Põleng (Alar Truu)

Praegu leegitseb Harjumaal viimase kümne aasta kõige suurem metsatulekahju, Vikipalu kandis põleb lausa 200 hektarit metsa, mis viib vägisi küsimuseni, et kas jaanipäeval ikka tuld tohib teha?

Päästeameti pressiesindaja Iveri Marukašvili ütles Delfile, et täpsemat infot jaanipäeva-aegsete ohutusnõuete kohta annab amet tuleva nädala alguses.

Siiski pole põhjust oodata, et kõrge tuleoht on metsades selleks ajaks lahtunud, seega võib juba praegu julgesti öelda, et metsas ei tohi mingil juhul jaanituld teha. „Rannas või staadionitel on lubatud,“ ütles Marukašvili jaanilõkete tegemise kohta. Sama lugu on inimese enda koduaia või talutaguse maalapiga – seal suure tuleohu aja nõuded ei kehti, ja ohutusreeglitele vastava lõkke tegemine on seega lubatud.

Refereeritud artikli täistekst Delfis.

Jaga artiklit

9 kommentaari

J
jajah  /   07:14, 15. juuni 2018
kui Eestit ei taba just paduvihm, mis kõik ole ujutab, siis tuleks sel aastal küll jaanituled kategooriliselt ära keelata, et ära hoida suuri õnnetusi, mis võivad tuhanded elanikud oma kodudest ilma jätta. Kas keegi üldse kujjtav ette, millise hooga levib tuli läbikuivanud maal... Seda ei suudeta peatada.
X
xx  /   15:33, 14. juuni 2018
Sel juhul on parem kui soojust jätkuks...

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis