Eesti uudised

Volikogu andis rohelise tee Märt Sultsi ideele rajada Tallinna lahte tehissaared 

Triinu Laan, 14. juuni 2018 20:06
Foto: HEIKO KRUUSI
Neljapäevasel Tallinna volikogu istungil võeti 43 poolthäälega vastu Paljassaare tehissaarte detailplaneering.

Tehissaarte idee peamine eestvedaja on riigikogu liige Märt Sults, kes tahab Tallinna lahte rajada kolm tehissaart, kusjuures üks neist oleks kasiinosaar. Sultsi sõnul võiks kasiinosaarest saada Põhjamaade Las Vegas.

Samal teemal

Abilinnapea Andrei Novikov on varem öelnud, et tehissaartel on potentsiaal sobituda hästi perspektiivsePaljassaare sadamaala kasutusotstarbe muutumisega kaasaegseks elu- ja ärikeskkonnaks ning teisalt kujuneda Tallinna üheks oluliseks vaatamisväärtuseks ja vaba aja veetmise kohaks.

Põhja-Tallinnas asuva 27,98 ha suuruse maa-ala kohta koostatud Paljassaare tehissaarte detailplaneering annab võimaluse rajada Paljassaare sadama akvatooriumi ja Tallinna lahe alale kolm omavahel ühendatud tehissaart, kuhu on kavandatud üks kuni 9-korruseline maa-aluse korrusega ärihoone, üks kuni 4-korruseline maa-aluse korrusega ärihoone ja üks 1-korruseline ärihoone. Lisaks on kavandatud ka jahisadam ning rannapark koos kõrghaljastuse ja rannaga ning linnusaar.

Foto: HEIKO KRUUSI

Detailplaneeringuga muudetakse maa-ala Paljassaare ja Russalka vahelise rannaala üldplaneeringu kohane maakasutuse juhtotstarve kauba- ja tootmissadama maast kaubandus- ja teenindusehitise maaks ning laiendatakse sama juhtotstarvet Tallinna lahe alal moodustatavatele tehissaartele.

Paljassaare tehissaare detailplaneering oli 21. novembrist kuni 19. detsembrini 2017 linnaosa valitsuses ja Tallinna Linnavalitsuse teenindussaalis avalikul väljapanekul ning 30. jaanuaril toimus Põhja-Tallinna Valitsuse saalis detailplaneeringu avaliku väljapaneku tulemuste avalik arutelu.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee