2
fotot
Marko Matvere (Konstantin Sednev)

Suvesaate "Merevaade Matverega" viib purjed Hara sadamasse, kus nõukogude ajal oli allveelaevade demagnetiseerimise keskus. Merekarul Marko Matverel tuleb kätte haarata keevituskolb.

"Meie laev oli tehtud korgipuust, tema mastid olid kalaluust," laulab saatejuht Marko Matvere rõõmsalt aerusurfilaual uutele väljakutsetele vastu aerutades.

Täna on suurepärane päev merele minekuks. Eesti rannik on täis väga huvitavaid sadamaid. Lisaks veel need sadamad, mis jäävad siseveekogudele. Kokku on Eestis üle kahesaja sadama ja nii mõnedki neist jäävad täna saate “Merevaade Matverega” teele.

Veel võtab Matvere ette meeleoluka kaatriretke Tallinna lahel ja tutvub sealse mereliikluse kultuuriga. "Ütleme, et mina olen selline keskealine parajalt paks mees, kellel on elus õnne olnud ja ta on ostnud omale kaatri. Kas see meremärk kujutab mulle ohtu?" uurib Marko veidra moodustiste kohta keset merd.

"Nojah, laeva juhtimine on ikka palju keerulisem, kui laeva ehitamine," muheleb Matvere kui keset saatejuhtimist ootamatult aerulaualt vette kukub.

Vaata saadet tutvustavat videot siin.

 

Jaga artiklit

1 kommentaar

K
keevituskolb?!  /   11:10, 13. juuni 2018
õhtulehe naismehed üritvad tehnikast kirjutada?

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis