Maailm

Donald Trump tähistab täna 72. sünnipäeva (10)

Toimetas Greete Kõrvits, 14. juuni 2018 17:50
Mida võis Trump soovida?Foto: Ministry of Communications and Information, Singapore/REUTERS
USA president Donald Trump tähistab täna oma sünnipäeva. 72aastaseks saanud riigipeale meeldivad ekstravagantsed peod, mida seisus tal enam pidada ei luba. Samuti meeldib talle väga õnnitlusi saada.

Trump tähistas sünnipäeva paar päeva varem Singapuris, kus kokad presidendile esmaspäeval lõunalauas üllatustordi ette tõid, vahendab Newsweek.

Singapuri välisminister postitas pildi Trumpi sünnipäevast ja üllatustordist Foto: @VivianBala / Twitter

Trumpi eelmist, 71. sünnipäeva varjutas ebameeldiv juhtum, kui relvastatud mees pesapalli mänginud Vabariiklaste partei poliitikute pihta tule avas. Üks kongresmen sai viga, kuid paranes saadud haavadest täielikult.

Trumpi austajad tähistasid täna samuti presidendi sünnipäeva koos Trumpi papist väljalõikega Foto: Reuters/Scanpix

Samal teemal

Presidendiametis olles pole Trumpil enam aega (ega vast ka võimalusi) pidada sünnipäevi sama ekstravagantselt ja suurejooneliselt, mil ajal, kui ta nautis suuremat vabadust jõukuri ja ärimehena. Näiteks Trumpi 42. sünnipäeva osadeks olid ligi viiemeetrine laservalgustite ja tossumasinaga rakett ning tantsijad, kes esitasid Michael Jacksoni hiti „Bad“, kuid muudetud sõnadega, mis sünnipäevalast kiitsid.

Trumpile meeldib ka, kui teda õnnitletakse. 2009. aastal kuulutas ta Twitteris: „Donald Trumpil on sünnipäev! Minge soovige talle õnne“, lisades juurde lingi enda Facebooki-lehele. 2016. aastal otsis Trump sama säutsu üles ja kirjutas selle all solvunult, et sai tookord, kui ta polnud veel presidendiks kandideerinud, kõigest kaks õnnitlust. „KURB!“ oli toonase presidendikandidaadi hinnang fännide leigusele.

Selle aasta aprillis, kui sünnipäeva tähistas Trumpi abikaasa Melania, jäi president vahele piinliku seigaga, kui ütles otse-eetris kogemata välja, et ei ostnud naisele ühtki kingitust. Ta selgitas, et oli liiga hõivatud, et kingitusi otsides ringi sebida.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee