UUSKASUTUS: vanad telefoniputkad sobivad hästi miniraamatukogudeks (Reuters/Scanpix)

Inglasi peetakse ikka vanade kommete ja vanaaja asjade austajateks. Nii ei ole nad loobunud ei kuningaperest, Londoni taksodest ega punastest telefoniputkadest. Kuid milleks tänapäeval putka, kui igal naisel, mehel ja lapsel on käes mobiiltelefon?

Ehkki punased telefoniputkad on endiselt kuumad turistitõmbepunktid - iga putka juurest Londonis võib märgata mõnd turisti, kes ennast sellega koos pildistada palub. Telefonikabiinid on olnud Inglismaal üle 80 aasta, kuid... Praktilist väärtust neil paraku enam pole.

Ometi ei soovi inglased, kelle jaoks punased putkad samuti kallid on, neid niisama minema visata. Nii tundis ka Tony Inglis (see on ta pärisnimi!), kelle ettevõte sai ülesandeks suur hulk punaseid putkasid minema koristada. Tony rääkis CBS Newsile, et tal hakkas vanadest putkadest jube kahju ning ta otsustas neile uue elu anda.

Olgem ausad, eks ta tõenäoliselt nägi ka magusat rahategemise võimalust.

Tony käest ostavad putkasid paljud inimesed, kes tahavad nendega oma koduaeda kaunistada - ikka maitsekam kui aiapäkapikk - või tuppa püsti panna. Kuid vastavaks eesmärgiks ümber ehitatud telefoniputkad on kasutust leidnud ka disainielemendina kohvikutes, külmikutena lillepoodides, isegi klubides nn antisotsiaalse tantsuplatsina. See tähendab, et inimene, kes tahaks muusikat nautida, kuid ei soovi, et keegi tantsupõrandal end tema vastu nühkima tuleks, saab pugeda telefoniputkasse ning seal segamatult tantsu vihtuda.

Punased telefoniputkad on suur hitt raamatukogudes, kes armastavad neid raamatuvahetusputkadena kasutada. Omaette humoorikas kasutusviis on ehitada putka ümber tillukeseks mobiiltelefonide parandamise äriks.

Jaga artiklit

5 kommentaari

N
nojah  /   13:12, 15. juuni 2018
Aias kasutamine on tegelikult täitsa hea mõte. Kui vaadata moodsamaid aiakujundusi, kus lilled on istutatud suvalisse keedupotti või kummikusse või aiandusnäitusel on keset lilli püsti pandud täiesti arusaamatu metallist sein või kuubik ja seda nimetatakse aiakunstiks, siis ilus vanaaegne telefoniputka on lausa pärl. Teed selle ette väikse terrassilaadse põranda, paned romantilised toolid ja lauakese ja putkasse paigutad kõik vajaliku suviseks kohvijoomiseks või hoiad seal aiatööriistu - ikka leiab kasutust. Putka ise on ju kena kujuga ja pole mingi plastik.
  /   22:11, 14. juuni 2018
Reklaam edasimüüjatele

Päevatoimetaja

Silja Ratt
Telefon 51993733
silja.ratt@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis