimesi keda vaktsineerida ei saa meditsiinilistel põhjustel ja on ka hulk inimesi kellele vaktsiinid ei mõju. Samas aitab vaktsineerimine ka neid- kuna ümbruses olevad inimesed on vaktsineeritud, ei puutu haavatav inimene haigusega kokku. Seda muidugi kuni keegi kes vaktsineerimata (tänapäeval on need pigem vaktsiinivastased) tuleb ja selle haiguse toob.
t
to 13:20/ 18. juuni 2018 23:07
Arva ära, miks pole ammu rõugeid esinenud? Miks ei põeta üle ühe lastehalvatust?. Millal oli viimane inimene marutaudis?
ä
Äri?/ 15. juuni 2018 08:01
Las need homöopaadid jagavad ilma rahata oma pudelikesi?
Kas seda keegi uurib ka, mida need sisaldavad, kui palju?
Kas on tegemist elusate nõrgestatud mikroobivormidega äkki?
v
Valdek Kukeke/ 15. juuni 2018 00:05
Kui nüüd küsite endalt, kes siin lastele haigusi soovite, et mida te teate vaktsiinidest ja mida need teadaolevalt sisaldavad? Kas ainult seda mida õhtuleht kirjutab? Kas te teate milliste haiguste vastu üldse vaktsineeritakse ja kui surmavad need haigused on? Püüdke nendele küsimustele mõelda jättes kõrvale kõik eelarvamused ja uskumused ning püüdge leida neile vastuseid. Enamik inimesi ei ole võimeline erapooletult sellele teemale lähenema, kas ka sina?
h
Hmm/ 15. juuni 2018 06:28
Kahjuks ei räägi Eesti meedia vaktsiinikahjustustega lastest ja pilt on seetõttu kallutatud. Eestis on isegi vaktsiinikahjustustega laste vanemate ühing. Kui soovite teada kui turvalised on vaktsiinid, uurige kasvõi ravimiametist, kuidas vaktsiinide turvalisust testitakse ja uuritakse. Ei uuritagi. Õigemini siis kasutamise käigus "uuritakse".
j
Jaa, vaatasin seda rühma:/ 15. juuni 2018 07:57
"Vaktsiinikahjustused võivad olla mitte ainult punetav süstekoht ja kerge palavik vaid ka kõrvapõletik, bronhiit, ekseem, dermatiit, allergia, artriit, astma, diabeet, luupus, migreenihood, käitumishäired, õpiraskused, toitumishäired, autism, leukeemia, vähk, äkksurm..."
*
Kuidas kindlaks teha, et need haigused vaktsiini põhjustatud on?
Need hädad peaksid sel juhul kõiki vaktsineeritud inimesi kimbutama.
Kõrvapõletik, bronhiit - pühade vägi, need pole ju kroonilised haigused ja ravitakse terveks. Pole nagu eriti kuulnud ka artriidihaigetest kastest.
L
!!!/ 15. juuni 2018 08:19
Leukeemiasse, vähki, astmasse, diabeeti j.n.e. kahjuks jäävad ka vaktsineerimata lapsed. Samuti esineb neilgi käitumishäireid, õpiraskusi, migreeni ja toitumishäirid.
Mille järgi siin kindlaks tehakse, mis on tingitud vaktsineerimisest ja mis mitte?
n
Na/ 15. juuni 2018 08:21
Tõesti, autism seos vaktsineerimisega on ammu ümber lükatud aga ikka vaktsineerimisvastased jahuvad sellest. Mitte mingisugust seost pole võimalik tõestada, kõik on usu küsimus ja mulle tundub see paranoia.
v
vaadake silma/ 15. juuni 2018 09:19
vaadake siis ise silma vaktsiinikahjustustega lastele. Näete neid seal nii enne kui pärast vaktsiini saamist ja ka seda, kuidas tervest ja säravast lapsest sai loetud päevadega peale vaktsiini eluks ajaks invaliid. Ka Eestis on neid lugusid väga palju. Ühe vägagi tuntud Eesti inimese lugu sattus ka meediasse, aga üldiselt meil sellest ei räägita.
www.youtube.com/results?search_query=vaxxed+stories
h
hmmm/ 15. juuni 2018 09:22
Vaktsiinikahjustusega lapsi on ka Eestis omajagu. Kahjuks neis väga ei räägita, sest see on tabuteema. Nii mõnigi sii avalikult meedias rääkinu peaks muidu häbiga oma sõnu sööma. Ühe vägagi tuntud Eesti inimese lapse lugu jõudis kunagi isegi ajakirjandusse.
Aga vaadake ise näkku neile lastele, kellel on vaktsiinikahjustus. KLuidas tervest ja säravast lapsest sai loetud päevadega peale vaktsiini saamist eluks ajaks invaliid. Näete seal last enne ja pärast ja kuulete iga lapse lugu.
youtube.com/results?search_query=vaxxed+stories
a
Alma/ 15. juuni 2018 09:49
Paluks teaduslikku artiklit sellest, et autismi seos vaktsineerimisega on ammu ümber lükatud!!! Ning kui see artikkel on leitud, siis tõestada, et tegemist on sõltumatu uuringuga!!!
k
15. juuni 2018 09:55
Kui keegi väidab, et tal on vaktsiinikahjustusega laps, siis see ei ole küll teaduslik väide. Küll aga võtab see emalt vastutuse mõelda.
K
"Ühe vägagi tuntud Eesti inimese lugu sattus ka meediasse"/ 15. juuni 2018 10:09
Kus see lugu on, paluks viidet!
Või nime vähemalt, kui vägagi runtud on.
k
Kuri kodanik/ 15. juuni 2018 10:40
Vaktsineerimise ja autismi müüdi algatajaks on Briti endine arst Andrew Wakewfield koos 12 kolleegiga, kes 28.02.1998 avaldasid teadusajakirjas The Lancet esitas valeväited selle kohta, et leetrite-punetiste-mumpsi vaktsiin põhjustab autismi. Nii ajakiri kui kõik Wakefieldi kaasautorid võtsid väited pea kohe tagasi ja Wakefield jäi arstilitsentsist ilma. Suurbritannial aga kulus paarkümmend aastat selle pahatahtliku müüdi poolt põhjustatud vaktsineerimistulemuste taastamisele. Müüt aga elab meie lumehelbejkestest emmede ja sotsiaalmeediakanalite mõjule ning üldisele esoteerikahulluse tõttu visalt edasi. Tõsiseltvõetavaid allikaid leiab keeleoskaja ise, muidugi eeldades, et ta oskab olla allikakriitiline.
e
15. juuni 2018 10:44
Ega see teiesuguseid muidugi ei veena, aga näiteks selline allikas: https://www.nejm.org/doi/full/10.1056/nejmoa021134
a
Almale/ 15. juuni 2018 11:04
Mina paluksin aha teaduslikku artiklit ning veenvat tõetust selle kohta, et lamemaailma teooria on autoriteetide poolt veenvalt ümber lükatud ja et Maa on ümmargune ning tiirleb ümber Päikese.
e
Ema/ 15. juuni 2018 11:10
Kes teist on reaalselt näinud vaktsiinikahjustusega last? ( Mina olen) Mind ei huvita, kui keegi mind siin tauniks sõimab ja vastutustundlikuks vanemaks. Ma ju vaktsineerisin oma lapse (d). Nüüd pean terve elu haiget last vaatama. Vaktsineerima hakati inimesi väga ammu. Aga on olemas statistika, mis kinnitab, et kõik need haigused, mille vastu vaktsineeritakse, olid juba enne seda languses, kuna inimesed olid teadlikumad hügieenist ja neil tekkis parema ja täisväärtuslikuma toitumise võimalus. Ning veel- nimetagu need vaktsiinide austajad koostisained, mis on vaktsiinide koostises. Miks peab inimese DNA-d loomade omaga segama :D
v
Vaktsineeritud laste ema/ 15. juuni 2018 11:13
Misasi on vaktsiinikahjustusega laps ja kuidas seda tõestada?
k
Kesasi/ 15. juuni 2018 11:34
...usu, sa ei taha seda teada ja näha
k
15. juuni 2018 12:52
Kas Te teate iseenesetarkusest, et tegemist on justnimelt vaktsiinist põhjustatud haigusega? Kahtlen sügavalt.
v
.../ 15. juuni 2018 13:02
vastuseks kommentaatoritele Ema ja Vaktsineeritud laste ema.
Mina vaatan samuti iga päev otsa vaktsiinikahjustusega lapsele. Enne vaktsineerimist oli lapse areng igatpidi eakohane ja normaale. Päev peale kompleksvaktsiini muutus laps loiuks ja virilaks. Tõusis palavik. Kuna teisel päeval oli laps täiesti apaatne, läksime arsti juurde. Arst ütles südamerahuga, et see on normaalne ja ikka juhtub nii. Et kogu lugu lühidalt kokku võtta, siis lõpptulemuseks kaotas laps sisuliselt kõik selleks ajaks õpitu. Isegi jalgade peale püstiajamise. Tänase seisuga on lapsel diagnoositud tervisekahjustus, mille tõttu on ta oma arengult umbes 3 aastase tasemel ja selliseks ta jääbki. Isegi perearst tunnistab, et kuni vaktsiini saamiseni oli laps täiesti terve ning eakohase arenguga, ka arst tunnistab, et seos vaktsiinikahjustusega on ilmselge, aga - ametlikult ei saa sellist asja Eestis väita. Mujal maailmas on riiklik vastutus vaktsiinikahjustuste puhul. Ehk siis tõestatud vaktsiinikahjustuse puhul maksab riik lapse perele hüvitist. Eestis ühe vähese riigina selline asi puudub. Ka näiteks Taanis, Rootsis, SOomes jne on see süsteem olemas ja uurigem millised on summad igal astal !
e
Ei veena/ 15. juuni 2018 14:27
07.11.2002 aasta artikkel???? :D
t
To Ei veena/ 15. juuni 2018 15:04
No aga otsige siis ise värskemaid.
t
to ema/ 18. juuni 2018 23:14
Mis nipiga sa vaktsineerides inimese DNA-d looma omaga segad?
Võiks ikka PÄRISELT midagi lugeda-õppida, kuidas vaktsiinid ja immuniseerimine töötavad!
Sama hästi võiks DNA-de segunemist kahtlustada söömise tagajärjel.
s
Skeptik/ 15. juuni 2018 11:36
Ma põhimõtte pärast vaatasin selle video ära. Tegelikult on siin palju loogikat. Tundub, et peab hakkama asja edasi uurima.
t
to sketpik / 15. juuni 2018 13:05
USAs oli mõni aeg tagasi suurem skandaal seoses vaktsiinide ohutuse andmete võltsimisega ning vaktsiinide mõju statsistika võltsimisega. Mitte keegi ei julgenud vastutst võtta ning päris kõrgeid antud valdkonna riigiametnikke eelistas aususele tagasiastumist. Sellest on ka filmis Vaxxed, kus muuhulgas räägib üks vaktsiiniloojatest, kes ise, saades teada kuidas tema loodud vaktsiini statistikaga on valetatud, teema üles kiskus. Soovitan vaadata.
r
realist/ 15. juuni 2018 14:07
Petis on hoopis selle Vaxxed kokku keeranud Andrew Wakefield https://en.wikipedia.org/wiki/Andrew_Wakefield
j
JUHAN/ 14. juuni 2018 23:43
See homoöpaatiline imetrikk on umbes samasuguse tervisliku efektiga nagu pesuvahend. Mida hiljuti mõnede poolt agaralt soovitati.
Kahjuks on sõnavabadusel ka oma varjukülg. Igasugused petised ning t0hmanid võivad vabalt igasugust jura levitada ning lihtsameelseid l0llitada. Kuni nnde elu ja tervise ohtu asetamiseni.
h
Hmm/ 15. juuni 2018 06:25
Homöopaatiat praktiseeritakse üle 200 aasta ja väga edukalt. Selleks et saada homöpaadi kutsetunnistus, pead läbima litsenseeritud koolitusfirrma koolitused, kui ma ei eksi siis kolm astet pluss läbima aastase meditsiinikoolituse. Ei ole mingi bluff. Eestis ajab ajakirjandus mungit paanikat üles
P
???/ 15. juuni 2018 08:33
Praktiseeritakse üle 200 aasta? Kui võtame 2000, seega veelgi soliidsema aja, siis on propageeritud veelgi fantastilisemaid ravimeetodeid.
Näiteks kritiseeris kunagine Võru linnaarst Kreutzwald tol ajal käibel olnud rahvaravimise meetodeid. Näiteks "ravisid"mõned külatargad malaariahaigeid sedasi. Külmatunne ning palavikuhood olid teatavasti tingitud ju Põhjamaal elava Vana Hallla ehk Külmataadi rünnakutest, kes nähtamatuna mõnda tarre tungis ja inimest ründas. Parim ravim mõne külatarga arvattes oli pihlakapuust vemmal, Mille koore sisse olid ristimärgid lõigatud. (pihlakas oli üldse nõidusevastane puu, ristimärgid aga jumala märgid). Ja kui malaariahaigel algas palavikuhoog, vaat siis pidid ravitsejad haiget nende pihlakavemmaldega nüpeldama hakkama. Sest eeldati, et siis saab ka kuri Külmataat oma nahatäie kätte ja põgeneb minema.
m
Moderaator korjas uuesti ära. / 15. juuni 2018 08:35
Praktiseeritakse üle 200 aasta? Kui võtame 2000, seega veelgi soliidsema aja, siis on propageeritud veelgi fantastilisemaid ravimeetodeid.
Näiteks kritiseeris kunagine Võru linnaarst Kreutzwald tol ajal käibel olnud rahvaravimise meetodeid. Näiteks "ravisid"mõned külatargad malaariahaigeid sedasi. Külmatunne ning palavikuhood olid teatavasti tingitud ju Põhjamaal elava Vana Hallla ehk Külmataadi rünnakutest, kes nähtamatuna mõnda tarre tungis ja inimest ründas. Parim ravim mõne külatarga arvattes oli pihlakapuust ve.mmal, Mille koore sisse olid ristimärgid lõ.igatud. (pihlakas oli üldse nõidusevastane puu, ristimärgid aga jumala märgid). Ja kui malaariahaigel algas palavikuhoog, vaat siis pidid ravitsejad haiget nende pihlakavemmaldega n ü p e l d a m a hakkama. Sest eeldati, et siis saab ka kuri Külmataat oma n a h a t ä i e kätte ja põgeneb minema
t
To Hmm/ 15. juuni 2018 08:39
Palun võta lühidalt kokku, mis on homöopaatia olemus ja selgita meile, mitteuskujatele, arusaadavas keeles:)
k
Kuri kodanik to Hmm/ 15. juuni 2018 09:28
Nii ma arvasingi, et selle koduka mulle ette annate. Aga see ei ole tõsiseltvõetav allikas, sest tegemist ei ole erapooletu teadusliku allikaga. See, et mingi seltskond nimetab mingit jura teaduslikuks, ei tähenda, et see seda ka tegelikult on. Muuseas, see Hahnemann ei avastanud midagi, ta mõtles selle homöopaatia lihtsalt välja. Ja tollal oli tegemist väga positiivse nähtusega, sest ta soovitas igasuguse ravimite pähe tarvitatava solgi ja mürgi asemel praktiliselt puhast vett ja suhkruteri. Kusjuures Hahnemann ei olnud teadlik sellisest asjast nagu Avogadro arv, mis tema selgitused täiesti ära nullis. Aga rääkida tänapäeval, et homöopaatia on teaduslik raviviis on lihtsalt kurjast.
s
See Krista Koppel kirjutab:/ 15. juuni 2018 10:20
"Vesteldes inimestega olen olnud positiivselt üllatunud, sest paljud inimesed juba kasutavad homöopaatiat ning ravimid liiguvad käest kätte. Ravimeid hangitakse Soomest, Venemaalt, Kreekast, Inglismaalt, Prantsusmaalt jne. Ehk igalt poolt, kus homöopaatia apteegid on avatud ja kus inimestel on võimalus end kergemate sümptomite korral (kurguvalu, nohu, toidumürgistus jne) ise aidata."
On see siis normaalne, et ilmaasjata mingeid TERAKESI süüakse - nimetatud asjad mööduvad ka ilma igasuguse ravita.
Praegu on jutt ohtlike nakkushaiguste VASTU vaktsineerimisest - vaktsiinid pole RAVIMID!
http://www.homoopaatia.ee/et/krista-koppel
Vastuvõtu maksumus: laps 35 Eur ja täiskasvanu 50 Eur (sisaldab bioresonants diagnostikat).
2
200..2000 a/ 18. juuni 2018 23:20
Jah ja hobuste päraku-usside vastu arvati aitavat surnud tuviga hobuse tagumiku juures vehkimine. Veterinaaria ajaloost üles korjatud "tarkus".
j
jalkafänn/ 14. juuni 2018 23:26
See teeb ikka kõhedaks küll, kui paljud arvavad, et teavad paremini... eriti hirmutav on see, et paljud arvavad, et kuna rasked nakkushaigused on suhteliselt haruldased (mida nad on tänu vaktsiinidele), siis ei olegi vaja lapsi vaktsineerida...
M
#/ 14. juuni 2018 23:48
Ma ei ole küll pahatahtlik, kui sellised tu.rakad vanemad on ära teeninud, et nende lapsed tõesti haigestuksidki. Kuigi - lastest on kahju. Tüsistuse võivad olla jäävad või isegi eluohtlikud. Ning lapsed ise kahjuks ei saa omale targemaid vanemaid valida.
Kuid igatahes oleks aus neilt vanematelt lapse ravirahad sisse kasseerida, kes keelduvad oma lapsi vaktsineerimast ning need tõepooles haigestuvadki sellesse haigusesse.
j
jalkafänn/ 15. juuni 2018 00:34
Probleem ei ole isegi vaktsineerimata laste endiga- see jääb nende vanemate südametunnistusele (kui just tõesti ei ole meditsiinilist põhjust mitte vaktsineerida).
Hoopis mustem teema (kuigi natuke vähem räägitum) on see, et vaktsiinid ei toimi kõigil (kuigi toimimisprotsent on 100-le väga lähedal) või- nagu eelpool mainitud- ei saa meditsiinilisel põhjusel inimest vaktsineerida. Samas on tänapäeval pea kõik ohtlikemate haiguste vastu edukalt vaktsineeritud, seega tekkib isolatsiooniefekt, kus ohus olev isik on kaitstud tänu sellele, et ümber olevad inimesed on kaitstud.
See aga tähendab, et kui üks ümbruses olevatest inimestest ennast ei vaktsineeri (või lapse puhul ei vaktsineerita) lihtsalt "ah see on mõtetu, tekitab autismi, tüsistusi, jms" jama tõttu, siis ta võib ohustatud isikule haiguse üle kanda (peale ise nakatumist) ja teise inimese parimal juhul väga haigeks teha aga ehk isegi tappa. Ei ole väljamõeldis
m
mh/ 15. juuni 2018 01:51
ehk selgitad, miks niivõrd oluline ja tähtis asi on vabatahtlik ? Miks otsustajad on jätnud selle inimese enda otsustada? Midagi on siin mäda
s
15. juuni 2018 07:30
o
15. juuni 2018 09:30
Oma lapsed vaktsineerimata jätvad vanemad on sisuliselt kurjategijad. Miks? Sest nende lapsed naudivad seda, et kui enamus lapsi on vaktsineeritud, on nende lastel tõenäosus haigestuda väike. Kui aga vaktsineerimata laste arv jääb alla kriitilise piiri, nakatuvad kõik lapsed.
d
Dr/ 15. juuni 2018 09:58
Kes need otsustajad on? Loe inimene vaktsiinide infolehti. Miks tavaravimite infolehed on kõigile lugemiseks, aga last vm vaktsineerima minnes enne ei teavitata, millised on kõrvalnähud? Mul on kodus laps, kes sai tüsistuse. Tartus arstid panid diagnoosi. Mul sündis terve laps, aga nüüd vaatan teda, elan süümepiinades. Palun uurige enne vaktsiinide kohta, otsige youtubest infot. Lollid ei ole need, kes ei vaktsineeri vaid need, kes nagu lambakari teeb seda, mida teised ees. Mul on siiralt hea meel, et inimeste teadlikkus kasvab, kasvab ka seoses sellega, mida sinna taevasse pritsitakse...
k
Kaisa/ 15. juuni 2018 09:53
...et kohe tänu vaktsiinidele :D
a
Alma/ 15. juuni 2018 14:32
Kes väidab, et tänu vaktsiinidele? Naised saunas rääkisid?