Foto on illustratiivne (Kalev Lilleorg)

Soomes Lahtis elav mees oli kolme aasta jooksul Eestist toonud 3200 liitrit õlut ning 435 liitrit kanget alkoholi. Kuigi mees väidab, et tarvitas kogu kraami ise ära, ei usu Päijät-Häme ringkonnakohus, et asi nõnda oli.

Kohus mõistis mehele seitsme kuu pikkuse tingimisi vangistuse ebaseadusliku alkoholimüügi ning maksudest kõrvalehoidmise eest, kirjutab Ilta-Sanomat. Lisaks määrati talle riigil saamata jäänud maksude hüvitamiseks rahaline karistus, mille kohaselt peab ta oma kukrut kergitama 31 600 euro võrra. 

48aasane mees ise süüd ei tunnistanud, väites, et oli alkoholi kasutanud enda tarbeks ning tema elu olnud pead pööritama panev.

Prokuratuuri sõnul oli joogikogus siiski nii suur, et seda olnuks keeruline üksi ära realiseerida. Kohtu arvutuste kohaselt pidanuks süüalune aastate jooksul iga päev ära jooma umbes 10 pudelit õlut ning pool liitrit kanget alkoholi.

Lahti elanik tegi Eestisse 31 reisi ning transportis joogid koju iskliku autoga. Politsei pidas soomlase kinni 2015. aasta sügisel, kui tema sõidukis oli 24 kasti õlut ning seitse kasti likööri.

Politsei sõnul müüs mees, kel oli seitse erinevat pangakontot, joogid edasi ja küsis kauba eest 2-4 korda kõrgemat hinda. 

Varem pole ta seadusega pahuksisse sattunud.

Jaga artiklit

19 kommentaari

J
Juku  /   18:26, 15. juuni 2018
Kuidas Eesti Vabariik tohtis talle nii palju alkoholi müüa?
P
Peeter  /   09:17, 15. juuni 2018
Kuus 0,5 õlut ja paar pitsi viina õhtuga.... Ei ole mingit probleemi.

Päevatoimetaja

Silja Ratt
Telefon 51993733
silja.ratt@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis