Maailm

Aqariuselt aitavad mingrante päästa kaks Itaalia alust (23)

LISA KOMMENTAAR

JuSS 13. juuni 2018 09:23
Asjad nihkuvad vähehaaval loogilisemalt paika. Algul räägiti vaid üliõnnetutest sõjapõgenikest ja naistest-lastest, keda on vaja päästa. Siis meile hädavajalikest tuumafüüsikutest, insneridest ja arstidest. Kes on tegelikult osutunud aga umbkeelseteks ja vaat et lausa kirjaoskamatuteks
Siis hakati rääkima lihtsalt pagulastest. Mõni katsus neid ka kliimapabgulastks tembeldad.
Nüüd siis on jõutud juba mi.grantide ja ümbrasujate jutuni. Millal jõuame lõpuks selleni, et hakkama neid nimetama lõpuks p a r a siitideks nig vall.utajateks?
Sõjapõgenikel on teatavasti rahvusvaheliselt eriõigused, neid tulevatki aidata,
Aga kuidas on muude ümberasujate ning mi.grantidega? neil mingeid eriõigusi ju ei peaks nagu ölema? Milline seadus keelab meil nende voolu takistad, nende ees piire sulgeda ning neid tagasi saata?
rahva hääl 12. juuni 2018 23:17
Siin pole midagi kuulipilduja tuli peale ja asi vask .Lased paarkümmend paati põhja ja uskuge mind ükski pagulane enam euroopasse tulla ei julge. Tulge mõistusele euroopa ei saa kogu maailma hädalisis vastu võtta .Aafriklastel oleks aeg tööle hakata ja sama käib ka iraaklaste , afgaanide , süürlaste kohta. Sõdigem vähem ja ehitagem oma riigid üles mitte ärge lootke hõlptulule euroopast.
??? 12. juuni 2018 22:31
Veel kaks päästlaeva jaol? Mispärast? too Aqureius on ju ise päästelaev, kuhu sattunud pagulased peaksid just nagu jua kindlas kohas olema. Kas nüüd on pagulased vaja siis omakorda päästelaevalt ära päästa? Või on maffioosnikud ostnud selle tulusa töö jaoks kõige odavamad vanarauahinnaga iganad laearomud? Mis vahel omakorda päästmist vajavad.
loogiliselt 12. juuni 2018 22:25
Need niinimetatud rahvusvahelised päästeorganisatsioonide eralaevad on tegelikult inimkaubanduse maffia üks lülidest. Mestis nii Liibüas sõiduraha sisse kasseerijatega ja kummipaadiga vedajaega. Ükssama maffia ühe mütsi all. Lepivad kummipaadimeestega eelnevalt koordinaadid kokku, kuskohas nad neid seal L(iibüa ranniku lähedal ees ootavad, miggrandid pardale võtavad ning Itaaliasse veavad. Ning päras jagavad kõik koos omavahel neid ülikaumeid. Ideaalne koostöö!
Miks need päästelaevad siis merehädalisi lähmale rannale, Liibüasse ei vea, mis päästekohalt ju lausa kiviga visata ja kallas veel kätte paistab. See oleks päästelaevale ju väga suur kütusekulu kokkuhoid, kui pooletuhande kilomeetri asemel vaid mõnikümmend kilomeetrit sõita. Saaks kiiresti taas tagasi merele, uusi ohvreid päästma!
Aga ei! Sest selisel juhul ei maksaks kaasosalised-semud neile ju sentigi, kui pileti eest maksnud pagulased euroopasse ei saaks..
Indrek2 12. juuni 2018 21:45
Mis keelas küll Liibüa sadamasse minna? Aaah... muidugi, selle eest ei maksta.
KÜSIMUS: kuidas te teate et videos on eeldatavasti London? VASTUS: kahekordne punane buss 12. juuni 2018 20:04
aga peaks 12. juuni 2018 22:38
karikäsperid, helensildnad, evelinvõigemastid kohe kindlasti seda videot ei vaata...
Nojah 12. juuni 2018 18:40
Eks reformiametnikud saadavad grupi politseiametnikke sinna neile vastu, et habemetega naised ja lapsed ikka turvaliselt Tallinna lennujaama toimetada.

Juulius 12. juuni 2018 16:06
Lugesin ka läbi eelmise artikli nende päästetute kohta ja vaatasin huviga pilte. Nüüd küsimus teile, kallid lugejad. Palun leidke piltide pealt lapsed ja rasedad naised või lihtsalt naised. Leidsin ühe blondi tibi, kes midagi seletas ja see oligi mu kogu saak. Kes keda iblaks peab?
see mis tuleb on ju sõjavägi, sest relvad asuvad ju kohapeal 12. juuni 2018 17:33
pole ju raske aru saada, et kuuliprits oleks päästnud Euroopa aga nüüd juba peaaegu hilja.
Elukutseline Setu 12. juuni 2018 18:40
Migrandid koguti päästelaevale Liibüa vetest järelikult tuleks nad peale päästmist koheselt Liibüasse toimetada. Mis imelik loogika see on mis seal toimub? Kas tulevikus kui keegi upub Eesti vetes toimetatakse päästetud Venemaale või Saksamaale? See mis seal käib on puhas mafioosne inimkaubandus ja selliste abilaevade opereerijad peaksid maailma vaatama läbi trellide.
põhja tuleks see krdi 12. juuni 2018 15:52
No 12. juuni 2018 15:46
Kui saksa laev, siis peavad sakslased need immigrandid Saksamaale toimetama. Ei ole aus neid ei Maltale, Itaaliale ega Hispaaniale kaela määrida. Aru ma ei saa, kust sellised ``päästeinglid`` tulevad? Mingu tootvale tööle, ärgu tekitagu rahvusvahelist jama.
euroopa 12. juuni 2018 15:45
ei ole aafrika,kuid varsti on ja merepääste mõistes peaks nad viidama lähimasse turvalisse sadamasse mis asub Tuneesias ja muidugi Liibüas.
Kas Liibüa 12. juuni 2018 15:38
vetes on ujumine ja paadisõit keelatud, et nad võõrriikide poolt veest välja tiritakse ja sunniviisiliselt võõrale maale tuuakse? Tegu on pigem massilise inimrööviga, mida nimetatakse "päästmiseks".
just 12. juuni 2018 15:34
Pildil on tugevad mehed, kõik puha ühtemoodi riides , valged t särgid ja ei ole näha näljast kokkukuuvaid vanakesi ja rasedaid lastega naisi, kes abi vajaksid.
ma ju räägin koguaeg 12. juuni 2018 17:36
et see on sõjavägi mis tuleb, sest relvad asuvad ju siis kohapeal, sest meie tuiamid ei oska neid ju kasutada kui just mitte oma rahva peal.
ahhaa on kimbatuses 12. juuni 2018 15:33
Kuda siis see päästmine välja nägi - selle asemel. et merele hätta sattunud turvaliselt kaldale tagasi toimetada, tiritakse nad üle mere võõrale maale? Sellised mereröövlid tuleks kohtu alla anda, süüdistatuna inimröövis...
Margus 12. juuni 2018 14:13
Kus jäid naised ja lapsed?
Mõtlik 12. juuni 2018 14:34
Hea tähelepanek tõesti. Ma suutsin teisel pildil leida 2 rättidega tegelast esireas, kes põhimõtteliselt võivad olla naised. Ülejäänud mass on mehed.
need on 12. juuni 2018 17:37

12. juuni 2018 14:07
olgem konktreetsed, hädalistega pole tegu ja korjata inimesi teise riigi vetest võrdub puhtalt inimkaubandusega!!
et siis 12. juuni 2018 14:02
Ei saa aru? Milleks käia teise riigi territoriaalvetes kedagi kogumas? Miks neid päästetuid ei saa toimetada "kodu merest" kodu randa tagasi?