Arvamus

Küsimus | Kas minister Repsil on tõesti kokku kolm kabinetti üle Eesti? (10)

Arvamustoimetus, 13. juuni 2018, 17:17
 Alar Truu
Värske info järgi on haridusminister Mailis Repsil kabinet ministeeriumi vanas majas Tallinnas. Varasemast on teada kabinetid superministeeriumi hoones ning ministeeriumi Tartu majas. Kas üksainuke minister Reps töötab eri hoonetes kolmes kabinetis korraga?

Tarmu Kurm, HTMi kommunikatsiooniosakonna juhataja: Minister Mailis Repsil on isiklik töökabinet ainult haridus- ja teadusministeeriumi Tallinna esinduses Tõnismäel. Tartus tal eraldi kabinetti ei ole, seal jagab minister ühist tööruumi kantsleriga. Ministeeriumide ühishoones ei ole Repsil üldse kabinetti, algselt ministri jaoks mõeldud ruumi kasutavad teised töötajad.

Aasta tagasi kinnitas ministeerium, et Reps käib Tartus kord-kaks nädalas. Kui tihti astub minister Tartust läbi sel aastal?

Tarmu Kurm: Mis puudutab Tartu-päevi, siis rõhutan veel kord, et minister ei viibi täistööpäevi oma kabinetis ei Tartus ega Tallinnas, tal on tööst tulenevalt tarvis pidevalt ringi liikuda. Samuti kasutab ta aktiivselt videokoosolekute võimalusi ja nii on ta Tartus töötavate kolleegidega iga nädal koos mitu korda. Kui rääkida füüsilisest Tartus viibimisest, siis on ta kalendri järgi (sel aastal – toim) Tartus viibinud 13 päeval ehk mitte päris igal nädalal, aga keskmiselt kaks kuni kolm korda kuus. Kui jaanuaris oli ta Tartus viiel päeval, siis näiteks mais oli ta pikemalt välislähetuses ja viibis Tartus kahel päeval.

10 KOMMENTAARI

v
vahet pole 14. juuni 2018, 13:00
mis see kolm kabinetti siis ära ei ole, varsti kolib kogu presidendi kantselei Narva pakasuhhat tegema.Kilplaste riik!
r
Reps 14. juuni 2018, 09:37
on üks asjalikumaid ministreid. Tähtis on mõttetöö, mitte pole vaja lugeda Tartus veedetud päevi.
Loe kõiki (10)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee