Endine vangilaager Perm-36 (Mikhail Galustov/The New York Times/Scanpix)

Venemaa siseministeeriumi sõnul ei vasta tõele väited, et Venemaa hävitab Gulagi arhiive, vaid ametnikud tegelevad hoopis arvestuskaartide digitaliseerimisega.

Ministeerium selgitas, et valitsuse arhiivides hoitakse ainult neid arvestuskaarte, mis puudutavad riigivastaste kuritegude eest süüdi mõistetud vange või juhtumeid, kus kinnipeetava dokumentidel on eriline akadeemiline või ajalooline väärtus, vahendas ERRi uudisteportaal.

Kui dokumendid eelolevaid tingimusi ei täida, ei peeta nende paberkujul säilitamist vajalikuks ning need kantakse püsivaks hoiustamiseks elektroonilisse registrisse.

Kommersant kirjutas hiljuti Gulagi ajaloo muuseumi direktorile Roman Romanovile viidates, et arvestuskaartide hävitamine käib ametkondadevahelise salakäsu alusel 2014. aastast. Muuseumijuhi väitel hävitatakse kaardid, kui nendel kajastatud isiku sünnist möödub 80 aastat.

Jaga artiklit

7 kommentaari

M
mees  /   08:17, 16. juuni 2018
Väga kaval trikk likvideerimiseks, elektroonilist dokumenti on väga kerge võltsida või kustutada/hävitada. Paber on midagi mida peab füüsiliselt põletama ja tahad seda hävitada. Putin valmistub eluaegseks diktaatoriks, peale teda võtab valitsemise üle keegi tema klannist ja vene rahvast surutakse alla niikaua, kuni tekib revolutsioon ja väga verine.
R
rein  /   16:01, 15. juuni 2018
arvan sama, meie meedia avaldab libauudiseid samuti

Päevatoimetaja

Kristel Veerus
Telefon 51993733
kristel.veerus@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis