Maailm

Diskoputka, raamatukogu... Mida teevad britid vanade telefoniputkadega? (5)

Toimetas Greete Kõrvits, 14. juuni 2018, 19:29
UUSKASUTUS: vanad telefoniputkad sobivad hästi miniraamatukogudeks Reuters/Scanpix
Inglasi peetakse ikka vanade kommete ja vanaaja asjade austajateks. Nii ei ole nad loobunud ei kuningaperest, Londoni taksodest ega punastest telefoniputkadest. Kuid milleks tänapäeval putka, kui igal naisel, mehel ja lapsel on käes mobiiltelefon?

Ehkki punased telefoniputkad on endiselt kuumad turistitõmbepunktid - iga putka juurest Londonis võib märgata mõnd turisti, kes ennast sellega koos pildistada palub. Telefonikabiinid on olnud Inglismaal üle 80 aasta, kuid... Praktilist väärtust neil paraku enam pole.

Ometi ei soovi inglased, kelle jaoks punased putkad samuti kallid on, neid niisama minema visata. Nii tundis ka Tony Inglis (see on ta pärisnimi!), kelle ettevõte sai ülesandeks suur hulk punaseid putkasid minema koristada. Tony rääkis CBS Newsile, et tal hakkas vanadest putkadest jube kahju ning ta otsustas neile uue elu anda.

Olgem ausad, eks ta tõenäoliselt nägi ka magusat rahategemise võimalust.

Tony käest ostavad putkasid paljud inimesed, kes tahavad nendega oma koduaeda kaunistada - ikka maitsekam kui aiapäkapikk - või tuppa püsti panna. Kuid vastavaks eesmärgiks ümber ehitatud telefoniputkad on kasutust leidnud ka disainielemendina kohvikutes, külmikutena lillepoodides, isegi klubides nn antisotsiaalse tantsuplatsina. See tähendab, et inimene, kes tahaks muusikat nautida, kuid ei soovi, et keegi tantsupõrandal end tema vastu nühkima tuleks, saab pugeda telefoniputkasse ning seal segamatult tantsu vihtuda.

Punased telefoniputkad on suur hitt raamatukogudes, kes armastavad neid raamatuvahetusputkadena kasutada. Omaette humoorikas kasutusviis on ehitada putka ümber tillukeseks mobiiltelefonide parandamise äriks.

5 KOMMENTAARI

n
nojah 15. juuni 2018, 13:12
Aias kasutamine on tegelikult täitsa hea mõte. Kui vaadata moodsamaid aiakujundusi, kus lilled on istutatud suvalisse keedupotti või kummikusse või ai...
(loe edasi)
r
14. juuni 2018, 22:11
Reklaam edasimüüjatele
Loe kõiki (5)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee