Loomad

Kümneaastane poiss trampis vigase linnupoja surnuks

Toimetas Silja Ratt, 13. juuni 2018, 11:27

68 KOMMENTAARI

s
sääsk/ 14. juuni 2018, 19:38
Sarimõrtsukad- mitu sääske, kärbest, lutikat ise tapnud olete ja prussakale jalaga peale astunud?- need ka elusolendid!
Kõik on suhteline! Igasuguseid liharoogasi ju sööte igapäevaselt- need ka tapetud! Taimetoitlased pole ka mingi erand- nende söögiks on samuti elus rakuorganism, aga mitte loodusest korjatud kuivand surnud produkt!
r
RC/ 14. juuni 2018, 15:21
Heameelega tambiks jalgadega selle nolgi peal.
m
Mm/ 14. juuni 2018, 11:33
Selle poisi nimi tuleb avalikkuse ette tuua. Miks teda kaitstakse? Ta on ehtne sadist ja vààrib karistust. Kôik, kes teevad liiga loomadele, lindudele ja ûldse nendele kes ennast ise kaitsta ei suuda, neid tuleb karistada maksimaalselt! Kuidas teised poisid lasid sellel ûldse juhtuda? Minu tûtar vôttis kiusajatelt konna àra ja jooksis konnaga koju. Loobiti kûll kividega jàrgi , aga see teda ei peatanud. Ja tema oli siis kuueaastane.
k
Kindlasti/ 14. juuni 2018, 09:13
sellise teo eest esmalt vanemaid teavitada,kui midagi ei juhtu,siis lastekaitse ja muud abivahendid,kui siis ka mitte ei liigutata,on vanemad ja riik ,kus need vanemad elavad ...hoolimatu oma kodanike suhtes..
n
Nimi muudetud/ 14. juuni 2018, 08:59
Ärge ja p..sajunni nime avalikustage.
v
varsti/ 13. juuni 2018, 21:38
trükitakse päti nimi suurte tähtedega abipalujate nimekirja, pisike armas poiss vajab abi raskekujulise vähi raviks
c
Cist./ 14. juuni 2018, 14:58
t
Tolbert Sirakas/ 13. juuni 2018, 19:25
10 aastane on võimeline väga jõhkrateks tegudeks! Tuletan meelde, et Inglismaal oli 1980date lõpus 10 aastane mõrtsukas! varastas supermarketist 4 aastase lapse, vägistas ja pussitas surnuks!!! Seda tegi 10 aastane! Teda hoiti paar aastakest kusagil kinnises korteris, aga täisealisena lasti vabadusse, anti uus identiteet...Arvake 3 korda, kas see olend paranes? Esimesel võimalusel tappis uuesti...Need on armastuse ja hooleta kasvanud lapsed, keda tänapäeval sünnib tänu kärgperendusele massidena juurde! Lapsed, keda kellelgi vaja ei ole! Peale kuu ajalist tutvust kolitakse kokku, rasestutakse, sünnitatakse, paari aastaga juba lahus...lapsed kasvavad ise, sest issil juba uus pere ja ema otsimas uut kaaslast netist...lapsuke aga vaatab toredaid videosid netis ja võtab õppust! Pere, abielu ja vanemlikud kohustused ei tähenda tänapäeval enam midagi :( Ja need armsad lapsukesed jäetakse ju teistele kaela peale! Terroriseerima lasteaakasvatajaid, kooliõpetajaid, teisi lapsi...Aga oodake, te vanemad- Kui need sotsiopaadid saavad suureks, siis pommivad teilt raha, peksavad ja trambivad teie peal! see aeg tuleb!
k
Kere kuumaks?/ 13. juuni 2018, 19:14
Kullakesed võtke teada, et niisuguste laste vanemad ei karista neid kunagi! Ega ilma asjata selline sadist ei kasva? Vanemad on jätnud oma vanemliku kohuste täitmata: laps on kasvatamata! Meie koolis selline pätilaps käis kahjuks. Juba 1 klassist peale äärmiselt halva käitumisega, ülbe jne. Nüüd vist juba 4 või 5 klassis see poiss. Aga jaa tema klassijuhataja kurtis, et hullemat pätipoissi tema praktikas pole veel olnud :( Segab tundi, ülbab õpetajatega ja kiusab teisi ning mõtleb üha uusi pahategusid välja. Tema vanemad on tüüpiline lahkuläinud paar, kes teineteist vihkavad ja sellest lapsest kumbki ei hooli, kuna vanemad vaid süüdistavad teineteist- kuigi neil mõlemal on võrdsed õigused last HÄSTI kasvatada. Korduvalt on vanemad kooli kutsutud, et lapse vägitegudest rääkida. Selle asemel, et kooli ja psühholoogiga koostööd teha, nemad süüdistavad kooli, õpetajaid ja mida iganes, oma lapses viga ei näe. Seega, see maagiline sõna koostöö on selliste laste vanematega võimatu ja mõttetu! Mina soovin teada, kuidas selle lapse vanemaid karistati? Nemad vastutavad oma alaealise lapse pätitegude eest ju! 5000 eurone trahv peaks olema mõistlik sellistelt vanematelt võtta! Iga kuu palk sealt otse trahvi maksmiseks võtta, laps tavakoolist välja visata!

p
Profiil/ 13. juuni 2018, 19:04
Kõige klassikalisem sotsiopaadist tulevase mõrvari ja vägivallatseja portree!!! Haridusministeerium jahub meil ikka, et Eesti ei vaja kolooniaid ja range kinnise õppega õppeasutusi niisugustele "lastele"! Mina ütlen, et vajadus karjub ammu selle järele! See on kõige klassikalisem näide lapsest, kes on lihtsalt sünnitatud ja kelle vanemad enne lapse aastaseks saamist juba lahus, ema tõenäoliselt mingi uue kuti leidnud ja peagi taas titeootel...See, kes eelmisest suhtest sündis- tema ei huvita kedagi. Ei ema, ega isa, lihtsalt kasvab omasoodu, kui umbrohi. Eelkooliealisena surfab netis ja mängib eale mitte lubatud vägivaldseid mänge, samuti YouTubes on ju kõige "lahedamad" just vägivaldsed videod, kus kedagi piinatakse või tapetakse...ema ei vaata,kordagi, ega teagi, millega tema algklassilaps netis tegeleb!!! Hea rahulik, eksole...Saab jalust ära. Järjest sagenevad märkused päevikus, kus laps ülbitseb õpetajatega, ropendab, teistele haiget teeb ja tundi segab, on juba selge ohumärk- vanemad ei võta ikka midagi ette...Koolis midagi niisuguste pätipoistega teha ei või. Nii kasvabki väikeses pätis karistamatuse tunne, tulemuseks loomade piinamine ja tapmine...ega see nii ei jää! Sama "laps" on 150% võimeline ka inimest tapma! Võimeline pussitama mõnd õpetajat, kes talle ei meeldi, sest õpetaja on nõudnud oma tunnis korda...aga sotsiopaadile teatavasti ei meeldi mingisugune paika panemine, samuti keeldub ta allumast. Oodake, küll t akätte maksab...Niisugused pätilapsed EI tohi normaalsete lastega ühes koolis/klassis käia, nad tuleb elimineerida rangesse asutusse, kust välja ei pääse, kus on kindel kord, puuduvad arvutid ja nutitelefonid. Ega enne ei saada aru, kui mõne tähtsa poliitiku/otsustaja lähedastega suur õnnetus juhtub, seda läbi 10-12 aastase tatika käe!
j
Juku/ 13. juuni 2018, 17:36
Vigane linnupoeg oleks tulnud anda kassi kätte, siis oleks olnud looduslik protsess
t
tavaline/ 13. juuni 2018, 16:52
t
Tema/ 13. juuni 2018, 16:20
võib olla tuleviku kurjategija. Ja selles on süü lapsevanematel.
v
13. juuni 2018, 16:12
Vägivaldsed arvutimängud, kus virtuaalkangelased trambivad lindude peal või teevad lindudega mingeid heiteid(a'la Angry Birds) tuleb kategooriliselt ära keelata.
J
.../ 13. juuni 2018, 16:00
Ja sellistele antakse veel õigust omajagu! Iga päev näha, kuidas need sõnakuulmatud kaubanduskeskustes, tänavatel oma jonni ajavad.Vanematel õigustusi veel ülegi. No vanemad ka alles lapsed, mida nad kasvatamisest teavad. Teha oskavad,aga siis saadavad õpilaskoduga kooli või kasuperedesse.Hea lihtne!
l
Luupainaja/ 13. juuni 2018, 15:57
Koht on vanglas. Eluaegne loomapidamiskeeld ja registreerimine avatud karistusregistris.Eluaegne järelevalve.
h
Hm/ 13. juuni 2018, 14:34
Jälk laps see, kes linnupojale nii teeb. Selliseid lapsi kahjuks on, natuke hirmutav mõelda, et nad on üsna varsti juba suuremad ja täiskasvanud. Mida nad veel siis teevad? Poiss üles leida ja teraapiasse/psühhiaatri juurde saata! See ei ole normaalne käitumine, olgu laps või mitte.
j
Jakk/ 13. juuni 2018, 15:05
Ja kindlasti koos vanematega. Väärtushinnangud saadakse kodust.

t
triibulised püksid/ 13. juuni 2018, 14:14
kere kuumaks kütt,nii et eluks ajaks meelde jääb!
o
oehh/ 13. juuni 2018, 14:02
Enne linnupojale haiget, kasvab, siis oma vanematele haiget ja isutbki majas,kus saab kolm korda kõhu täis süüa.
t
Tulevane/ 13. juuni 2018, 15:06
t
to tulevane jt./ 13. juuni 2018, 16:03
Teil on ÕIGUS. Sarimõrvarid alustavad loomapiinamistest ja süütamistest. See on FBI poolt statistiliselt ja psühholoogiliselt uuritud ja nad kasutavad uurimusel selgunud loomuomadusi ja tegevusi kuritegude avastamisel.See ON kinnitust leidnud.Niisiis riik panustab sellise haridusse, teervisekaitsesse jms.
m
Mati/ 13. juuni 2018, 13:59
Kui hektarite kaupa metsa maha võetakse siis saab tuhandeid linnupoegi (ja teisi väikseid loomi) surma. See on statistika ja ei huvita kedagi. Kui üks linnuke saab surma, siis see on tragöödia ja kõik nutavad.
t
To Mati/ 13. juuni 2018, 14:37
Tragöödia on see, et seda tegi laps ja julmal viisil. Sa arvad, et on normaalne 10 aastase käitumine ja mõtlemine pisikese linnupoja peal trampida? See laps tuleks psühhiaatri juurde saata, alguses lind aga mis hiljem? Kohe näha, et empaatiavõime puudub.
t
to M/ 13. juuni 2018, 16:04
EI tohigi metsa maha võtta,kui on pesitsusaeg loomadel kui lindudel. METSA EI TOHI ÜLDSE maha võtta.Kas meist tahetakse agraarmaa teha?
S
../ 13. juuni 2018, 19:54
Sa,Mati,oled laksu all või muidu totu.? Asi pole alastuses,vaid ühe tatika käitumises.Selle poisi vanematel vist "tähtsamate "asjadega tegemist, et pole aega huvi tunda ,millega laps ennast lõbustab.
m
Madis/ 16. juuni 2018, 00:11
Mis mõttes? Miks siia selline näide toodud on? Näita mulle neid hektareid hukkunud linnupoegi millest räägid, pole ise veel 5aasta jooksul metsas tööl olles veel ühtegi näinud, pealegi ei raiuta linnurahu ajal riigimetsa ja erametsas otsustab omanik millal raiub, mitte sina ega keegi teine. Rmk linnurahu arg on 15.04-15.06 ja selle aja jooksul ei tööta riigimetsas ükski harvester. Kohatu võrdlus Mati
v
väga haige riik/ 13. juuni 2018, 13:27
s
13. juuni 2018, 13:40
Sina pead oma lapsi ikka ise kasvatama, mitte riik.
a
anonüümen ülbik/ 13. juuni 2018, 13:20
Esiteks peab ikka vist olema totaalne uudiste põud kui kümne aastase nolgi tegemisi ajalehes kajastatakse. Teiseks, see kes ajalehte kaebama jooksis on kloun kes otsib sensatsiooni ja tähelepanu. Politseisse ei julgenud minna, tegu ikkagi ju looma piinamisega aga ajalehes kaagutama maias.
j
13. juuni 2018, 13:28
Jah muidugi, sadistliku käitumisega poisinolk nüüd mõni uudis, see ju tavaline tegu, millest ei maksa numbrit teha. Aga tegelikult oled sa ise kloun.
t
To 13:20/ 13. juuni 2018, 14:39
See kümneaastane nolk ei ole igavesti kümnene ja kes on kindel, et ta vaid linnupoegadega piirdub? Saab vanemaks siis mis, kassid, koerad ehk inimesed? Selliste tegelastega tuleb varakult tegeleda ja teraapiasse suunata.
t
to To/ 13. juuni 2018, 16:08
TA EI PIIRDUgi. Tema tegu näitab ilmselgelt tulevast maniakki sadistlike kalduvustega.Selliste koht on sundravil kinnises asutuses. Aga kui palju liigub neid meie ümber ringi, sest empaatiat peetakse nõrkuseks ja rumaluseks ja julmust ja pragmatismi reaalsuseks, paratamatuseks ning "talupoja tarkuseks"
2
2013/ 13. juuni 2018, 13:14
Kui juba Saaremaal inim-loomad kasvavad, siis on kõik selle maailmaga... See, et Tallinna lapsed vigase kajakapoja põlema panid...oh, ei suuda edasi kirjutadagi! Jõhkard, mis sust saanud on tänaseks???
j
jorr/ 13. juuni 2018, 13:14
imelik, et mu kommentaar suunati modereerimisel. see on sõnavabaduse piiramine kui ma avaldan arvamust, et säärane väike elajas on mille tõttu sirgunud ja mida sellistega tegelikult ühiskonnas teha tuleks. samas on ka ühe teise kommentaatori poolt avaldatud mõte, et väga imelik, et sadisti nimi on varjatud, kes tõenäoliselt on täna loomaga, mõni aeg hiljem oma liigikaaslase kallal jõhkrutsemas ja teise lapse nimi on avaldatud. terves selles eesti riigis on mäda, et kurjategija saab ja võib näha ning teada ohvri ja kõigi teiste nimesid, aga tema andmed kõik varjatud ja salajas ning vaat et riik veel ei aita vaesekesel kiiresti nime muuta. hambutu riik täiesti. eesotsas kõigi nende lapsnõunike ja lapsemõistusega ministritega.
n
Nimi muudetud/ 13. juuni 2018, 13:13
Lugupeetud ajakirjanik! Lõpetage see nime muutmise nali!? On siis Rasmus selline nimi, mis võiks pätile sobida. Teinekord pange oma täisnimi.

j
jorr/ 13. juuni 2018, 13:10
tülgastav lugeda, milliseid olendeid meie keskel leidub. 10 aastaselt selliselt toimetades on see hing juba ühiskonna jaoks kadunud. eutaneerida tuleks selline. aga üldiselt on süüdi mis: 1) "ära löö last, räägi temaga" jura, 2) "maksud sõidavad lätti" odav alkohol, mida m3 poolest kaanitakse rohkem kui õhku ja joogivett kokku, 3) alaharitud inimesed sigivad.
m
mees/ 13. juuni 2018, 12:30
selle poisi vanematele tuleb selle poisi ees peksa anda ja siis lausuda sellised sõnad : järgmine kord juhtub se sinuga.
k
K/ 13. juuni 2018, 12:33
r
RAA/ 13. juuni 2018, 12:23
See on selgelt koduse kasvatuse viga.!!!!Teine väike laps läks linnule toitu hankima ja teine laps tapab.Vanas eas trambib vanematel jalgadega seljas.
a
Algab/ 13. juuni 2018, 12:41
ikka sellest, et poiss on saanud vanematelt vägivalda tunda.
k
13. juuni 2018, 13:03
v
Vägivald/ 13. juuni 2018, 13:12
saab alguse vägivallast. See poiss, kes süüa läks otsima, teda on kasvatatud armastusega. See on ju elemntaarne. Kas su meelest saab olla kuidagi teisti? Kas su laps lõi või karjus su peale esimesena? Kui vanemale ei julge tagasi lüüa, siis teeb teistele. Vägivald õpetab, et nõrgemat võib alandada, ta tegi seda, mida elu (vanemad) on õpetanud.
a
Arvutimängud/ 13. juuni 2018, 14:55
Ma arvan, et süüdi on ka arvutimängud ja internet, mida ei saa kontrollida. Minu 8 aastane lapselaps oli sünnipäeval, kus nad vaatasid salaja filmi kuidas inimesel noaga soolikad välja lasti. Poisid olid vaimustuses...hea veel, et rääkis, sain selgitustööd teha. Aga kas sellest kasu ka on ei tea. Ma ei ole kindel, et minu armastusega kasvatatud lapselapsed midagi sellist korda ei saada...
t
to algab/ 13. juuni 2018, 16:12
Siis on tal võimalik just vastupidi käituda nendega, kes temast nõrgemad,sõltuvad.Kui mitte ongi isiksusearengu häire või sünnipärane sadist.
t
to vägivald/ 13. juuni 2018, 16:14
Siis tulebki psühhiaatriakliinikusse saata ja vaadata, kas on sünnipärane sadist või on vanemate vägivaldsus isiksusehäire tekitanud. Igal juhul on OHTLIK ühiskonnale ja elukeskkonnale.Mina keeldun SELLISEID TÜÜPE nunnutamast! Ja selleks riigi raha RAISKAMA!
k
Kes/ 13. juuni 2018, 16:23
on sünnipärane sadist?! Küsi ämmaemandate käest, kas nad on kunagi sellist tegelast näinud. Küll leidub neid täiskasvanute hulgas, kes lapsena vägivalda tunda said.
s
Selles / 13. juuni 2018, 16:24
häda ongi, et võetakse üle need mustrid, mida nähtud on. Kui ta oleks näinud nõrgema eest hoolitsemist, nagu see teine poiss, siis oleks ta ka osanud.
s
selles ongi asi/ 13. juuni 2018, 21:34
On geneetilised sadistid, midagi pole teha
t
to RAA/ 13. juuni 2018, 13:33
Aga siingi selliseid kommenteerijaid, kes peavad poisi tegu tühiseks, mis ei vääri kajastamistki. Selliste peredest sellised sadistliku käitumisega lapsed tulevadki
r
Ree/ 13. juuni 2018, 13:54
Kui ta vanas eas on, kui vanad siis ta vanemad on?
p
polegi vaja/ 13. juuni 2018, 12:17
tulnukaid siia sisse vedada, nn omad saavad ise jõhkrustega ülihästi hakkama.
n
Need plaanid neid siia vedada/ 13. juuni 2018, 12:40
On ka üheks tõukeandjaks selle kurjuse osas. Kui saaks kuidagi rahus elada siis oleks neid probleeme vähem. Meil on neid meeletus koguses, keskmiselt peab lihtkodanik võitlema, mõtlema mis homme suhu pista jne. Siis veel need tulnukad, kui see jutt hakkas, et nunnukesed tulevad, et remondime neile uued ilusad elamised jne, samas kodutunded jne peavad oma inimesi aitama ja abivajajaid on oi-oi-oi kui palju. Sellest see raev. Kui enam midagi kaotada pole siis hakkavad jõed voolama, puhtast verest jõed...
t
to 12:40/ 13. juuni 2018, 13:36
Et "tulnukate" pärast tapavad pätipoisid linnupoegi? Sa oled haige ja vajad ravi. Mida veel, nimeta ainult "tulnukaid" ja juba hakkab jaurama. Öösel vist näed ka unes.
t
to 12:40/ 13. juuni 2018, 13:43
"Tulnukate" pärast on sinu laps sadist? Otsi abi.
t
tulnukatest/ 13. juuni 2018, 12:45
Miks sa arvad, et nt Isaiah Briscoe, Cedric Simmons, Akim Saeed Sairinen on jõhkardid?
l
lind/ 13. juuni 2018, 12:16
ärge tulge siia seletama, et vigane linnupoeg oleks nagunii otsa leidnud! Samahästi võiks inimesed oma vigased lapsed maatasa trampida! Loodusel on omad seadused, aga inimestel omad. See inimolend, kes tugevama võimu kasutades abitut olendit ründab , "nalja pärast" või et saada õelat mõnu, peab selle eest tasuma. Tema elu saab olema nuhtluseks inimestele, ah, ma ei suuda edasi kirjutada, et kusikl seatakse juba hagu paja alla
r
Riisikas/ 13. juuni 2018, 12:13
Modereerida pole siin midagi!
i
Ikka on, / 13. juuni 2018, 12:41
põhjuse modereerida leiab alati :)
r
Riisikas/ 13. juuni 2018, 12:11
Ah nii, et pisarais poisi vanaema nimi on avalikustatud, jõhkra pätipoisi nimi aga muudetud???
On siin mingi loogika? Mis ajaleht see selline on...
p
13. juuni 2018, 13:37
Pätid on meil ikka ja alati kaitstud olnud
r
rs/ 13. juuni 2018, 15:42
Kus sa siin seda ajalehte näed? :D
k
Kohutav/ 13. juuni 2018, 12:08
Täna linnupoeg, homme naabritüdruk...

t
Talumatu jõhkrus/ 13. juuni 2018, 11:56
... jälle. 10-aastast kodust kasvatust pole inimlikkust õpetanud. Häbi teile, isa ja ema. Iga tükikese looduse tapmist on elu tapmine. Ja elu on kogu planeedil ühtne.
t
13. juuni 2018, 11:48

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee