Kommentaar

Ats Miller | Minevikuihalus ja tulevikupelg

Ats Miller, kolumnist, 13. juuni 2018, 16:46

27 KOMMENTAARI

u
Urmas Alas/ 16. juuni 2018, 09:38
Mind on alati huvitanud, miks on kõik just Euroopa raudtee vastu. Ma saan aru autoveofirmadest, kes usuvad, et kaotavad leiva, Rohkem kui eestlased kaotavad poolakad ja türklased, keda on rohkem. Lisaks see teine ebamugav tõsiasi. Sa kuulud sinna maailma, mille infrastruktuuri osa sa oled. Ma saan aru, et sidet Venemaaga ei pea päris läbi raiuma. Kunagi võivad tulla paremad ajad ja sellepärast võiks meil Vene suunal üks raudtee olla. Aga see, et meil, kakskümmend viis aastat pärast iseseisvumust ja viisteist aastat pärast Euroopa Liitu astumist pole Euroopaga veel korralikke ühendusteid, on pehmelt öeldes jama.
u
Urmas Alas/ 16. juuni 2018, 09:41
Ja siis teine asi. Huvitav, kust tuleb raha, kui keegi midagi ei tooda? Millest me rikkaks saame? Loodan, et säärane suhtumine läheb pikapeale siiski üle. Mina näen selles Nõukogude aja paineid ja fosforiidisõja järellainetusi.
t
Toomas, R./ 15. juuni 2018, 12:26
o
Ossaa!/ 14. juuni 2018, 16:40
Seda artiklit lugedes ja inimese tegelikku IQ taset teades, siis:
1. Vend on saanud hea papi
2. On kaotanud mõistuse.
Ääretult ebameeldiv ja hyperpopulistlik kaka.
Kas Sul häbi pole sihukest asja kirjutada, ize intelligentne inimene?!
T
.../ 14. juuni 2018, 15:24
Tankidiviisi liigutamisega põhjendamine on haigemast haigem jura.
a
anti/ 14. juuni 2018, 15:20
Räige ja rõve propaganda. Tüüp püüab läbi lillede selgitada, et rail Balticut on muuhulgas vaja sõjaolukorras tankidiviisi Eestisse liigutamiseks. Ometi saab iga põhikooli lõpetanugi aru, et raudteeühenduse hävitamine kriisiolukorras on imelihtne. Piisab ühest väikesest diversantide grupist, kes lasevad õhtu raudteetrassil mõned raudteesillad ja raudteetrassi kasutegur tankidiviisi liigutamise4l muutub ümmarguseks nulliks. Seega kirjutaja on kas teadlikult räige demagoogia levitaja või äärmiselt naiivne ullike. Mõlemal juhul on tema soperdise väärtus null.
a
AJ/ 14. juuni 2018, 12:51
AGA: minevikuheidutus. Tallinnas oli tselluloositehas. 90ndateni. Suur hulk seinu veel praegugi püsti. Vesi kõrval, raudtee kõrval, kanalisatsioon olemas, joogivee puhastusseadmed ka olemas - tehase lõpppuhastusest vesi sinna... vanad linlased mäletavad ka lõhna? Stockmanni juures siiani veel kanalisatsioonist lehka tunda. Tehas vana koha peale ja rahu majas? Miljonid tulevad kellelegi ja... lähevad kuhugi...
n
nipi/ 14. juuni 2018, 10:16
Täielik okseaertikkel, iga viimne kui lause!
m
mõtteavaldus / 14. juuni 2018, 09:55
Kui kritiseerime oma riiki, siis leidub neid kes justkui igatseks taga Nõukogude Eestit.Kas oleme omas vabas riigis küsinud endalt, miks me iseseisva riigi eeliseid ära ei kasuta ja miks laseme ühel maffiajõugul riiki paljaks varastada,miks oleme nõus aitama kaasa rahvusriigi hävitamisele moslemite poolt ja respektime Sorost ja tema kaaskonda.

ä
Ära üle ka pinguta, atsikene!/ 14. juuni 2018, 08:25
See nõme soperdis annab loodetuga võrreldes sootuks vastupidise efekti.
Nii jääd sa varsti ilma tööta.
s
14. juuni 2018, 07:43
Sisukas kirjatükk. Kui nüüd sellest-iga hinna eest Tartu külje alla tehas saada- ka läbi sõrmede vaadata, võiks omavalitsusjuhid mingile otsusele jõuda. Teisalt, mul ükskõik, esimese miljardi lükkan teist tüüpi keemiatehasega püsti. Peske oma tselluloosiga kasvõi pead.
s
Sass/ 14. juuni 2018, 07:22
Autor ilmselt peab Eestiks ainult Tallinna linna (ehk möödaminnes ka Pärnut?) : "" Ja mõtlen, et kui valus peab tollel kibestunud tölplasel ja kõigil teistel veel hakkama, et pärale jõuaks elementaarne majanduslik tõde – kus ei ole ühendusteid, seal ei liigu ka raha. Ma ei räägi isegi sellest, et häda korral saaks tankidiviisid kusagilt Euroopast Eestisse mööda raudteed kordades kiiremini kui mingil muul viisil. Mis on väärtusteta inimloomal Eesti kaitsmisest.""
Kuidas muidu selgitada asjaolu, et RB - trassi rajamist Tartu kaudu, mis oleks kaitse seisukohalt palju tõhusam lahendus, mis, autorit parafraseerides - võimaldaks palju kiiremini abiväed idapiiri juurde tuua, et seda varianti isegi möödaminnes ei mainita kirjutises!?!?!
t
Tõesti ,tõesti!/ 13. juuni 2018, 22:53
Mida või keda Ats Miller endast kujutab?Täiesti tundmatu nimi.Kust võtab see inimene õiguse eesti rahvast sõimata täiesti valimatute sõnadega?!Las igale jääb oma arvamus. Igapäevane elu näitab,kellel õigus on.Härra Miller ise on,paistab,elus väga kibestunud.Aga alati on võimalik siit ju jalga lasta,igale poole,kus on paremad,targemad ,haritumad inimesed.Näiteks Brüsselisse,Aafrikasse,Ameerikasse jne.Keegi ei keela ju enam.Seda õudset nõukogude liitu ei ole ju enam.On meile kõigile väga armas Euroopa Liit.Hea,et vaene lehm ellu jäi.
q
Qwert/ 13. juuni 2018, 21:15
Mitte ainult nõukogude korra igatsejaid ole meil. Kuidas aga peaksime me suhtuma neisse, kellele meeldib keskaeg oma rüütlivõistlustega? Oli ikkagi vist üks paha aeg kui meile toodi siis kultuuri vere ja mõõgaga? Jama ju. Toome tänapäeva läänelikkust ka jõuga? Või kuidas?
n
Neh/ 13. juuni 2018, 21:01
Osaliselt on kriitika õige, meil tõepoolest pannakse paljudele asjadele jalg taha lihtsalt kiusu pärast. Aga kõnealune tehas ei anna kellegile mitte midagi. Ainus mida nad teevad, on veavad odava tööjõu sisse ja kasumi maksuvabalt välja. Muidugi on majandus ja ettevõtlus rikkuse alus aga praeguste miinimumpalga maksjate ja tööjõupuudusest halisevate orjapidajate põhja laskmisest ei kaota keegi mitte midagi. Kas need tehaserajajad on öelnud, mitu Soome palgaga töökohta nad kavatsevad luua ?
e
Eino Taruk/ 13. juuni 2018, 20:20
Rahvuslane ei saa jällegi aru miks NATO'le toetuva riigi meedia pidevalt Trumpi mõnitab...
m
mikk/ 17. juuni 2018, 09:54
Sest Trump pole mingi -rast.
r
Reptiloid nr 666/ 13. juuni 2018, 19:47
ega eestlastel pole midagi vaja, ei raudteed, tselluloositehast, üldse mitte mingisugust tehast ja tuumaelektrijaama ammugi mitte. aga soome palku, toetusi ja pensione tahavad küll, eksole! :DD
soomes on tööstus, mille najal seda kõike lubada saab, on neil tselluloositehased, raudteed, sadamad, mitu tuumaelektrijaama etc
eesti ei jõua soomele mitte kunagi järele, see on niigi selge ja eestlased on selles ise süüdi.
mikitale on kukeseened mingit m6la ajanud, sellepärast on tema tekstid natuke nihkes, aga kui selle nihke ära tabad, siis võid teda lugeda küll :P
e
Eino Taruk/ 13. juuni 2018, 20:22
Jajah, palgad seisavad ju tselluloositehase taga kinni...IRW. Meie madalate palkade põhjus on peamiselt suhtumises.
e
Eino Taruk/ 13. juuni 2018, 20:23
"eesti ei jõua soomele mitte kunagi järele, see on niigi selge ja eestlased on selles ise süüdi." Seda küll, aga põhjused on teised.
a
AJ/ 14. juuni 2018, 00:05
Kui just Soomega võrrelda, siis olgu. Soomes olid kõik ülesloetud tootmised meie alustamise ajaks valmis ja töös. Lisaks "lama". Said sellest üle, meie ilgume ikka minevikuga. Siiski; ka põhjanaabrid siiski õnnelikud nende loodusreostamistega ei ole. Meie poliitikutest "suursuud" lubasid teaduspõhist Eestit, kuid ei toetanud oma juttu tegudega. Puhas ja vähe tööjõudu - ja vahendeid nõudev ajutöö oleks meie väikerahvale sobinud - mõistust meil siiski jätkub, kuid kipub ära välismaale. Nüüd tahame seda lubatud ja soovitud tarka eestit asendada raudtee muldkeha ehitamisega, puuraiumisega, vee solkimisega, kütuse jm sadamaga jne. IT valkond on ka vaikselt allapoole libisemas.. See ei ole virin. See on praktiline kogemus. See on paigalseis ja tagasiminek minevikku!

n
normaalne/ 13. juuni 2018, 19:04
"Kas kellelegi on vaja selgitada, kui halb oli elada rahvaste vanglas, kurjuse impeeriumis – kohutavas moodustises nimega Nõukogude Liit?"
Ilmselt küll. 1960-1990 polnud see elu küll tänasega võrreldes halvem. Kui asi on ainult ilusates asjades ja üleüldises vabaduses, siis küll. Aga kui asi on inimestevahelises inimlikkuses, empaatiavõimes, üksteise aitamises, rõõmsameelsuses, siis pole tänasel Eestil mittemidagi ette näidata. Kalk ja sisutu robotlik riik, millele sõna inimlikkus on täielikult võõras!
"Kui natuke süveneda näiteks Valdur Mikita tekstidesse, hakkab õudne. Ja mitte rumalate liialduste pärast, nagu et Emajõgi keedetakse ära... kui temperatuur tõuseb 0,3 °C. Me nägime terve ärkamisaja vaeva, et tõusta Euroopa kultuurrahvaks. On elementaarne mõista, et see tähendab haridust, tööstust, teadust, ühendusteid Euroopaga, ühiseid väärtusi ja kaasalöömist"
Ats on siin väga puusse pannud! Euroopa kultuurrahvaks olemine tähendab, mitte teiste jälejendamist, vaid enda tugevat kultuurilist sisu! Me oleme kultuurrahvast juba üsna kaugel, sest peale proletariaatluse pole meil maaelu kultuuri allikana säilinud jne! Ats kahjuks on väljunud oma kompetentsi piiridest ega tea, millest ta räägib. Rumal lugu.
"Ma tean, et „tõelisel rahvuslasel” on seda raske ära seedida, kuid meid pannakse tähele, meiega räägitakse ja meiega arvestataksegi ainult tänu sellele, et oleme Euroopa Liidus ja NATOs. Me ei pääse maailma eest kusagile. On viimane aeg saada lääne inimesteks ja tööstusriigiks, kus au sees on teadmised ja haridus."- sots jääb sotsiks. isegi kui tegemist endise sotsiga! Iseenda eksistentsi põlatakse ja nähakse enda väärtust ainult kellekski teiseks muutudes.
Ats, sul on viimane aeg targaks saada! Sellist rumalat juttu pole ammu lugenud!
e
Eino Taruk/ 13. juuni 2018, 20:26
Nõuka aegne silmakirjatsemine on asendunud vasakliberaalse silmakirjatsemisega; nomenklatuur on täiesti olemas ja Gorba kuiva perioodi asendab Ossinovski...
q
Qwert/ 13. juuni 2018, 18:59
Autor on näikse nõukogude ajal hästi õppinud, et sama loogikat nagu siis kasutati kapitalistliku ühiskonnakorra materdamisel, kasutab nüüd eestlaste materdamisel ja õpetamisel. Iga ühiskonna korra ajal on nii head kui vead olenevalt hindaja taustast. Mina ei kiru ega ka kiida nõukogude korda, elasin hästi siis ja elan ka nüüd. Lihtsalt "mängureeglid" olid siis teised ja nende kohaselt pidi elama. Mis aga nö viinarallisse Lätti puutub, siis inimene on alati joonud. Me pole veel prantslaste, hispaanlaste tasemeni jõudnud, et iga söögikorra juurde kuulub pokaal veini. Kas peamegi jõudma? Ega vist. Meil on lihtsalt teine kliimavöönd. Kuid öelda, et Lätist alkoholi ja muud kraami ostvad on joodikud ja mittepatrioodid, on natuke imelik. Vanarahvatarkuski kõlab, et oma särk on kõige lähemal ihule.
e
Elukutseline Setu/ 13. juuni 2018, 18:49
Eks see tulevikupelg sõltub ikka sellest millist tulevikku siia meile planeeritakse. Praegu jääb küll vägisi mulje, et see tulevik saab olema nagu münes tõelises kolmanda maailma panaanivabariigis. Tooraine väljavedu, tööstus - ainult madala lisaväärtusega, vanaegse tehnoloogiaga ja saastav, kommunikatsioonid - sellised mis on tarvilikud kellelegi teisele siit tooraine väljavedamiseks, mingite oma kaupade läbivedamiseks ja odava kauba asemele toomiseks. Kui siia juurde liita majanduspoliitika, mis teeb töökohtade loomise ja energia kasutamise kallimaks kui kõikidel konkurentidel, siis ei terenda küll silme ees mingi selline tulevik mida vähegi normaalne inimene ei peaks pelgama
m
MK/ 13. juuni 2018, 18:13
"On viimane aeg saada lääne inimesteks ja tööstusriigiks"... Need nn lääne inimesed jooksevad praegu selg ees meile vastu. Pole kohe mingit vajadust teha kiirkorras kõik nende vead järele (eriti ökoloogilised).
m
muud midagi/ 13. juuni 2018, 17:53

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee