22
fotot
Madalmaade kuningas tutvus Tallinna vanalinnaga. (Robin Roots)

Teisipäeval ja kolmapäeval viibib Eestis riigivisiidil Madalmaade kuningas Willem-Alexander. Kuningas jalutas täna koos Kersti Kaljulaidiga Tallinna vanalinnas.

Eile kohtus kuningas president Kersti Kaljulaidi ja Georgi-Rene Maksimovskiga. Willem-Alexander istutas Kadrioru parki tamme.

Kuningas kohtus ka Riigikogu esimehe Eiki Nestori ja peaminister Jüri Ratasega ning asetas pärja Vabadussõjas langenute mälestusehise juurde Kaitseväe kalmistul. Õhtul osaleb kuningas Willem-Alexander president Kersti Kaljulaidi ja Georgi-Rene Maksimovski poolt pakutaval õhtusöögil.

Täna, kolmapäeval, külastas kuningas Willem-Alexander e-Eesti esitluskeskust, kus räägitakse digiühiskonna, privaatsuse ja küberturvalisuse teemadel ning tutvustatakse e-residentsust. Pärast seda suundus ta Tallinna vanalinna, kus toimus jalutuskäik koos Eesti riigipeaga. Vaata pilte galeriist!

Kuningas osaleb täna veel Telliskivi loomelinnakus toimuval seminaril „Innovatsioon põllumajanduses“, mille käigus allkirjastatakse Vastastikuse Mõistmise Memorandum Madalmaade põllumajandusministri Carola Schouteni ja Eesti maaeluministri Tarmo Tamme poolt ning tutvustatakse 8.-10. juunil Tallinnas toimuva põllumajandusteemalise häkatoni tulemusi. 

Kuningas Willem-Alexander kohtub Tallinnas ka kohaliku hollandi kogukonnaga ning külastab KUMU kunstimuuseumi.

Jaga artiklit

25 kommentaari

A
Aga  /   14:08, 13. juuni 2018
jalutuskäigule Maksimovskit kaasa ei võetud.
K
Kaljulaid  /   13:43, 13. juuni 2018
tahaks ka kuningasoost olla, aga pole seda sinist verd.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis