Eesti uudised

Marko Pomerants: ma pole kunagi öelnud, et ajakirjandusele tuleb päitsed pähe panna (12)

Silja Ratt, 13. juuni 2018 08:53
Marko Pomerants Foto: Teet Malsroos
Tänane Eesti Ekspress kirjutab, et riigikogu liige Marko Pomerants olevat põhiseaduskomisjoni istungil väitnud, et tema lehti ei loe ja ajakirjandusele tuleb päitsed pähe panna. Pomerantsi ütles Õhtulehele, et sellest väitest vastab tõele vaid pool.

Riigikogu põhiseaduskomisjoni istungil arutati, kas isikuandmete kaitse seaduse eelnõus kasutada fraasi „avalik huvi“ või „ülekaalukas avalik huvi“. Eesti Ekspressi andmetel olevat Marko Pomerants ennast käima tõmmanud ja laianud stiilis, et tema lehti ei loe ja ajakirjandusele tulebki päitsed pähe panna.

"Sellest väitest vastab tõele see, et ma lehti ei loe. Et ajakirjandusele tuleb päitsed pähe panna, seda ma pole kunagi öelnud ja nii ma ka ei mõtle," kinnitas Pomerants Õhtulehele.

"Kui te räägite sellest isikuandmete kaitse seadusest, siis on mu seisukoht väga lihtne. Ajakirjandusvabaduse vastu pole mõtet võidelda. Küll tuleb olla selle poolt, et ajakirjandusvabadus ja isikute privaatsusõigus oleks hästi tasakaalustatud. Punkt," selgitas Pomerants.

Mees tunnistas, et Virumaa Teatajat ning Eesti Ekspressi peatoimetaja veergu ta siiski loeb. Samuti sirvib ta vahel Maalehte. 

Eesti ajakirjandusest rääkides tõdeb Pomerants, et ta ei saa sealt erilist lisaväärtust ega teadmisi. Küll aga on mehel ideid, kuidas saaks Eesti ajakirjandust paremaks muuta. 

"Faktid korda ja kui on pooltevaheline seisukohavõtt, et siis oleksid mõlemad osapooled võrdväärdselt kajastatud," jagas Pomerants ajakirjanikele näpunäiteid. "Rohkem auru sisule ja vähem klikkidele ja võibolla võib Eesti ajakirjandusel veel paremini minna."

Lõpetuseks rõhutas Pomerants, et tema vastab ajakirjanikele alati, kuna kindlasti on inimesi, kes loevad Eesti lehti.

Samal teemal

19.10.2018
Marko Pomerants: kui joon, siis rõõmust
13.06.2018
Justiitsminister Urmas Reinsalu võttis isikuandme kaitse seaduse eelnõu tagasi
13.06.2018
Ratas: isikuandmete kaitse seaduse eelnõu tuleks tagasi võtta
11.06.2018
SDE hääletab ajakirjandusvabadust piirava eelnõu vastu

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee