85
fotot
"Tõe ja õiguse" I osa uustrüki andisid riigikogulastele üle Tammsaare ja Vilde Sõprade Seltsi esimees Rein Veidemann ja seltsi liige Maarja Vaino. (Teet Malsroos)

Riigikogu kevadistungjärgu viimasel istungipäeval kinkis Tammsaare ja Vilde Sõprade Selts kõigile riigikogu liikmetele A. H. Tammssaare „Tõe ja õiguse“ I osa äsja ilmunud uustrüki, mille on illustreerinud noor kunstnik Mark Antonius Puhkan.

„Tõe ja õiguse“ I osa uustrükiga tähistatakse klassiku 140. juubeliaastat ja Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva.

Kingituse andisid saadikutele üle Tammsaare ja Vilde Sõprade Seltsi esimees  Rein Veidemann ja seltsi liige Maarja Vaino.

„Kinkimise toimingu kokku sattumises üleriigilise leinapäevaga võib näha isegi teatavat sümboolsust " märkis seltsi esimees Rein Veidemann. "Just nõukogude režiim hävitas eestlaste elu maal, mille peremeesteks nad "Tõe ja õiguse" esimese osa sündmustiku toimumise ajal, 19. sajandi kolmandal veerandil olid tõusnud. Suvel on paras aeg Tammsaare aegumatu  suurteos üle lugeda.“ 

Jaga artiklit

16 kommentaari

Õ
Õiguse tõde  /   19:58, 16. juuni 2018
Zhestina ehk efektne, aga selle raha oleks võinud paremini ära kasutada. Tammsaare on muidugi tippkirjanik, aga seda sotsiaalset survet, mis igalt poolt vastu vaatab, et loetagu teda ja tema abil saab kõike tõlgendada, ka ei tahaks. Ja mis puutub sellesse asjas end igale poole pressiv Veidemann, tema ju hoopis Vilde seltsi ja mõtteviisiga seotud mees või mis?
Õ
õige tegu  /   17:52, 14. juuni 2018
vaevalt nad seal kõik enne selle läbi lugenud on

Päevatoimetaja

Kristel Veerus
Telefon 51993733
kristel.veerus@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis