Häirekeskus (Mattias Tammet)

2019. aastast hakkab häirekeskus päästekorraldajatele öiste töötundide eest lisaraha maksma.

Valitsus otsustas riigi eelarvestrateegia järgi eraldada 425 000 eurot lisaraha häirekeskuse 2019. aasta palgafondi kasvuks.

Häirekeskuse töötajate palgafond tõuseb uuest aastast 8% võrra. Sellest enamik läheb päästekorraldajate lisatasuks öötundidel töötamise eest.

„Häirekeskuse palgatõus on hädavajalik tasustamaks inimesi, kes mitte ainult päeval, vaid ka öösel võtavad vastu hädas olevate inimeste kõnesid. Soovime, et öötööd tegevad inimesed oleks õiglaselt tasustatud, seda soovisid ka Häirekeskuse töötajad, “ ütles siseminister Andres Anvelt.

Häirekeskuses töötab täna 230 töötajat, kes tagavad 112 hädaabikõnedele vastamise.

Jaga artiklit

1 kommentaar

V
viskab kopsu üle maksa...!  /   14:15, 14. juuni 2018
Riik võiks ometi ennast psühholoogiliselt panna riigiteenistujate seisundisse: kui riik annab palgatõusu lihtsalt selle eest, et ametioskusega töötajaid on vähe ja neid ei leidu, siis on vastava ameti töötajad vägagi huvitatud sellest, et neid ei leidukski, sest see tagab palgatõusu.
Aga mis juhtub inimestega, kes nende inimeste teenust väga vajavad? Selline riik läheb varsti kriisi: vargused kasvavad, ülekohus õitseb, haiged surevad enneaegu. Väga kummaline on, et tehakse õppeasutuste poolt takistusi vastava eriala omandamiseks! Kas siin on see sama palgatõus mängus või? Ajakirjandusele ja riigiametnikele näidatakse kõike roosas valguses, tegelikkuses on asjad vastupidi. Kes küll loobib rahvale kaikaid kodarasse?

Päevatoimetaja

Silja Ratt
Telefon 51993733
silja.ratt@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis